naga

قوانین مقررات

policy

قوانین و مقررات

قوانین عمومی

نام برند و لوگوی شرکت وال سفید ثبت رسمی گردیده است .هرگونه سوء استفاده از نام وال سفید، سایت اینتـرنتی وال سفید، مکاتبه از طرف وال سفید و یا استـفاده از نام های مشابه که شبهه مشابهت و تطابق را ایجـاد نمـاید ممنوع بوده و از طـریق شـکایت به مـراجع قانونی ذی‌صلاح، دادگاه‌های رسیدگی به جرائم اینترنتی در داخل و یا خارج از کشور و نیز اطلاع‌رسانی به سرویس دهندگان و سرویس گیرندگان اینترنتی قابل پیگرد خواهد بود.

حقوق تمامی اطلاعات در این وبسایت که شامل، متن‌ها، عکس‌ها، نقشه‌ها، طرح‌ها، لوگو و...می باشدمتعلق به شرکت وال سفید بوده و استفاده از ان ها بدون توافق با صاحب حقوق پیگرد قانونی دارد و هیچ فرد حقیقی یا حقوقی تحت هیچ عنوانی اجازه‌ی بهره برداری از مطالب این وب‌سایت را ندارد. استفاده از کلیه اطلاعات این وب‌سایت در تمامی صفحات مجازی و اینترنت، فقط با درج نام و آدرس اینترنتی وب‌سایت وال سفید و لینک به هر مطلب ذکر شده و رسانه‌های آنالوگ، با کسب اجازه‌ی کتبی از مسئولان وب‌سایت مجاز است.

اطلاعات خصوصی کـاربران در وب سایت وال سفید کاملاً محرمانه اسـت. این شرکت تـمام کوشش خود را برای محـفوظ نگاه داشتن   اطلاعات شخصی کاربران بکار می گیرد. از اینرو به منظور حفظ حریم اطلاعات شخصی کاربران، کاربر باید متعهد شود تا عامل تلاش بمنظور هک کردن هر گونه اطلاعات موجود در سـایت وال سفید نبوده و هیچ‌گونه همکاری و یا مشارکتی با اشخاص حقیقی و یا حقوقی در این خصوص نداشته باشد. ضمناً کاربر متعهد می‌ شود که هر گونه اطلاعات در مورد هک کردن اطلاعات سایت این شرکت توسط اشخاص و یا مراکز دیگر را در اسرع وقت به مدیریت سایت  شرکت وال سفید اطلاع دهد.

 مشتری به شخصی اطلاق می گردد که نتم کتربری و رمز عبور داشته باشد.بنابراین مسئولیت استفاده و حفظ رمز عبور و نام کاربری به عهده ی مشتری می باشد همچنین هرگونه دریافت سفارش خدمات و پشتیبانی از طریق آن نام کاربری و رمز عبور صورت میگیرد.

 لازم و ضروریست کابران اطلاعات خود را هنگام ثبت‌نام و رزرو به صورت درست و کامل در وب‌سایت وارد کنند. در صورت ورود اطلاعات ناقص يا نادرست توسط کاربران، مسئولیت عواقب بعدی این عمل بر عهده‌ی شخص کاربر خواهد بود.

کاربران با ثبت نام یا جستجوی محصول در وب‌سایت وال سفید تمایل خود را برای دریافت پیشنهادات وال سفید در فرمت پیامک، ایمیل و پوش نوتیفیکیشن اعلام کرده‌اند.

کاربر متعهد می‌شود هرگونه تغـییر در مشـخصـات فردی خود را در اسـرع وقت در وب‌سایت وال سفید تصحیح نماید. در غیر این‌صـورت این وب‌سایت هیچ گونه مسئولیتی در پیامد ناشی از عدم درستی اطلاعات شخص کاربر نخواهد داشت.

وب‌سایت وال سفید  به فروش اینترنتی بلیط هواپیما ,قطار اتوبوس می‌پردازد و در قبال شرایط، کنسلی، تاخیر یا تعجیل پرواز , قطار,اتوبوس مسئولیتی را بر عهده نخواهد داشت.

وب‌سایت وال سفید اطلاعات شخصی کاربران را با هیچ مجموعه‌ی دیگری به اشتراک نخواهد گذاشت و مراجع ذی‌صلاح فقط در صورت موارد صریح در قانون، امکان استفاده از این اطلاعات را خواهند داشت.

هرگونه استخراج و استفاده از اطلاعات و نتایج جستجوی پروازها و قطارها در سایت وال سفید، شامل نام ایـرلاین‌ها، شماره و نوع و ساعت و قیمت پروازها و قطارها یا اطلاعات مربوط به مقایسه یا خرید، به هر طریق اعم از استـخراج دستی، ربات، کراولر و غیره، و انتشار آن به هر شکل اعم ارائه روی صفحات وب، شبکه‌های اجتماعی، پیام‌رسان‌های موبایلی، رسانه‌های چاپی و دیجیتال و غیره، بدون اجازه‌ی کتبی از مدیریت وال سفیدممنوع است و پیگرد قانونی را به دنبال خواهد داشت.

کاربران می توانند برای ارتباط با مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا به آدرس پستی تهران، خیابان مطهری، بعد از تقاطع قائم مقام فراهانی، روبروی خیابان سرافراز، پلاک ۳۳۰ مراجعه کنند. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا رجوع کنند.

<p

قوانین باشگاه مشتریان

باشگاه مشتریان وال سفید شامل خدماتی است که این وب‌سایت برای سپاس  از مشتریان خود ارائه می‌کند. همواره .....می‌توانید جزئیات خدمات قابل ارائه و نحوهٔ کسب امتیاز و … را مشاهده کنید.

نحوهٔ اجراء و ارائهٔ خدمات در باشگاه مشتریان وال سفید منطبق با شرایط و قوانین به شرح زیر است:

هرچند وب‌سایت وال سفید همواره خود را متعهد به ارائه باکیفیت‌ترین خدمات به مشتریان می‌داند ولی تصمیم گیری در خصوص ایجاد باشگاه مشتریان وال سفید و یا تغییر در فرایند این خدمات به طور کامل در اختیار وال سفید بوده و این شرکت در هر زمان می‌تواند نسبت به خاتمه، تعلیق و یا تغییر در ارائه این خدمات اقدام نماید. روشن است هیچ یک از مشتریان نسبت به هر یک از این اقدامات هیچگونه اعتراض و یا مطالبه‌ای نخواهند داشت.

امتیازات موجود در حساب کاربران وال سفید، قابل واگذاری و خرید و فروش نبوده و می بایست توسط دارندهٔ اعتبار و در سوی قوانین و مقررات مورد استفاده قرار گیرد. در غیر اینصورت هرگونه پیامد حقوقی و کیفری ناشی از معامله آن بر عهدهٔ عاملان خواهد بود و وال سفید در این خصوص هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت.

در صورت تشخیص هرگونه تقلب در کسب امتیاز باشگاه مشتریان و یا هرگونه سوء استفاده احتمالی دیگر از این خدمات، وال سفید اختیار دارد با و یا بدون اخطار قبلی حساب کاربر متخلف را مسدود نموده و یا امتیازات کسب شده را به طور کلی لغو و یا کاهش دهد.

مرجع تشخیص تقلب و سوء استفاده کاربران از خدمات باشگاه مشتریان، شرکت وال سفید بوده و کاربران حق هرگونه شکایتی در خصوص تشخیص وال سفید را از خود ساقط می‌نمایند.

شرایط و ضوابط عمومی رزرو و خرید بلیط هواپیما

عملیات خرید بلیط در وب‌سایت وال سفید شامل مجموعه قوانین و مقررات تجارت الکترونیکی بوده و بدیهی است هرگونه تخلف پیگرد قانونی خواهد داشت. خریدار ضمن خرید اینترنتی بلیط، تعهد می نماید که از کلیه‌ی قوانین و مقررات خرید بلیط کاملا آگاه است.

طبق مقررات سازمان هواپیمایی کشوری،شرکت حمل و نقل ریلی راه اهن  مسئولیت کنسلی، تاخیر یا تعجیل در زمان انجام پرواز،حرکت قطار بر عهده‌ی شرکت هواپیمایی برگزار کننده‌ی پرواز وقطار است و وال سفید مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت.

هنگام ثبت‌نام و رزرو بلیط،کلیه اطلاعات اساسی مسافر همچون نام و نام خانوادگی، مسیر پرواز، ساعت پرواز، تاریخ سفر، باید به صورت صحیح درج گردد. بطور مثال نام مسافر باید به صورت صحیح با حروف انگلیسی وارد شود. امکان اصلاح نام مسافر پس از خرید نهایی بلیط وجود نداشته و وال سفید، هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال اطلاعاتی که به اشتباه وارد شده‌اند بر عهده ندارد و برای اصلاح اطلاعات، مسافر می‌بایست بلیط را کنسل و مجدداً خریداری کند.

اعلام تغییرات پرواز و یا نهایی شدن سفارش در پرواز های داخلی از طریق پیامک(sms) و در پروازهای خارجی از طریق ایمیل و پیامک (sms)به مسافر اعلام می شود از اینرو درج تلفن معتبر و در دسترس الزامی است و در غیر این صورت مسئولیت نرسیدن پیام ها به عهده مسافر است.

لطفا پس از پایان فرآیند خرید به دانلود بلیت ، دریافت پیامک و گرفتن ایمیل توجه فرمایید و پیش از اطمینان از صدور بلیط لطفا از خرید مجدد خودداری نمایید .

بلیط خریداری شده، به مسافری تعلق دارد که مشخصاتش در سیستم وارد شده است و غیر قابل انتقال به غیر می‌باشد. در صورت مغایرت نام مسافر در بلیط و کارت شناسایی،  پذیرش مسافر در فرودگاه صورت نمی گیرد.

طبق قوانین هواپیمایی کشوری، نوزاد به مسافر که بین ۱۰ روز تا دو سال، سن دارد. کودک به مسافری  که بین دو تا دوازده سال تمام سن دارد و بزرگسال به مسافری، بیش از دوازده سال سن دارند اطلاق می گردد. خریدار با آگاهی از قوانین مذکور اقدام به خرید بلیط می نماید. روشن است در صورت بی توجهی خریدار و درج اشتباه، رده‌ی سنی و تاریخ تولد، از سوار شدن مسافر به هواپیما جلوگیری خواهد شد.

به روش انلاین بلیط نوزاد یا کودک را  تحت هیچ شرایطی نمی‌توان به تنهایی و جدا از بلیط بزرگسال  خریداری کرد.

لازم به یاداوری است که در بلیط‌های نرخ سیستمی (بلیط های سیستمی به بلیط هایی گفته میشود که تابع قانون هواپیمایی کشوری و با نرخ های شناور به فروش می رسد)، قیمت بلیط برای مسافران نوزاد، کودک و بزرگسال متفاوت است، اما در بلیط‌های چارتری ( بلیط چارتر به بلیطی گفته میشود که نرخ های آن توسط آژانس های چارتر کننده تعیین میشود و استرداد آن تابع قوانین سازمان هواپیمایی کشوری نمی باشد)، قیمت بلیط کودک با بزرگسال برابر است.

نوع هواپیما بر اساس اعلام خطوط هوایی و چارترکنندگان در هنگام خرید و مطابق مندرجات بلیط صادر شده مشخص می باشد. هر نوع تغییر در نوع هواپیما بر عهدۀ شرکت هواپیمایی برگزارکنندۀ پرواز است و هیچ گونه مسیولیتی متوجه وال سفید نخواهد بود.

هنگام حضور در فرودگاه، در پروازهای چارتر ارائه‌ی یک نسخه‌ی چاپ شده از بلیط و در پروازهای سیستمی، ارائه‌ی شماره‌ی بلیط به همراه مدرک معتبر شناسایی ( کارت ملی، شناسنامه و پاسپورت) به مسئول پذیرش شرکت هواپیمایی مربوطه الزامی است.

خریدار تحت هیچ بهانه و عنوانی مجاز به تغییر قیمت بلیط و مفاد بلیط صادر شده نیست و هرگونه سو استفاده پیگرد قانونی دارد.

پیرو قوانین سازمان هواپیمایی کشوری، همراه داشتن مجوز پزشک معتمد خطوط هوایی برای خانم‌های باردار، مبتلایان به بیماری‌های قلبی-عروقی، بیماری‌های تنفسی، صرع، آنمی شدید(کم خونی)،دوران نقاهت بعداز عمل جراحی، دیابت ملیتوس کنترل نشده، کسانی که دیالیز می‌شوند یا کسانی که از داروهای تضعیف‌کننده‌ی سیستم ایمنی استفاده می‌نمایند و یا هرگونه بیماری که مانعی برای انجام پرواز باشد، هنگام سوار شدن به هواپیما حتمی لازم و ضروری می‌باشد. ضمنا لازم به یاداوری است که همراه داشتن نامه ی ذکر شده  برای انجام پرواز کافی نبوده و چنانچه خطوط هوایی نتیجه سفر هوایی مسافری را از نطر بیماری خطرناک اعلام کند اجازه پرواز را صادر نخواهد کردو کنسلی بلیط در چنین شرایطی مطابق با قوانین اولیه بلیط انجام خواهد شد و وال سفید در این خصوص هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت.مسافران، داروهای مورد نیاز خود را در طول سفر به همراه داشته باشند.

بهره بردن از خدمات خاص شامل ویلچر، ماسک اکسیژن در حین پرواز، نیازمند اطلاع رسانی و هماهنگی با خطوط هوایی است . در صورت نیاز به استفاده از خدمات خاص می بایست قبل از خرید پرواز مورد نظر خود با پشتیبانی وب سایت وال سفید به منظور بررسی امکان ارایه اینگونه خدمات توسط خطوط هوایی تماس حاصل نمایید.

 در پرواز های داخلی حداقل یک ساعت قبل از زمان پرواز و در پرواز های خارجی حداقل 3 ساعت قبل از زمان پرواز حضور مسافر در فرودگاه و ترمینال پرواز به همراه مدارک مورد نیاز الزامی است.

قوانین پرواز داخلی

شرایط و ضوابط عمومی رزرو و خرید بلیط هواپیما

عملیات خرید بلیط در وب‌سایت وال سفید شامل مجموعه قوانین و مقررات تجارت الکترونیکی بوده و بدیهی است هرگونه تخلف پیگرد قانونی خواهد داشت. خریدار ضمن خرید اینترنتی بلیط، تعهد می نماید که از کلیه‌ی قوانین و مقررات خرید بلیط کاملا آگاه است.

طبق مقررات سازمان هواپیمایی کشوری،شرکت حمل و نقل ریلی راه اهن  مسئولیت کنسلی، تاخیر یا تعجیل در زمان انجام پرواز،حرکت قطار بر عهده‌ی شرکت هواپیمایی برگزار کننده‌ی پرواز وقطار است و وال سفید مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت.

هنگام ثبت‌نام و رزرو بلیط،کلیه اطلاعات اساسی مسافر همچون نام و نام خانوادگی، مسیر پرواز، ساعت پرواز، تاریخ سفر، باید به صورت صحیح درج گردد. بطور مثال نام مسافر باید به صورت صحیح با حروف انگلیسی وارد شود. امکان اصلاح نام مسافر پس از خرید نهایی بلیط وجود نداشته و وال سفید، هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال اطلاعاتی که به اشتباه وارد شده‌اند بر عهده ندارد و برای اصلاح اطلاعات، مسافر می‌بایست بلیط را کنسل و مجدداً خریداری کند.

اعلام تغییرات پرواز و یا نهایی شدن سفارش در پرواز های داخلی از طریق پیامک(sms) و در پروازهای خارجی از طریق ایمیل و پیامک (sms)به مسافر اعلام می شود از اینرو درج تلفن معتبر و در دسترس الزامی است و در غیر این صورت مسئولیت نرسیدن پیام ها به عهده مسافر است.

لطفا پس از پایان فرآیند خرید به دانلود بلیت ، دریافت پیامک و گرفتن ایمیل توجه فرمایید و پیش از اطمینان از صدور بلیط لطفا از خرید مجدد خودداری نمایید .

بلیط خریداری شده، به مسافری تعلق دارد که مشخصاتش در سیستم وارد شده است و غیر قابل انتقال به غیر می‌باشد. در صورت مغایرت نام مسافر در بلیط و کارت شناسایی،  پذیرش مسافر در فرودگاه صورت نمی گیرد.

طبق قوانین هواپیمایی کشوری، نوزاد به مسافر که بین ۱۰ روز تا دو سال، سن دارد. کودک به مسافری  که بین دو تا دوازده سال تمام سن دارد و بزرگسال به مسافری، بیش از دوازده سال سن دارند اطلاق می گردد. خریدار با آگاهی از قوانین مذکور اقدام به خرید بلیط می نماید. روشن است در صورت بی توجهی خریدار و درج اشتباه، رده‌ی سنی و تاریخ تولد، از سوار شدن مسافر به هواپیما جلوگیری خواهد شد.

به روش انلاین بلیط نوزاد یا کودک را  تحت هیچ شرایطی نمی‌توان به تنهایی و جدا از بلیط بزرگسال  خریداری کرد.

لازم به یاداوری است که در بلیط‌های نرخ سیستمی (بلیط های سیستمی به بلیط هایی گفته میشود که تابع قانون هواپیمایی کشوری و با نرخ های شناور به فروش می رسد)، قیمت بلیط برای مسافران نوزاد، کودک و بزرگسال متفاوت است، اما در بلیط‌های چارتری ( بلیط چارتر به بلیطی گفته میشود که نرخ های آن توسط آژانس های چارتر کننده تعیین میشود و استرداد آن تابع قوانین سازمان هواپیمایی کشوری نمی باشد)، قیمت بلیط کودک با بزرگسال برابر است.

نوع هواپیما بر اساس اعلام خطوط هوایی و چارترکنندگان در هنگام خرید و مطابق مندرجات بلیط صادر شده مشخص می باشد. هر نوع تغییر در نوع هواپیما بر عهدۀ شرکت هواپیمایی برگزارکنندۀ پرواز است و هیچ گونه مسیولیتی متوجه وال سفید نخواهد بود.

هنگام حضور در فرودگاه، در پروازهای چارتر ارائه‌ی یک نسخه‌ی چاپ شده از بلیط و در پروازهای سیستمی، ارائه‌ی شماره‌ی بلیط به همراه مدرک معتبر شناسایی ( کارت ملی، شناسنامه و پاسپورت) به مسئول پذیرش شرکت هواپیمایی مربوطه الزامی است.

خریدار تحت هیچ بهانه و عنوانی مجاز به تغییر قیمت بلیط و مفاد بلیط صادر شده نیست و هرگونه سو استفاده پیگرد قانونی دارد.

پیرو قوانین سازمان هواپیمایی کشوری، همراه داشتن مجوز پزشک معتمد خطوط هوایی برای خانم‌های باردار، مبتلایان به بیماری‌های قلبی-عروقی، بیماری‌های تنفسی، صرع، آنمی شدید(کم خونی)،دوران نقاهت بعداز عمل جراحی، دیابت ملیتوس کنترل نشده، کسانی که دیالیز می‌شوند یا کسانی که از داروهای تضعیف‌کننده‌ی سیستم ایمنی استفاده می‌نمایند و یا هرگونه بیماری که مانعی برای انجام پرواز باشد، هنگام سوار شدن به هواپیما حتمی لازم و ضروری می‌باشد. ضمنا لازم به یاداوری است که همراه داشتن نامه ی ذکر شده  برای انجام پرواز کافی نبوده و چنانچه خطوط هوایی نتیجه سفر هوایی مسافری را از نطر بیماری خطرناک اعلام کند اجازه پرواز را صادر نخواهد کردو کنسلی بلیط در چنین شرایطی مطابق با قوانین اولیه بلیط انجام خواهد شد و وال سفید در این خصوص هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت.مسافران، داروهای مورد نیاز خود را در طول سفر به همراه داشته باشند.

بهره بردن از خدمات خاص شامل ویلچر، ماسک اکسیژن در حین پرواز، نیازمند اطلاع رسانی و هماهنگی با خطوط هوایی است . در صورت نیاز به استفاده از خدمات خاص می بایست قبل از خرید پرواز مورد نظر خود با پشتیبانی وب سایت وال سفید به منظور بررسی امکان ارایه اینگونه خدمات توسط خطوط هوایی تماس حاصل نمایید.

 در پرواز های داخلی حداقل یک ساعت قبل از زمان پرواز و در پرواز های خارجی حداقل 3 ساعت قبل از زمان پرواز حضور مسافر در فرودگاه و ترمینال پرواز به همراه مدارک مورد نیاز الزامی است.

قوانین چارتر

شرایط و ضوابط رزرو و خرید چارتر

پروازهای چارتر در مقایسه با پروازهای سیسـتمی با تغییرات بیش‌تری روبرو  هسـتند و ممـکن است  با احتمال بسیار کم قابل استـفاده نباشند، در چنـین مواردی و به شرط  خرید بلیط جایگزین، هزینه‌ی بلیط از طرف چارترکننده به شما قابل پرداخت خواهد بود. وال سفید تمام تلاش خود را می‌کند تا این ریسک را به صفر برساند.

در صورت کنسل شدن پرواز چارتر و عدم دریافت بلیط جایگزین از طرف آژانس، مبلغ بلیط به‌طور کامل برگردان خواهد شد.

در صورت باطل شدن یا تاخیر بیش از ۲ ساعت در پروازهای چارتری ارسال بلیط مهر شده الزامی است.

قیمت بلیط چارتر برای کودکان بین ۲ تا ۱۲ سال، برابر با قیمت بلیط بزرگسال است.

قوانین پرواز داخلی

قوانین عمومی مربوط به کنسلی بلیط پرواز داخلی

در خواست کنسلی بلیط های سیستمی از طرف مسافر، مطابق قوانین هواپیمایی کشوری، شامل جریمه‌ی کنسلی می‌شود. مقدار این جریمه طبق قوانین سازمان هواپیمایی کشوری و قوانین ایرلاین متفاوت است (جدول درصد جریمه از بخش جزییات پرواز انتخابی قوانین  قابل مشاهده است) پس از درخواست کنسلی توسط مسافر، مبلغ جریمه کنسلی و مبلغ کارمزد انتقال وجه از قیمت بلیط کسر شده و باقیمانده مبلغ، به‌طور آنلاین به حساب مسافر برمی‌گردد. این موضوع در مورد پروازهای غیر قابل کنسل شدن اجرا نخواهد شد. مدت زمان بازگشت وجه، تابع مقررات بین بانکی (حداکثر تا ۷۲ ساعت کاری) است.

در صورت باطل شدن  یا تاخیر بیش از دو ساعتِ پرواز بلیط خریداری شده شامل جریمه‌ی کنسلی نمی گردد و ضروری است مسافر در قسمت استرداداد های وب سایت گزینه "لغو پرواز توسط ایرلاین" و یا "تاخیر و تعجیل پرواز بیش از دو ساعت" را انتخاب نماید.

در صورت ابطال پرواز و یا تاخیر بیش از دو ساعت که سبب انصراف مسافر از پرواز گردد، ارائه‌ی بلیط/رسید مهر شده توسط ایستگاه مبدا، به منظور هرگونه پیگیری و کنسلی  بدون جریمه‌ الزامی است.

در صورتی که مسافر قصد خرید بلیط در 2 پرواز پی در پی را دارد ضروری است هنگام خرید حداقل ۳ ساعت بین رسیدن پرواز اول به مقصد و حرکت پرواز دوم فاصله منطور گردد. در غیر این صورت مسئولیت جا ماندن از  پرواز دوم برعهده مسافر می باشد و وال سفید هیچگونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت و جریمه کنسل شدن بلیط دوم به عهده مسافر است.

در حال حاضر خط هوایی ماهان با خطوط هوایی  آتا و قشم ایر بابت پروازهای رفت و برگشت و کانکشن قراردادی ندارد.

خط هوایی پویا تنها در صورتی که هر دو مسیر رفت و برگشت (هر دو لگ) پویا باشد و فاصله بین پرواز 24 ساعت باشد استرداد لگ دوم را بدون جریمه انجام میدهد.

در حال حاضر خطوط هوایی ماهان و قشم ایر برای مسافرانی که به دلیل پزشکی نمیتوانند از پرواز استفاده کنند و قبل از پرواز با خطوط هوایی هماهنگی لازم را انجام نداده اند و از پزشک معتمد خطوط هوایی تایید انجام پرواز نگرفته اند حتی با بلیط مهر شده کنسلی بدون جریمه انجام نمیدهند.

انجام کنسلی بلیط هواپیمایی وارش در صورت نیاز از قبیل تاخیر بیش از دو ساعت پرواز که موجب انصراف مسافر از پرواز شده است تا 7 روز کاری امکان پذیر است.

بلیط مسافرین پرواز کارون پس از پذیرش و دریافت کارت پرواز(در صورت استفاده نکردن از پرواز) غیر قابل استرداد می باشد.

کنسلی  بدون جریمه پرواز های رفت و برگشت و کانکشنی خط هوایی ساها در صورتی که حداکثر فاصله بین پروازها 48 ساعت باشد در صورت ثبت کنسلی قبل از انجام پرواز قابل انجام است.حداقل زمان بین دو پرواز نیز اگر هر دو طرف ایرلاین ساها  باشند از زمان فرود پرواز اول تا بلند شدن پرواز بعدی 2 ساعت واگر یکی از ایرلاین ها ساها و ایرلاین دیگه غیر از ساها باشند این زمان 3 ساعت است.

قوانین کنسلی بلیط رفت و برگشت داخلی

مطابق قوانین 14 جانبه میان خطوط هوایی و بر اساس قوانین داخلی هر خط هوایی ،در صورتیکه بلیط پرواز به صورت رفت و برگشت خریداری گردد و یک مسیر پروازی توسط خط هوایی انجام نشود و یا تاخیر و تعجیل بیش از دو ساعت داشته باشد و مسافر از پرواز صرفنظر کند  قوانین زیر برای کنسل کردن مسیر دیگر پرواز برقرار است.

 

ایرلاین                        فاصله پرواز رفت و برگشت                 میزان جریمه استرداد پرواز برگشت                 
ایران ایر کاسپین آتا آسمان  ماهان
کمتر از 3 روز
کارون قشم ایر کیش ایر سپهران ساها
کمتر از 48 ساعتدر صورت لغو یا تاخیر و تعجیل بیش از 2 ساعت ( با فاصه زمانی ذکر شده ) پرواز رفت یا برگشت بدون جریمه استرداد خواهد شد.
معراج تابان وارش
کمتر از 24 ساعت
زاگرس  ایران ایر تور
در صورت لغو یا تاخیر و تعجیل بیش از ۲ ساعت پرواز رفت، پرواز برگشت با جریمه استرداد خواهد شد.

   کیش‌ایر تنها در صورتیکه هر دو بلیت رفت و برگشت توسط وال سفید  صادر شده باشد و هر دو بلیط سیستمی باشند، قانون ۱۴ جانبه را اجرا خواهد کرد.

درصد جریمه استرداد و بار مجاز پرواز داخلی

قوانین کنسلی بلیط پروازهای داخلی ( سیستمی )

یادآوری  :ساعت ثبت درخواست کنسلی پرواز، بر اساس ساعتی که سایت خط هوایی بالا اعلام می‌کند محاسبه می‌ گردد. بنابراین برای اطمینان از ثبت به موقع درخواست خود، ۵ دقیقه زودتر از زمان اعلام‌شده در جدول زیر را در نظر بگیرید. در غیر این صورت، وال سفید مسوولیت تاخیر در ثبت درخواست و افزایش جریمه کنسلی را بر عهده نمی‌گیرد.

اتا

شناسه نرخی  از زمان صدور بلیط تا 12:00 ظهر 3 روز قبل از پروازااز 12:00 ظهر 3 روز قبل از پرواز تا 24 ساعت قبل از پروازاز 24 ساعت قبل از پرواز تا 3 ساعت قبل از پروازاز 3 ساعت قبل از پرواز به بعد
V R S I Y O  10305060
Q M N P Z B20507080
D F E A L30708090
H W K J40809095
شناسه نرخیاز زمان صدور بلیط تا 12:00 ظهر 3 روز قبل از پروازاز 12:00 ظهر 3 روز قبل از پرواز تا 24 ساعت قبل از پروازاز 24 ساعت قبل از پرواز به بعد
U X80100100
 آسمان
شناسه نرخی

از زمان صدور بلیط تا 12:00 ظهر 3 روز قبل از پرواز

از 12:00 ظهر 3 روز قبل از پرواز تا 12:00 ظهر 1 روز قبل از پروازاز 12:00 ظهر 1 روز قبل از پرواز تا 3 ایران ایرقبل از پروازاز 3 ساعت قبل از پرواز تا 30 دقیقه قبل از پروازاز 30 دقیقه قبل از پرواز به بعد
O W A2020202040
D I Z3030505050
S U V M X R Q T N Y4040606060
L H K B5050707070
E100100100100100
ایران ایر
شناسه نرخی از زمان صدور بلیط تا 12:00 ظهر 1 روز قبل از پروازاز 12:00 ظهر 1 روز قبل از پرواز تا 3 ساعت قبل از پروازاز 3 ساعت قبل از پرواز به بعد
J C I Y S V Q K M N X L3060

60

ایران ایر تور
شناسه نرخی
از زمان صدور بلیط تا 12:00 ظهر 3 روز قبل از پرواز
از 12:00 ظهر 3 روز قبل از پرواز تا 12:00 ظهر 1 روز قبل از پروازاز 12:00 ظهر 1 روز قبل از پرواز تا 5 ساعت قبل از پروازاز 5 ساعت قبل از پرواز به بعد
C35505565
V M H Y40456070

تابان

شناسه نرخیاز زمان صدور بلیط تا 12:00 ظهر 3 روز قبل از پروازاز 12:00 ظهر 3 روز قبل از پرواز تا 12:00 ظهر 1 روز قبل از پروازاز 12:00 ظهر 1 روز قبل از پرواز تا 3 ساعت قبل از پروازاز 3 ساعت قبل از پرواز تا 30 دقیقه قبل از پروازاز 30 دقیقه قبل از پرواز به بعد
F I P K R V Z L M A2030506060
Y2030405050
D N B W J S O Q E U100100100100100

زاگرس 

شناسه نرخی
از زمان صدور بلیط تا 12:00 ظهر 3 روز قبل از پرواز
از 12:00 ظهر 3 روز قبل از پرواز تا 12:00 ظهر 1 روز قبل از پروازاز 12:00 ظهر 1 روز قبل از پرواز تا 3 ساعت قبل از پروازاز 3 ساعت قبل از پرواز تا 30 دقیقه قبل از پروازاز 30 دقیقه قبل از پرواز به بعد
Z X F U A I T2030405050
B D E S M N R3040608080
H Q L P K V Y5070909090

 

ساها

شناسه نرخی
از زمان صدور بلیط تا 12:00 ظهر 3 روز قبل از پرواز
از 12:00 ظهر 3 روز قبل از پرواز تا 12:00 ظهر 1 روز قبل از پروازاز 12:00 ظهر 1 روز قبل از پرواز تا 6 ساعت قبل از پروازاز 6 ساعت قبل از پرواز به بعد
Y YH YF YD YB W WH WF WD WB V VH VF VD VB S SH SF SD SB Q QH QF QD QB30305070
MB N NH NF ND NB M MH MF MD40406080
L LH LF LD LB K KH KF KD KB50507080
H HB HH HF HD50508090
ES EQ EK EL EM EN E EH EF ED EB100100100100

سپهران

شناسه نرخی
از زمان صدور بلیط تا 12:00 ظهر 3 روز قبل از پرواز
از 72 ساعت قبل از پرواز تا 48 ساعت قبل از پروازاز 48 ساعت قبل از پرواز تا 24 ساعت قبل از پروازاز 24 ساعت قبل از پرواز تا 12 ساعت قبل از پروازاز 12 ساعت قبل از پرواز به بعد
Y Z D R I J K P V PV LV L T Q E O S H A M B3050708585
GP NP XP G N X F U W9595959696

قشم ایر

شناسه نرخی
از زمان صدور بلیط تا 12:00 ظهر 3 روز قبل از پرواز
از 12:00 ظهر 3 روز قبل از پرواز تا 12:00 ظهر 1 روز قبل از پروازاز 12:00 ظهر 1 روز قبل از پرواز تا 3 ساعت قبل از پروازاز 3 ساعت قبل از پرواز تا 30 دقیقه قبل از پروازاز 30 دقیقه قبل از پرواز به بعد
C510303050
I100100100100100
شناسه نرخی
از زمان صدور بلیط تا 12:00 ظهر 3 روز قبل از پرواز
از 12:00 ظهر 3 روز قبل از پرواز تا 12:00 ظهر 1 روز قبل از پروازاز 12:00 ظهر 1 روز قبل از پرواز تا 2 ساعت قبل از پروازاز 2 ساعت قبل از پرواز به بعد
A R Y30406070
S V M Q K N40506070
L D U100100100100

ماهان

شناسه نرخیاز زمان صدور بلیط تا 12:00 ظهر 3 روز قبل از پروازاز 12:00 ظهر 3 روز قبل از پرواز تا 12:00 ظهر 1 روز قبل از پروازاز 12:00 ظهر 1 روز قبل از پرواز تا 3 ساعت قبل از پروازاز 3 ساعت قبل از پرواز تا 30 دقیقه قبل از پروازاز 30 دقیقه قبل از پرواز به بعد
BH S X T V Q P R Y B1010305050
N W WW WA WS WQ
2020507070
I2020405050
U9090909595
شناسه نرخیاز 12:00 ظهر 3 روز قبل از پرواز تا 12:00 ظهر 1 روز قبل از پروازاز زمان صدور بلیط تا 12:00 ظهر 3 روز قبل از پروازاز 12:00 ظهر 1 روز قبل از پرواز تا 3 ساعت قبل از پروازاز 30 دقیقه قبل از پرواز به بعداز 3 ساعت قبل از پرواز تا 30 دقیقه قبل از پرواز
L1515405050
C  CC3030407070

معراج

شناسه نرخیاز زمان صدور بلیط تا 48 ساعت قبل از پروازاز 48 ساعت قبل از پرواز تا 4 ساعت قبل از پروازاز 4 ساعت قبل از پرواز به بعد
C I D Z W O R A J102030
E B Y S203040
H M L K304050
X V Q N405060
UE UB UD U506070

وارش

شناسه نرخیاز زمان صدور بلیط تا 12:00 ظهر 3 روز قبل از پروازاز 12:00 ظهر 3 روز قبل از پرواز تا 12:00 ظهر 1 روز قبل از پروازاز 12:00 ظهر 1 روز قبل از پرواز تا 3 ساعت قبل از پروازاز 3 ساعت قبل از پرواز به بعد
H HH HI HN HW HV HU HR HQ HM HE HD HB HS HF HJ HG HY10305070
SN SM SK SE SD SB SH SY SS SW SV SU SR SQ S20406080
LI LF LL LN LW LV LB LY LU LS LR LQ LM LK LE LD LP LT LG LO LH LZ D L W30507090

پارس ایر

شناسه نرخیاز زمان صدور بلیط تا 24 ساعت قبل از پروازاز 24 ساعت قبل از پرواز تا 3 ساعت قبل از پروازاز 3 ساعت قبل از پرواز به بعد
Y S X W V U R Q O E N M L K H304050

کارون

شناسه نرخی
از زمان صدور بلیط تا 12:00 ظهر 3 روز قبل از پرواز
از 12:00 ظهر 3 روز قبل از پرواز تا 12:00 ظهر 1 روز قبل از پروازاز 12:00 ظهر 1 روز قبل از پرواز تا 3 ساعت قبل از پروازاز 3 ساعت قبل از پرواز به بعد
R O M U D30305065
J Q K V I NQ5050100100
W F E X Z H50505070
L LP P B S Y N50507070

کاسپین

از 30 دقیقه قبل از پرواز به بعد
شناسه نرخیاز 12:00 ظهر 3 روز قبل از پرواز تا 12:00 ظهر 1 روز قبل از پروازاز زمان صدور بلیط تا 12:00 ظهر 3 روز قبل از پروازاز 12:00 ظهر 1 روز قبل از پرواز تا 3 ساعت قبل از پروازاز 3 ساعت قبل از پرواز تا 30 دقیقه قبل از پروازاز 30 دقیقه قبل از پرواز به بعد
RE RD RH RB RF PB PF HF SF NB NF WB WF QD QH QB QF ZD ZH ZB ZF JD JH JB JF J Z Q W N X S H P R SL PL NL QL ZL RL3030505050
IE IH IB IF I V100100100100100
شناسه نرخیاز زمان صدور بلیط تا 12:00 ظهر 3 روز قبل از پروازاز 12:00 ظهر 3 روز قبل از پرواز تا 12:00 ظهر 1 روز قبل از پروازاز 12:00 ظهر 1 روز قبل از پرواز تا 3 ساعت قبل از پروازاز 3 ساعت قبل از پرواز تا 30 دقیقه قبل از پروازاز 30 دقیقه قبل از پرواز به بعد
ML M O4040707070
شناسه نرخی
از زمان صدور بلیط تا 12:00 ظهر 3 روز قبل از پرواز
از 12:00 ظهر 3 روز قبل از پرواز تا 12:00 ظهر 1 روز قبل از پروازاز 3 ساعت قبل از پرواز تا 30 دقیقه قبل از پروازاز 30 دقیقه قبل از پرواز به بعداز 12:00 ظهر 1 روز قبل از پرواز تا 3 ساعت قبل از پرواز
K LH LB LF KF L KL LL5050808080

کیش ایر

شناسه نرخیاز زمان صدور بلیط تا 24 ساعت قبل از پروازاز 24 ساعت قبل از پرواز به بعد
J C Y R D B H A P F RX RQ S2040
X V E K U Q M N L O2550
W100100

قوانین بار مجاز خطوط هوایی در پروازهای داخلی

خط هواییشناسه نرخی

میزان بار بزرگسال و کودک

میزان بار نوزاد
ایران ایر

Y S V Q K M N X L O

C J I

20 

30

10
آسمان

U R X Q N M L K H B O E

Y V S

D I Z

20 

25

30

0
ماهان

N T V L Q U W WW WA WS WQ X B BH S Y

P C CC I R

20 

 25

0
آتا Y R O V B Q P N M L A D K W H F E S I2010
تابانY YD YF YK YN YP

T R V Z L M A I P F C K D N

B W J S O Q E U H X G

2010
قشم ایرA Y V M K N Q R2010
کاسپین J JF JB JH JD

Z ZF ZB ZH ZD

Q QF QB QH QD

W WF WB

N NF NB

X

S SF

H HF

P PF PB

R RF RB RH RD RE

M

K KF

L LF LB LH

I IF IB IH IE

V A F U D

200
کارونB S Y N Q K V X H L M R U D O E Z F P200
کیش ایر 

J Y V R D A H B P Q M N L O E K U X S

C

20 

30

10 

 0

زاگرسC J (CIP)

Z ZD ZF ZI ZL

F FD FF FI FL FN FQ FS FU FW

I ID IF

T TD TF

U UD UF

A AD AF

B BD BF BI D DD

S

M MD

N ND

R RD RF

H HD

Q QD

L LD

P PD

V VD VF

Y YD K KD

W WD WF

20

15

0
معراجP P1 Y Y1 Y2 Y3 B B1 B2 B3

M M1 M2 M3

H H1 H2 H3 H4 H5 H6

2010
سپهرانتمام شناسه های نرخی2010
پارس ایرتمام شناسه های نرخی2010
وارشM V U P S R

MI VI UI PI SI RI WI LI KI QI YI NI HI

W L K Q Y N H I J

MN VN PN RN LN KN QN YN HN IN

UU VV MM LL KK QQ WW PP SS RR

HH II NN

200
ایران ایر تورتمام شناسه نرخی20 0
قوانین پرواز خارجی

خواهشمند است قوانین و شرایط خرید بلیط خارجی را با دقت کامل مطالعه فرمایید

شرایط ویزا و اقامت

مطابق آخرين بخشنامه هواپيمايي قطري تمام مسافرين خروجي از ايران مي‌بايست از تاريخ 13 آگوست در بازه ی 96 ساعت قبل از پرواز تست منفي كرونا (PCR) را همراه خود داشته باشند جهت مشاهده آزمایشگاه های مورد تاييد و کسب اطلاعات بیشتر از طريق بخش محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا اقدام فرماييد مطابق آخرین بخشنامه هواپیمایی آئروفلوت در حال حاضر فقط مسافرینی که دارای گذرنامه یا اقامت کشور مقصد هستند اجازه پرواز را خواهند داشت.

تمامی مسافران پروازهای ورودی به ایران موظف به دریافت گواهی سلامت و تست منفی کووید ۱۹ (PCR) به زبان انگلیسی مورد تایید وزارت بهداشت کشور مبدأ بوده، که حداکثر ۹۶ ساعت قبل از لحظه ورود به کشور ایران صادر شده و ضروریست مسافر  گواهی سلامت رو به نماینده بهداشت مرزی مستقر در فرودگاه تحویل دهد

با توجه به شیوع ویروس کرونا و شرایط اعلامی تمامی خطوط هوایی تا اطلاع بعدی، مسافرانی که اقدام به سفر به کشورهای مختلف از ایران با ترانزیت (یا بدون ترانزیت) می‌نمایند، فقط با داشتن کارت اقامت یا پاسپورت همان کشور پذیرش می‌شوند و دارندگان ویزا اجازه انجام پرواز ندارند.

با توجه به شیوع ویروس کرونا و شرایط اعلام شده هواپیمایی قطر تا اطلاع بعدی ، مسافرینی که پرواز آنها با این شرکت هواپیمایی و ادامه مسیر آنها با سایر خطوط هوایی باشد ، با نظر به اینکه کارت پرواز فقط برای هواپیمایی قطر در ایران صادر شده و برای ادامه مسیر مسافر به دلیل نداشتن کارت پرواز ادامه مسیر می بایست از هواپیما خارج و بار خود را دریافت و دوباره کارت پرواز جدید دریافت کند ، این شرکت هواپیمایی هیچگونه مسئولیتی در برابر انجام نشدن و یا سوار نکردن مسافرین در پروازهای ادامه مسیر را نخواهد داشت همچنین، مسافرینی که قصد خرید بلیط با شرکت هواپیمایی قطر با ویزا را دارند لطفا قبل از خرید تصویر ویزا و تصویر گذرنامه را جهت ارسال و تایید پرواز به ایمیل support@vlesefid.ir  ارسال فرمایند تا پذیرش یا عدم پذیرش از سمت خطوط پروازی به مسافرین اطلاع‌ داده شود. مطابق اعلام هواپیمایی قطر، کلیه ی مسافرینی که دارای ویزای توریستی می‌باشند، در صورت داشتن بلیط رفت و برگشت می‌توانند از پرواز های هواپیمایی قطر به مقصد ترکیه استفاده نمایند..

افرادی که مقیم دبی هستند و قصد بازگشت دارند باید مطابق قوانین جدید ماهان و ایران‌ایر اقدام نمایند. برای مطالعه قوانین  اینجا کلیک کنید.

به اطلاع می رساند باتوجه به تاکید پلیس فرودگاه های مبدا در حوزه شنگن و انگلستان و همچنین توصیه وزارت بهداشت ایران مبنی بر الزام داشتن فرم سلامت مسافرین ورودی به ایران، فایل  Health Screening Form جهت ارائه به مسافرین به پیوست تقدیم حضورتان می شود.

خواهشمند است هنگام خرید بلیت از  شرکت هواپیمایی ایر عربیا موارد زیر را رعایت فرمایید.

مسافرین دارای گذرنامه و کارت اقامت قبل از خرید بلیط ضروری است به سایت اقامت مراجعه کرده و کد تاییدیه اقامت را دریافت دارند و ضمنا فرم سلامت پر شده را در فرودگاه  همراه خود داشته باشند. همچنین با نظر به اینکه از هفتم جولای معادل هفدهم تیر ماه امکان سفر برای مسافرین با ویزای توریستی با این شرکت مهیا میباشد رعایت بندهای زیر برای انجام سفر مورد تقاضاست

۱ - ارائه تست کرونای منفی ۷۲ ساعت قبل از پرواز

۲ - ویزا و گدرنامه معتبر

۳ - فرم برگه سلامت

لازم به یادآوری است هنگام ورود به فرودگاه شارجه امکان دستور قرنطینه 14 روزه از سوی دولت امارات وجود دارد که پرداخت هزینه های آن به عهده مسافر خواهد بود.

مسافرینی که ملیت هندی دارند و می‌خواهند با خط هوایی ماهان به ایران سفر کنند باید گدرنامه یا اقامت ایران را داشته باشند و ورود با ویزای ایران امکان‌پذیر نخواهد بود.

تا اطلاع بعدی مسافرین با گدرنامه کشور روسیه تنها و فقط اگر اقامت کشور ایران راداشته باشند اجازه سفر به کشور ایران را خواهند داشت.

کلیه مسافرین محترم هواپیمایی امارات از مبدا کشور ایران به تمامی مقاصد شبکه پروازی امارات (شامل ویزای توریستی یا دارای اقامت به مقصد دبی و یا ترانزیت در دبی) ضروریست حداکثر 96 ساعت قبل از پرواز نسبت به انجام تست کرونا اقدام و گواهی عدم ابتلا به بیماری کرونا را دریافت کنند. جهت اطلاع از تمام قوانین پرواز‌های امارات اینجا را کلیک کنید.

مسافرین محترمی که پرواز آنها با شرکت هواپیمایی وارش در مسیر مشهد به دوشنبه و برعکس می باشد بمنظور دریافت تاییدیه از این شرکت هواپیمایی می بایست عکس پاسپورت و ویزای خود را به آدرس ایمیل support@valesefid.ir ارسال فرمایند.

مسافرینی که قصد خرید بلیط چارتر در مسیر استانبول به تبریز با هواپیمایی ترکیش را دارند لطفا توجه فرمایند که  پرواز مزبور تنها و فقط برای مسافرین با ملیت ایرانی قابل خریداریست . در صورتی که جز اتباع غیر ایرانی می‌باشید جهت خرید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید. در صورت عدم تماس با پشتیبانی و خرید بلیط پس از صدور بلیت مسافر عهده دار  تمامی عواقب و هزینه های جانبی خواهد بود.

بدون ویزا بودن کشورها به این معنی است که مسافران برای حضور در آن کشور احتیاج به ویزا ندارند ؛ اما گاهی برای پرواز و رسیدن به یک کشور بدون ویزا ، مسافر نیاز به یک یا چند ویزا دارد. با سخنی دیگر برای پرواز به تعدادی از کشورهای آمریکا و اقیانوسیه ، باید از چند کشور بگذرید و در آنها توقف داشته باشید، که نداشتن ویزای این کشورها ، سفر مسافر  را غیرممکن می نماید. از اینرو  همیشه سفر به کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان به معنی نیاز نداشتن به ویزا و سفر راحت نیست و باید دربارۀ سفر به کشور مقصدتان حتما قبل از سفر تحقیق کنید.

 چنانچه هنوز ویزای خود را از سفارت دریافت نکرده اید، حداکثر تا 10 روز قبل از زمان پرواز اطلاعات ویزای خود را بمنظور درج در بلیط به کارشناسان ما در پشتیبانی وال سفید  انعکاس دهید (تلفن تماس پشتیبانی 02188936770)؛ بنابراین در صورت آماده نشدن ویزا از طرف سفارت، وال سفید مسولیتی در قبال بلیط خریداری شده ندارد و این بلیط مشمول قوانین کنسلی می‌شود. قبل از خرید بلیط هواپیمای خارجی در کشورهای نیازمند به ویزا، لطفا  مندرجات ویزا شامل  تاریخ شروع ویزا، تاریخ انقضای ویزا، و حداکثر زمان اقامت که توسط سفارت صادر شده توجه فرمایید. وقوع هرگونه مشکل ناشی از موارد نامبرده شده برعهده‌ی مسافر می‌باشد.

با توجه به اینکه ورود به اکثر کشورها نیازمند ویزا است. لطفا قبل از خرید بلیط، شرایط ویزای کشور مقصد و کشورهای ترانزیت (منظور توقف در فرودگاه های کشورها)‌ را کنترل نمایید و در صورت عدم دسترسی به اطلاعات لازم ، با پشتیبانی وال سفید  تماس بگیرید. توجه به این نکته ضروریست که ترانزیت در اکثر کشور ها هم کشورهای آسیایی وهم کشورهای اروپایی و امریکایی تا 8 ساعت متعارف و قابل قبول از طرف شرکتهای هواپیمایی مختلف می‌باشد، درغیر این ‌صورت بمنظور آگاهی از نیاز و یا عدم نیاز به ویزای ترانریت تماس با پشتیبانی ضروریست

درهنگام ترانزیت در دوکشور اروپایی (تحت شنگن) و بیشتر به ویزای شنگن نیاز خواهد بود.

با ویزای توریستی شنگن، ورود باید از همان کشوری باشد که ویزای توریستی از سفارت آن کشور صادر گردیده است.

در صورت داشتن ویزای شنگن یک بار ورود, اجازه خروج از شینگن و وروددوباره  را ندارید.

برای پرواز با هواپیمایی چین جنوبی (سیزد) یا China Southern ، در تمامی مسیرها مسافر باید ویزای چین دریافت نماید. به عبارت دیگر در صورت پرواز با این ایرلاین برای مقاصد غیر از کشور چین نیز، مسافر نیازمند اخذ ویزای ترانزیتی می‌باشد، همچنین به اطلاع می رساند تمام پرواز های این خط هوایی در شهر ارومچی برای سوخت گیری یک توقف دارد.

افرادی  که مقصد سفرشان کشور عمان (شهر مسقط) است  ، می‌بایست حتما حداقل مبلغ 300 دلار امریکا یا معادل آن به ريال عمان  همراه  خود داشته باشند علاوه بر آن ضروریست بلیط برگشت مسافران همراه آنها باشد و در غیر اینصورت  از پذیرش و سوار شدن مسافر جلوگیری خواهد شد.

در مسیر بلاروس و قزاقستان با هواپیمایی ایرفلوت مسافر باید  ویزای روسیه داشته باشد برای بلیط یک طرفه ،ویزای یک طرفه و بلیط دو طرفه نیازمندویزای 2 بار ورود خواهد بود.

هواپیمایی تای ایرویز در مسیر کره جنوبی (سئول) با یک توقف در هنگ کنگ انجام می‌شود که نیازمند به ویزای هنگ کنگ و یا گدرنامه کره یا گدرنامه امریکا می‌باشد.

شهرهای امریکای جنوبی و آفریقا در صورتی که یک ترانزیت در رفت و یک ترانزیت در برگشت در حوزه شنگن داشته باشد نیازمند ویزای ترانزیت شنگن 2 بار ورود یا مولتی می‌باشد و در صورتی که 2 ترانزیت در رفت و 2 ترانزیت در برگشت دارد کلا نیازمند ویزای شنگن مولتی می‌باشد.

بر اساس قوانین موجود، صدور بلیط در مسیرهای عتبات عالیات برای اتباع کشورهای افغانستان، هند، بنگلادش و پاکستان مقدور نیست و درصورت خرید بلیط توسط این افراد، تمام مسئولیت‌های بعدی، بر عهده‌ی خریدار بلیط خواهد بود.

اگر ازخطوط هوایی که شرایط صدور بلیط با تخفیف بالای 60 سال یا تخفیفات دانشجویی را دارند ،قصدخرید و بلیت دارید ، خواهشمند است با پشتیبانی وال سفید02188936770 تماس حاصل شود.

در قصد سفر به آنتالیا با شرکت های هواپیمایی Free bird و Tailwind توجه به این نکته ضروریست  که به مدت 30 الی 45 دقیقه پرواز آنها در فرودگاه های آدنا و آلانیا توقف خواهد داشت. مسیر پروازی بعلاوه توقف این دو شرکت عبارتند از:

شرکت هواپیمایی Tailwind : تهران ( فرودگاه امام ) – توقف در فرودگاه آلانیا (قاضی پاشا) به مدت 30 الی 45 دقیقه – آنتالیا و بلعکس

شرکت هواپیمایی Free bird : تهران ( فرودگاه امام ) – توقف در فرودگاه آدنا (شاکر پاشا) به مدت 30 الی 45 دقیقه – آنتالیا و بلعکس

قوانین مربوط به طرح "پیشنهاد ویژه- تست رایگان کرونا"

فقط پرواز هایی که در سایت با عنوان "پیشنهاد ویژه تست رایگان کرونا "نمایش داده میشوند شامل این قوانین خواهند بود:

  1. در صورت تهیه  بلیط رفت و برگشت پروازهایی که امکان «تست رایگان کرونا» را برای مسافران فراهم کرده اند، تست PCR به صورت رایگان در محل مورد نظر (منزل یا محل کار) انجام می گردد. این تست PCR کامل بوده و نمونه گیری حلق و بینی توسط کارشناس آزمایشگاه را شامل میشود؛ سپس نتیجه مهرشده و معتبر برای مسافر ارسال خواهد شد.
  2. با نطر به زمان مورد نیاز برای انجام تست و آماده شدن نتیجه، این تست رایگان فقط برای پروازهایی که از زمان خرید حداقل ۴۸ ساعت به پرواز رفت باقی مانده باشد قابل انجام است. برای بلیطهایی که کمتر از ۴۸ ساعت به پرواز آنها مانده،  تست رایگان انجام پدیر نخواهد بود.
  3. توجه داشته باشید بر اساس قوانین خط هوایی آسمان در  سفر به ترکیه، برای خروج از ایران و ورود به ایران اعتبار تست کرونا از زمان انجامش تا ۹۶ ساعت پیش از پرواز دارای اعتبار است. از اینرو اگر که پرواز برگشت مسافر در بازه ۹۶ ساعت بعد از پرواز رفت نباشد، انجام دوباره تست  بر اساس قوانین و مقررات حتمی است.
  4. بعد از خریداری شدن  بلیط، ضمن تماس آزمایشگاه با مسافر هماهنگی های لازم جهت  انجام تست صورت خواهد گرفت.

مقررات مربوط به کنسلی بلیط پرواز خارجی

مراحل کنسلی بلیط های سیستمی از طرف مسافر، مطابق قوانین درج شده در بلیط که اعلامی از طرف خطوط هوایی مربوطه می‌باشدقابل پیگیری است . پس از درخواست کنسلی از طرف مسافر، مبلغ جریمه کنسلی و مبلغ کارمزد انتقال وجه از مبلغ پرداخت شده توسط مسافر کسر می گردد و باقیمانده مبلغ ، به‌طور آنلاین به حساب مسافر واریز خواهد شد. این موضوع در مورد پروازهای چارتر یا غیر قابل استرداد قابل اجرا  نیست.مدت زمان بازگشت وجه، تابع مقررات بین بانکی (بین ۲۴ تا ۷۲ ساعت کاری) می‌باشد

نوع هواپیما بر اساس اعلام ایرلاین‌ها و چارترکنندگان در هنگام خرید و بلیط صادر شده مشخص می‌باشد. هر نوع تغییر در نوع هواپیما بر عهدۀ شرکت هواپیمایی برگزارکنندۀ پرواز است و وال سفید در این مورد مسئولیتی ندارد.
 
در صورتی که مسافر قصد خرید بلیط در 2 پرواز متوالی را دارد می بایست هنگام خرید حداقل ۳ ساعت بین رسیدن پرواز اول به مقصد و حرکت پرواز دوم فاصله باشد. در غیر این صورت مسئولیت نرسیدن به پرواز دوم برعهده مسافر می‌باشد و وال سفید هیچگونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت. کنسل شدن بلیط دوم با مسافر می‌باشد.
 
وال سفید میجاز است در استرداد پرواز خارجی به ازای هر بلیط کارمزد خدمات شرکت را دریافت نماید.
احراز هویت

چنانچه  خرید بلیط پرواز خارجی، از  طرف وال سفید به بررسی بیشتری بنطور  حفظ امنیت خریدهای انجام شده نیاز باشد، وال سفید نسبت به دریافت  اطلاعات از کاربر بمنطور  احراز هویت اقدام خواهد کرد. در صورت عدم احراز هویت کاربر، وال سفید این اختیار را برای خود محفوظ میدارد تا نسبت به تعلیق ارائه خدمات و بستن حساب کاربری اقدام نماید. در صورت عدم احراز هویت حداکثر 2 ساعت بعد از ساعت تاریخ خرید کاربر، وال سفید  اقدام به بستن  حساب کاربری خواهد نمود و هیچگونه مسئولیتی در خصوص خسارات وارده به کاربر را برعهده نخواهد داشت.

نکاتی درباره سفر به کشورهای بدون ویزا

مسافران ایرانی، مجاز هستند بدون نیاز به ویزا به چند کشور دنیا سفر کنند؛ مطابق لیست صادر شده که در سال ۲۰۱۶ میلادی، کشورهای بدون ویزا برای مسافران ایرانی در مجموع ۱۱ کشور می باشد. تعداد ۲۷ کشور هم صادرکننده ویزا در مرز برای ایرانیان اقدام به صدور ویزا می نمایند. صدور ویزا در مرز به این معنی است که مسافران در مقابل پرداخت مبلغی در مرز یا فرودگاه کشور مقصد، ویزای خود را دریافت می‌ نمایند. در این نوع ویزا، امکان ریجکت شدن مسافر وجود ندارد و صدور ویزا حتمی است.

کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان در آفریقا

صدور ویزا در مرز

کیپ‌وردر

کومور

جیبوتی: ویزای جیبوتی تنها تا ۱ ماه اعتبار دارد و بعد از ورود، اجازه اقامت بیش از یکماه وجود ندارد.

کنیا: در صورت ورود به کنیا، مسافر سه ماه اجازه اقامت دارد

ماداگاسکار: مدت زمان مجاز برای اقامت در ماداگاسکار بعد از ورود به آن، نود  روز می باشد.

موزامبیک: بعد از ورود به موزامبیک مسافر  تنها سی روز اجازه اقامت دارد

توگو: ویزای توگو ۷ روزه است و بعد از هفت روز  مسافر باید از  این کشور خارج شود.

اوگاندا

سیشل: مدت اقامت در سیشل تا ۳ ماه بعد از ورود است.

موریتانی

گینه بیسائو: بعد از ورود به گینه بیسائو مسافر تا نود  روز اجازه اقامت دارد.

کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان در آسیا

بدون ویزا

مالزی: بعد از ورود به مالزی، مسافر تنها چهارده روز اجازه اقامت دارد.

ارمنستان: بعد از ورود به ارمنستان مسافر تا نود  روز اجازه اقامت دارد.

صدور ویزا در مرز

لائوس: بعد از ورود به لائوس  مسافر تنها سی  روز اجازه اقامت خواهد داشت.

نپال: بعد از ورود به نپال، مسافر تا نود روز بعد باید کشور را ترک کنید.

تیمور شرقی: ویزای تیمور شرقی سی روزه است و مسافر بعد از ورود، بیش از این تاریخ نمی‌تواند در آن بماند.

سوریه: مسافر بعد از هربار ورود به سوریه، تا ۹۰ روز می‌توانید در آن بماند.

لبنان: کشور لبنان بعد از ورود، یک ماه به مسافر اجازه اقامت در کشور را می‌دهد.

مالدیو: برای سفر توریستی به مالدیو، بعد از ورود به کشور تا سی  روز اجازه اقامت در مالدیو را دارد.

کامبوج: بعد از ورود به کامبوج مسافر سی روز اجازه اقامت دارد.

کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان در اروپا

بدون ویزا

ترکیه: بعد از ورود به ترکیه مسافر تا نود روز اجازه اقامت در این کشور را دارد.

صدور ویزا در مرز

گرجستان: بعد از ورود به گرجستان مسافر تا 45 روز می‌تواند در این کشور بماند.

کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان در آمریکا

بدون ویزا

اکوادور: مسافر بعد از ورود به اکوادور تا ۹۰ روز می‌تواند در این کشور بماند.

گویان: مدت زمان مجاز برای اقامت هر مسافر در گویان بعد از هر بار ورود تا سی روز است.

هائیتی: مسافر بعد از ورود به هائیتی تا سه ماه اجازه اقامت در آن را دارد.

نیکاراگوئه: نیکاراگوئه تا نود روز اجازه اقامت بعد از هر بار ورود را به مسافران ایرانی می‌دهد.

ونزوئلا: مدت زمان اقامت در ونزوئلا بعد از ورود تنها تا پانزده  روز است.

صدور ویزا در مرز

بولیوی: ویزای بولیوی تا سی  روز بعد از ورود اعتبار دارد.

کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان در اقیانوسیه

بدون ویزا

نیووی: مسافر بعد از هربار ورود به نیووی تا سی روز اجازه اقامت را داراست.

ایالات فدرال میکرونزی: مسافر بعد از ورود به میکرونزی ضروریست تا سی روز بعداین  کشور را ترک کند.

صدور ویزا در مرز

جزایر کوک: ویزای جزایر کوک تا سی و یک روز بعد از ورود اعتبار دارد.

پالائو: ایرانیان تا سی روز بعد از هربار ورود اجازه اقامت در پالائو را دارند.

ساموآ غربی: ویزای ساموآ غربی تا شصت روز اجازه اقامت می دهد.

تووالو: ویزای تووالو یک  ماهه است و مسافر میبایست بعد از این مدت کشور را ترک کند.

شرایط صدور بلیط

برای پروازهای خارجی در تمام مسیرها ،برای خروج می باید از اعتبار گدرنامه حداقل 6 ماه (180 روز کامل) باقی مانده باشد .

الزامی است مسافر سفر خود را به ترتیب از اولین مسیرهای درج در بلیط خود انجام دهد، در غیر این صورت باقی مانده مسیرها به صورت اتوماتیک از سمت شرکت هواپیمایی باطل شده و بلیت غیر قابل استفاده خواهد بود.

امکان تغییر اسم مسافر وجود ندارد ، ضروریست در درج اطلاعات‌ دقت شود. درج اطلاعات اشتباه منجر به کنسلی و قوانین کنسلی خواهد شد. (در هنگام بروز مشکل لطفا با واحد پشتیبانی پرواز خارجی تماس حاصل شود)

مسافرین دارای دو پاسپورت از دو کشور مختلف چنانچه نام و نام خانوادگی شان در دو پاسپورت متفاوت باشد ، ضروریست هنگام صدور بلیط هر دو نام خود را به ترتیب درج نمایند بدین معنی که ابتدا نام فارسی سپس نام انگلیسی و در مورد نام خانوادگی نیز روش مزبور رعایت گردد.

امکان رزرو آنلاین برای ارایه به سفارت وجود ندارد، لطفا در صورت نیاز با همکاران ما شرکت 02188936770 تماس بگیرید.

به منظور جا نماندن از پرواز، به فاصله ی فرودگاه و ترمینال‌های ورودی و خروجی  لطفا توجه شود.

هنگام خرید بلیط رفت و برگشت، سن فرزند خود را با شرایط و قوانین خرید بلیط کودک (2 تا 12 سال) یا نوزاد (بدو تولد تا 2 سال) مطابقت دهید.

مسافران پروازهای خارجی حداقل 3 ساعت قبل از پرواز باید در فرودگاه حضور داشته باشند.

قبل از خرید بلیط باید تاریخ بلیط خود را با تاریخ ویزا انطباق دهید. بدیهی است مسئولیت مغایرت در تاریخ ویزا و بلیت به عهده مسافر می‌باشد.

صدور بلیط یک طرفه به مقاصد ارجان (قبرس شمالی) و بلگراد (صربستان) برای دارندگان گذرنامه ایرانی ممنوع می‌باشد.

افرادی که قصد سفر به کشورهای آسیایی و خاورمیانه دارند نباید با خطوط هوایی که ترانزیت در اروپا دارند پرواز انجام دهند. (مانند تهران استانبول با هواپیمایی ایژین و توقف در آتن) مسافرینی که با پاسپورت ایرانی قصد سفر به کشور صربستان را دارند نیازمند ویزای این کشور می باشند.

افرادی که قصد سفر به کشور گرجستان (تفلیس) را دارند، چنانچه بلیط رفت با هواپیما تهیه نموده اند ،حتما لازم و ضروریست بلیط برگشت هوایی با حداکثر 45 روز به همراه داشته باشند، در غیر اینصورت از پذیرش فرد در فرودگاه جلوگیری به عمل خواهد آمد. در ضمن توجه داشته باشند داشتن مدارک کامل جهت سوار شدن به پرواز الزامی می باشد، امکان دارد  هنگام پذیرش مسافر واچر هتل، بیمه مسافرتی مرتبط با سفر و داشتن هزینه ی کافی متناسب با روزهای اقامت توسط مسئول پرواز چک شود. در صورت نقص مدارک، وال سفید هیچ گونه مسئولیتی را به عهده نمیگیرد.

دارندگان گذرنامه های ترکمنستان ، ایران ، عراق ، سوریه ، بنگلادش ، پاکستان ، ساحل عاج ، کامرون ، ویتنام ، هندوستان ، سومالی ، گینه ، غنا که به عنوان توریست قصد سفر به شهر ارجان (ECN) در قبرس شمالی توسط تمامی ایرلاین ها را دارند ،لازم و ضروری است در فرودگاه مبدا مدارک ذیر را به همراه داشته باشندبدیهی است در غیر اینصورت از پذیرش آنها جلوگیری به عمل خواهد آمد:

1.بلیط رفت و برگشت

2.رزرواسیون هتل

3.به ازای هر روز اقامت داشتن مبلغ چهل پوندمبلغ 40 پوند نقد

با نظر به انجام مصاحبه در ابتدای ورود توسط کشور پلیس مهاجرت قبرس ،حتی در صورت تکمیل مدارک  احتمال عدم پذیرش وجود دارد.

نکته مهم در این مورد این که در صورت صدور بلیط یک طرفه مدارک معتبر در این خصوص از قبیل اقامت ، ویزای دانشجویی یا کار جهت ارائه به ایرلاین می‌بایست در اختیار وال سفید گزارده شود.

افرادی که قصد سفر به کشورهای آسیایی و خاورمیانه (غیر حوزه شنگن) دارند، نمی توانند با ایرلاین هایی که ترانزیت در اروپا (کشورهای حوزه شنگن) دارند، پرواز انجام دهند. (مانند تهران – استانبول با هواپیمایی آلیتالیا توقف در رم)

افرادی که قصد توقف در شهر ترانزیت و میان مسیر را دارند، ضروریست زمان توقف خود را بیش از 24 ساعت در نظر بگیرند. در صورتی که ساعت توقف خود را 24 ساعت و یاکمتر انتخاب کنند ، قوانین ترانزیت حاکم است و تحویل دادن و یا ندادن بار در میان مسیر با تصمیم ایرلاین مربوطه انجام می‌شود.(مثال : مسافری که پرواز تهران امستردام با هواپیمایی ترکیش دارد و قصد توقف در شهر ترکیه دارد می‌بایست ساعت توقف خود را بیش از 24 ساعت انتخاب کند اگر ساعت توقف کمتر از 24 ساعت باشد، قوانین ترانزیت حاکم است و بار تحویل داده نمی‌شود)

مسافرینی که قصد خرید بلیط رفت و برگشت به کشورهای غیر از حوزه شنگن دارند نمی‌توانند ترانزیت در حوزه شنگن داشته باشند.

صدور پرواز یک طرفه زمانی امکان دارد که یکی از شرایط زیر را دارا باشید:

1.داشتن اقامت دایم یا موقت کشور مقصد

2.داشتن ویزای بلندمدت با شرط داشتن تاریخ انقضای بیش از یک‌سال (برای مثال ویزای دانشجویی)

3. بلیط ادامه‌ی مسیر خریداری شده باشد.

با توجه به مشکلاتی که اخیراً هنگام پذیرش افراد هنگام ورود به فرودگاههای کشور روسیه رخ داده است ، از اینرو لطفا بمنظور صدور بلیط به نکات ذیر توجه شود:

 

1.صدور ویزا برای شهروندان دیگر کشورها ،طبق قوانین روسیه به معنای ایجاد حق برای آنها جهت ورود به خاک روسیه نیست و روسیه این حق را برای خود محفوظ می دارد تا مانع از ورود آن دسته از افرادی شود که نقص مدارک دارند و یا احتمال دارد  به منطور مهاجرت از خاک روسیه بهره ببرند.

 

2.گذرنامه معتبر ،ویزای معتبر ، رزرو هتل به تعداد روزهای روادید و بلیط برگشت  عبارت از اسنادی هستند که در فرودگاه بازرسی کنترل می شوند.

 

3.اگر افرادی ، بلیط برگشت و یا رزرو هتل خود را بعد از دریافت ویزا کنسل نمایند، حتی با داشتن ویزا دیپورت خواهند شد و امکان ورود به روسیه را نخواهند داشت.

 

4.به دلیل احتمال خروج غیرقانونی افراد از مرزهای شمالی و جنوبی روسیه ،لازم و ضروریست شهروندان ایرانی از تردد به مناطق مزبور جدا خودداری نمایند.

 

5.در هنگام ورود و خروج ،مسافران حق جابجایی بیشتر از ده هزار یورو و یا دلار را ندارند.


استثنا در قوانین شرکت های مختلف هواپیمایی

در پروازهای خطوط هواپیمایی کویتی مسافر  با ترانزیت بالای 8 ساعت نیازمند هتل در کویتمی باشد و پرداخت هزینه بعهده مسافر است (هماهنگی رزرو هتل قبل از پرواز می باید توسط مسافر انجام شود.)

پروازهای هواپیمایی ایراسیا و پگاسوس و ایرعربیا بار و پذیرایی ندارد.

خطوط هوایی اکراینی برای بلیط‌های بین کشورها که شروع مسافرت (مبداء) ایران نیست ، نیاز به check in online می‌باشد.

هواپیمایی امارات برای پرواز در مسیر نیوزلند (آکلند) در بریزبین (استرالیا) استاپ دارد که نیازمند ویزای ترانزیت استرالیا می‌باشد در غیر اینصورت مبلغ 75 دلار از مسافر اخذ یا مسافر دیپورت می‌شود.

میزان بار هواپیمایی عمان ایر هر بسته (pc) معادل 15 کیلو و در صورتی که 2 بسته بود مجموع بار نباید از 30 کیلو تجاوز کند و در مسیر کانادا بار مجاز از تهران 2 بسته و هر بسته 23 کیلو میباشد.

میزان بار مجاز هواپیمایی چین جنوبی در مسیرهای چین 32 کیلو و در مابقی مسیرها 23 کیلو می باشد و در صورت تجاوز مشمول اضافه بار می گردد.

هوایپمایی اکراینی در مسیر تهران کیف تهران بدون پذیرایی می‌باشد.

هواپیمایی چایناسادرن (CZ) طبق قانون جدیدپلیس گدرنامه ارومچی برای چک این (CHECK IN) علاوه بر ویزا به ارائه کپی دعوتنامه نیاز است.

برای سفر به مقصد کانادا با خطوط هوایی بوتا و ازال از طریق یک توقف در باکو و توقف  دیگر در حوزه ی شنگن (مثل میلان و ...) ، لطفا به موارد ذیر توجه شود و در صورت واجد شرایط بودن اقدام به خرید بلیط نمایند در غیر اینصورت وال سفید هیچ مسئولیتی در قبال صدور بلیط نخواهد داشت:

 

1.داشتن کارت PR یا پاسپورت کانادا و یا ویزای شنگن برای صدور این بلیط الزامی می باشد.

 

2. مسافرین از تهران فقط کارت پرواز تا حوزه ی شنگن را دریافت می کنند و بعد در نقطه ی میانی دوم ، ضروریست مسافر برای دریافت کارت پرواز در ادامه ی مسیر به کانتر پرواز مراجعه نماید.

 

3.در حوزه ی شنگنبار مسافر به او تحویل میشود ،در اینصورت مسافر باید یا کارت PR یا پاسپورت کانادا و یا ویزای شنگن داشته باشد و در غیر اینصورت مسافر میتواند با پرداخت هزینه بار خود را توسط کارگزارهای مستقر جابجا نماید.


قوانین استثنایی مسیر امریکا و کانادا و استرالیا

مسافرینی که قصد سفر به امریکا و کانادا دارند در صورت دوبار  توقف در آمریکا و کانادا، در اولین توقف در آمریکا و کانادا بار مسافر تحویل داده می‌شود ،تحویل بار به ایرلاین بعدی بعهده خود مسافر خواهد بود.

مسافران  امریکا و کانادا ،چنانچه شروع سفرشان از ایران نباشد (مانند پرواز استانبول-آمستردام-تورنتو) خط هوایی مربوطه فقط و فقط در صورتی اجازه پرواز می دهد که مسافر پاسپورت کانادایی و یا امریکایی و یا ویزای کشورهای تزانزیت را داشته باشد  لذا در صورت نداشتن پاسپورت آمریکایی و کانادایی و قصد خرید این پرواز، حتما نسبت به دریافت  ویزای کشورهای ترانزیت اقدام نماید بدیهی است در غیر اینصورت هیچ گونه مسئولیتی در این مورد متوجه شرکت وال سفید نخواهد بود.

مسافرینی که قصد سفر به امریکا و کانادا با دو ترانزیت، به شرح یکی در خارج از حوزه‌ی شنگن و لندن مانند استانبول و ترانزیت دوم در حوزه شنگن و یا لندن را دارند، توجه نمایند در صورتی که شروع سفر ایشان از ایران باشد خط هوایی مربوطه تنها در صورت داشتن پاسپورت آمریکایی و کانادایی و یا ویزای کشورهای ترانزیت، اجازه پرواز به مسافر را می دهد. از اینرو در صورت نداشتن پاسپورت آمریکایی و کانادایی و تمایل به خرید این پرواز، ضروریست نسبت به اخذ ویزای کشورهای ترانزیت اقدام نمایندبدیهی است  در غیر این صورت  هیچ گونه مسئولیتی در این موضوع متوجه شرکت وال سفید نخواهد بود.

افرادی که قصد سفر به امریکا دارند در صورت داشتن ویزای امریکا نمی‌توانند در شهرهای کانادا ترانزیت شوند.

افرادی که قصد سفر به کانادا دارند در صورت داشتن ویزای کانادا نمی‌توانند در شهرهای امریکا ترانزیت شوند.

دارندگان ویزای امریکا و کانادا درصورتی که قصد خرید بلیط از مبدا امریکا و کانادا به همه ی نقاط دنیا به غیر از ایران را دارند ، نمی‌توانند بلیت با ترانزیت در حوزه شنگن خریداری نمایند چرا که دلیل تحویل بار به مسافر در این کشورها،مسافر نیاز به ویزای شنگن دارد چنانچه مسافر فاقد بار باشد می‌تواند از این نوع پرواز استفاده نماید.

در مسیرهای امریکا و کانادا به محض ورود در اولین شهر به دلیل امیگریشن (چک ویزا)  که انجامش برای مسافران حتمی است باید مدت ترانزیتشان تا پرواز بعدی حداقل 3 ساعت در نظر گرفته شود.

برای پرواز در مسیر نیوزلند (آکلند) ویزای هوایی استرالیا مورد نیازمند است  قبل از تهیه بلیط  لطفا شرایط اخذ ویزا بررسی شود

برای پرواز در مسیر کیتو (آمریکای جنوبی) با هر پروازی نیاز به ویزای ترانزیت آن شرکت هواپیمایی می‌باشد.

فقط مسافرینی که قصد پرواز به امریکا و کانادا و لندن دارند ، می‌توانند با بریتیش ایرویز پرواز نمایند.

مسافرینی که کارت PR کانادا دارند نیز درصورت ترانزیت در دوکشور اروپایی (تحت شنگن) و بیشتر نیازمند ویزای شنگن خواهند بود.

بدیهی است در صورت عدم توجه به موارد فوق مسئولیت و خسارات وارده به عهده مسافر بوده و شرکت وال سفید هیچ گونه تعهدی ندارد.

قوانین هتل داخلی

تغییر تاریخ رزرو مقدور نیست و در این خصوص می بایست رزرو جدید با شرایط و مبالغ جدید صورت گیرد.

امکان کنسلی و مقدار جریمه کنسلی در هر بسته خریداری شده متفاوت است و با توجه به شرایط هر بسته به هنگام خرید به اطلاع مسافر میرسد.

مسافر موظف است شرایط کنسلی هر بسته را به صورت موردی چک کرده و با خرید هر بسته شرایط مربوط به آن را بپذیرد.

ممکن است حین خرید و پرداخت وجه هتل، ظرفیت هتل منتخب تکمیل شود. اگر این اتفاق پس از پرداخت وجه از سوی مسافر صورت گیرد، مبلغ به حساب ایشان عودت داده خواهد شد و می تواند مجددا برای خرید هتل اقدام نماید. بنابراین کسر مبلغ از حساب به منزله اخذ قطعی واچر هتل نبوده و در صورت انصراف از خرید، مبلغ به همان حسابی که خرید از طریق آن انجام شده است، عودت داده خواهد شد.

در صورت تحویل اتاق دیرتر از موعد مقرر توسط هتل، هیچ مبلغی به مسافر عودت داده نخواهد شد و وال سفید در این خصوص هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت.

رزرو هتل فقط شامل رزرو اتاق به تعداد افراد و شبهای درخواست شده می باشد و دربرگیرنده مواردی همچون حمل و نقل فرودگاهی، حمل و نقل بین شهری، راهنما، تعیین طبقه، پارکینگ و یا اجاره ی خودرو و… نیست و همچنین مینی بار و صندوق امانات در اکثر هتل ها شامل هزینه اضافه بوده که به عهده مسافر است و درصورت ایجاد خسارت به هتل توسط مهمان، کلیه خسارت ها از مسافر دریافت خواهد شد.

زمان پذیرش مهمان در هتل (Check In) عموما ساعت ۱۴:۰۰ است. پس از ورود به هتل، در صورت خروج از هتل زودتر از موعد ثبت شده در واچر، وجهی بابت عدم استفاده از اتاق به مهمان مسترد نمی گردد.

اگر مسافردرخواست هایی همچون اتاق با دو تخت یک نفره، یا اتاق دارای امکان استفاده از دخانیات، ورود زودتر یا دیرتر از موعد و مواردی از این قبیل را داشته باشد، وال سفید به هتل منتقل می کند و تایید نهایی دراین خصوص با هتل است و وال سفید در این خصوص هیچگونه مسئولیتی نخواهد. در صورتی که هر یک از درخواست ها مستلزم اخذ هزینه باشد، مسافر ملزم پرداخت آن به هتل است.

رزرو اتاقهای 3 تخته با توجه به شرایط اتاقهای هر هتل متفاوت است. ممکن است برخی از اتاقهای سه تخته جزء اتاقهای دو نفره بایک تخت اضافه باشند و یا به صورت 3 نفره باشند. توجه داشته باشید یا اتاقی انتخاب نمایید که در نام اتاق عبارت “تریپل”(اتاق سه تخته) و یا “اکسترابد/تخت اضافه” ذکر شده باشد، در غیراینصورت هزینه پذیرش و خدمات مربوط به نفر سوم مستقیما در هتل از مسافرین محترم دریافت خواهد شد. ممکن است اتاق سه تخته با اتاق دو تخته از نظر سایز و اندازه اتاق یکی باشند، انتخاب اینکه اتاق مشمول کدام یک از موارد مذکور میگردد، بستگی به میزان ظرفیت و شرایط هتل در زمان تحویل اتاق به مسافر دارد، وال سفید در این خصوص مسئولیتی جهت پاسخگویی نخواهد داشت.

در صورتی که رزرو تایید شده مسافر به دلایلی خارج از اراده وال سفید لغو شود، وال سفید تمامی تلاش خود را خواهد کرد تا اتاق یا هتل دیگری را که از نظر قیمت و مشخصات مشابه هتل رزرو شده باشد به مسافر پیشنهاد دهد. در این شرایط وال سفید متعهد است تا هتل جایگزین را تا حداکثر 20 درصد بیشتر از قیمت پرداخت شده توسط مسافر، بدون دریافت هرگونه هزینه ای تامین نماید؛ اما چنانچه اختلاف قیمت بیشتر از 20 درصد باشد مسافر می بایست مابه التفاوت مبلغ را شخصا پرداخت نماید. در صورتی که مسافر از پرداخت این مابه التفاوت امتناع کند و یا اتاق یا هتل جایگزین را قبول ننماید کل مبلغ پرداخت شده توسط مسافر بدون کسر هرگونه جریمه ای به مسافر مسترد می گردد.

قابل ذکر است طبق قوانین اکثر هتلها، افراد بالای 6 سال بزرگسال محسوب میگردند و شرایط رزرو برای بزرگسال نسبت به انان جاری است. مسافر می بایست به هنگام خرید برای کودک بالای شش سال این مسئله را مد نظر قراردهد. در صورت عدم رعایت این موضوع ممکن است هتل از ورود تعداد افراد بیش از ظرفیت رزرو شده ممانعت بعمل آورد. وال سفید هیچگونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت.

در صورت نیاز به تخت برای کودک مسافر زیر 6 سال، شرایط رزرو برای بزرگسال نسبت به آنان جاری است. مسافر می بایست به هنگام خرید برای کودک زیر 6 سال این مسئله را مدنظر قرار دهد در صورت عدم رعایت شرایط، به هنگام پذیرش هزینه نفر اضافه مستقیما توسط مسافر در هتل پرداخت می گردد و هیچ نوع مسئولیتی دراین خصوص متوجه وال سفید نخواهد بود.

در صورتیکه هتل به هر دلیلی، امکان پذیرش مهمان با وجود واچر معتبر را نداشته باشد، مهمان باید با واحد پشتیبانی وال سفیدباشماره 88936770 - 021 تماس گرفته تا در کمترین زمان مشکل حل شود و یا در صورت عدم پذیرش مهمان توسط هتل منتخب، هتل مناسب دیگری مشابه هتل منتخب مهمان که از طرف تامین کننده پیشنهاد شده است برای مهمان جایگزین گردد. در صورت عدم پذیرش هتل پیشنهادی توسط مهمان، مبلغ اخذ شده بابت آن رزرو را به مهمان استرداد می کند و وال سفید دیگر هیچ مسئولیتی در قبال آن رزرو ندارد.

پس از پرداخت مبلغ رزرواسیون هتل و قطعی شدن آن، واچر به صورت همزمان مهماندر حساب مهمانی خریدار منتشر و به ایمیل مسافر ارسال می گردد. ارایه واچر هتل به همراه مدارک شناسایی از سوی مسافربه مسئول پذیرش هتل الزامی است.

مسافر با انجام رزرو از سوی مسافر و تایید آن از سوی هتل، مقررات مربوط به هتل منتخب و همچنین قوانین مربوط به فسخ رزرو از سوی هتل را به صورت همزمان پذیرفته است. به عبارت دیگر مسافر با آگاهی و اطلاع کافی از مقررات وال سفید و هتل، نسبت به رزرو اقدام نموده است. در قراردادهای آنلاین طبق قانون تجارت الکترونیک امضای مسافر به صورت الکترونیک انجام میشود.

قوانین هتل خارجی

با توجه به اینکه پس از خرید نهایی هتلل ، امکان تغییر یا اصلاح نام و یا مشخصات مسافر وجود ندارد و جهت اصلاح اطلاعات، باید هتل کنسل شده و مجدداً خریداری شود، لذا کلیه اطلاعات ورودی توسط مسافر از جمله نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، جنسیت و شماره پاسپورت به صورت صحیح و دقیق وارد شود. در صورت عدم تطابق نام مسافر در واچر هتل و پاسپورت، مسافر پذیرش نخواهد شد.

اتاق رزرو شده از سوی مسافر غیر قابل انتقال به غیر است. مبنای تحویل اتاق به مسافر اطلاعات ثبت شده در وب‌سایت وال سفید است. در صورت عدم تطابق اطلاعات افراد با اطلاعات ثبت شده، مسافر پذیرش نخواهد شد.

در زمان رزرو هتل توسط مسافر ممکن است به دلیل زمان صرف شده، ظرفیت هتل و اتاق منتخب مسافر به وسیله دیگر مسافرین تکمیل گردد. اگر این اتفاق پس از کسر وجه از حساب مسافر حاصل شود وجه پرداخت شده به حساب ایشان بازگردانده خواهد شد و مسافر می‌تواند مجددا برای خرید هتل اقدام نماید. بدیهی است کسر مبلغ از حساب مسافر به منزله ی رزرو قطعی نیست. درصورت انصراف از خرید توسط وال سفید در شرایط مذکور، مبلغ به همان حسابی که از طریق آن خرید انجام شده عودت داده خواهد شد.

چنانچه عدم انجام سفر به دلیل لغو پرواز از سوی شرکت هواپیمایی باشد مسئولیت خسارات مربوط به کنسلی هتل و تاخیر و یا تعجیل به عهده مسافرین محترم است.

ساعت ورود و خروج به اتاق‌های هتل بر اساس قوانین مندرج در واچر هتل بوده و مسافران محترم در آن ساعت‌ها ملزم به دریافت و یا ترک اتاق‌ها هستند.در مورد آگاهی از ساعت دقیق ورود به هتل با کارشناسان پشتیبانی تماس بگیرید.

نکته: در صورت تحویل اتاق دیرتر از موعد مقرر توسط هتل ، هیچ مبلغی به مسافر عودت داده نخواهد شد.

رزرو اتاق‌های 3 تخته با توجه به شرایط اتاق‌های هر هتل متفاوت است. ممکن است برخی از اتاق‌های سه تخته جزء اتاق‌های دو نفره بایک تخت اضافه باشند و یا به صورت 3 نفره باشند. توجه داشته باشید تا اتاقی انتخاب نمایید که در نام اتاق عبارت “تریپل”(اتاق سه تخته) و یا “اکسترابد/تخت اضافه” ذکر شده باشد، در غیر اینصورت هزینه پذیرش و خدمات مربوط به نفرسوم مستقیما در هتل از مسافرین محترم دریافت خواهد شد. ممکن است اتاق سه تخته با اتاق دو تخته از نظر سایز و اندازه اتاق یکی باشند، انتخاب اینکه اتاق مشمول کدام یک از موارد مذکور می‌گردد، بستگی به میزان ظرفیت و شرایط هتل در زمان تحویل اتاق به مسافر دارد، وال سفید در این خصوص مسئولیتی جهت پاسخگویی نخواهد داشت.

قابل ذکر است طبق قوانین اکثر هتل‌ها، افراد بالای 4 سال بزرگسال محسوب می‌گردند و می‌بایست هنگام رزرو اتاق برای آنان تخت درنظر گرفته شود، در صورت عدم رعایت این موضوع ممکن است هتل از ورود تعداد افراد بیش از ظرفیت رزرو شده ممانعت بعمل آورد. علی بابا هیچگونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت. در نظر داشته باشید رزرو اتاق برای افراد زیر سن قانونی که به تنهایی قصد اقامت در هتل را دارند بستگی به قوانین کشور محل اقامت دارد، در صورت عدم توجه به شرایط سنی اقامت در برخی از هتلها که دارای شرایط سنی می باشد،کلیه مسئولیت و هزینه ها به عهده شخص مسافر می باشد.

هزینه ابطال رزرواسیون هتل یا عدم استفاده از آن بستگی به قوانین هتل ( که در سایت علی بابا در بخش قوانین هتل در مقابل هر اتاق ذکر شده است) بستگی دارد:

برخی هتل‌ها از لحظه خرید غیر قابل استرداد هستند.

برخی هتل‌ها از تاریخ خاصی بعد از خرید غیر قابل استرداد هستند.

و برخی در صورت عدم استفاده ، هزینه یک شب اقامت کسر و مابقی مسترد می‌شود.

با توجه به اینکه کلیه شرایط فوق در سایت وال سفید قید شده لذا در صورت درخواست ابطال رزرو، بر اساس قوانین بیان شده مسافرین گرامی اقدام به کنسلی می‌نمایند.

چنانچه مسافر ممنوع‌الخروج بوده و یا در برخی مقاصد در بدو ورود مسافر به فرودگاه کشور مقصد ، گذرنامه وی توسط مقامات ذیربط اخذ و نگهداری و هنگام مراجعت به فرودگاه به مسافر برگشت داده شود، هیچگونه مسئولیتی در این خصوص متوجه سایت وال سفید نخواهد بود.

در صورت عدم صدور ویزا از طرف کشور مقصد ، قوانین کنسلی هتل از سمت مسافر دقیقا مشابه قوانین کنسلی ذکر شده بوده و وال سفید قوانین ویژه‌ای برای مسافر در نظر ندارد همچنین مسئولیت کنترل ویزای کشور مقصد و ویزای ترانزیت بعهده مسافر است.

در صورتی که مسافر بدون اطلاع قبلی از انجام سفر خودداری ورزد ،کلیه هزینه‌های مربوط دریافتی جهت رزرو هتل همانند قوانین کنسلی محاسبه می‌گردد.

رعایت اخلاقیات در طول سفر از سوی مسافر و همچنین رعایت کلیه مقررات کشور مقصد می‌تواند نشان دهنده فرهنگ غنی ایرانی باشد. لذا عواقب ارتکاب هر گونه تخلف و تبعات داشتن داروهایی یا مواردی که احیاناً در کشور مقصد غیر‌مجاز بوده ، بر عهده مسافر خواهد بود.

درصورتی که مسافران به صورت گروهی یا خانوادگی اقدام به رزرو هتل نمایند و یکی از مسافران به هرنحوی نتواند از خدمات رزرو شده استفاده نماید (اعم از اینکه صدور ویزا و یا بلیط هر یک از مسافران رد یا با تأخیر مواجهه گردد) شرایط استفاده از خدمات برای سایر مسافران کمافی‌السابق خواهد بود و در صورت عدم استفاده آنان از خدمات هیچ‌گونه مسئولیتی متوجه وال سفید نخواهد بود. قابل ذکر است شخصی که در وب سایت وال سفید در مسافرت‌های گروهی یا خانوادگی اقدام به ثبت نام می‌نماید و یا قرارداد گشت‌های خارجی به نمایندگی از سایر مسافران منعقد می‌نماید، به عنوان نماینده مسافران شناخته خواهد شد و هرگونه پیگیری، ابطال و یا دریافت وجوه صرفا از طریق نماینده مسافران امکان‌پذیر است. وال سفید هیچگونه مسئولیتی در قبال پاسخ به سایر مسافران نخواهد داشت.

حفظ اموال و مدارک شخصی در طول سفر و اقامت در هتل کشور مقصد به عهده مسافر بوده و در صورت مفقود شدن و یا صدمه وارد شدن به اموال، وال  سفید مسئولیتی ندارد.

پرداخت عوارض خروج از کشور بر عهده مسافر است.

در خصوص عدم ارائه هر گونه خدمات از سوی هتل از جمله ترانسفر رایگان، هتل مربوطه پاسخگو خواهد بود.

در برخی از کشورها از جمله روسیه، امارات متحده عربی، مالزی، صربستان وکشورهای عضو شنگن مبالغی تحت عنوان مالیات توریست، مالیات شهری و... به ازای هر شب اقامت از گردشگران اخذ می‌گردد و پرداخت این عوارض به عهده مسافر خواهد بود و خارج از حوزه اختیارات و مسئولیت‌های وال سفید قرار دارد.

در صورت ایجاد خسارت به هتل توسط مسافر، کلیه خسارت‌ها از مسافر دریافت خواهد شد. برخی هتل‌ها مبلغی را تحت عنوان وجه تضمین (Deposit) از مسافر اخذ می‌نمایند تا در صورت بروز هرگونه خسارت از سوی مسافر از محل وجه تضمین دریافتی نسبت به جبران خسارات وارده اقدام نمایند.

جهت ورود به برخی از هتل ها داشتن credit card برای مسافر الزامی است. جهت کسب و اطلاعات بیشتر مسافر می‌تواند با شماره پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.

کنترل تاریخ اعتبار گذرنامه مسافر و شرایط سنی همراهان و صحت اطلاعات ورودی بر عهده مسافر است.

در صورتی که عدم پذیرش مسافر توسط هتل منتخب به دلایلی غیر از دلایل منتسب به مسافر صورت پذیرد. وال سفید تمام تلاش خود را جهت رفع موانع موجود بعمل می‌آورد، در صورت عدم رفع، وال سفید هتل مناسب دیگری را در کمترین زمان ممکن با همان شرایط برای مسافر انتخاب و جایگزین می‌نماید. در صورت عدم پذیرش هتل جایگزین توسط مسافر، هزینه دریافتی به درخواست ایشان عودت داده خواهد شد. بدیهی است اقدامات مذکور از سوی وال سفید منوط به تماس با واحد پشتیبانی وال سفید خواهد بود.

اطلاعات مندرج در وب سایت وال سفید در خصوص اطلاعات هتل‌ها، توسط همان هتل و یا تامین‌کنندگان آن تهیه و به علی بابا ارایه گردیده است، این اطلاعات اعم و نه محدود به موقعیت، امکانات و سرویس های اتاق‌ها ، نقشه و تصاویر هتل‌ها، قیمت‌های به روز شده است. وال سفید تمام تلاش خود را جهت ارایه صحیح اطلاعات ماخوذه خواهد داشت اما در خصوص صحت اطلاعات ارایه شده از سوی هتل‌ها و یا تامین‌کننده‌ها مسئولیتی نخواهد داشت. جهت کسب و اطلاعات بیشتر مسافر می‌تواند با شماره پشتیبانی تماس حاصل فرماید.

پیش از خرید :

اطلاعات مربوط به هتل‌ها، توسط هتل‌ تولید می‌شود. این اطلاعات شامل ستاره، قیمت‌، موجودی اتاق‌ها، قوانین کنسلی، ظرفیت اتاق‌ها است و مسئولیت صحت آن، بر عهده‌ی هتل است.

قیمتی که در بخش ورود به درگاه پرداخت بانک در سایت وال سفید نمایش داده می‌شوند، مبلغی است که خریدار برای کل مدت اقامت و برای کل اتاق‌های درخواستی می‌پردازد.شماره اتاق، طبقه و مواردی از این دست، هنگام ورود بر اساس موجودی هتل و در لحظه تخصیص داده می‌شود؛ مسافران می‌توانند موضوعات و مطالب مد نظر را در بخش توضیحات یادداشت نمایند تا در صورت امکان و موافقت هتل، وال سفید سرویس مورد نظر را حدالمقدور برای مسافر فراهم آورد.

بدیهی است رزرو هتل فقط شامل رزرو اتاق به تعداد افراد و شب‌های درخواست شده طبق مواردی که در واچر ذکر شده است، است. مسافر می‌بایست به هنگام رزرو هتل به مشخصات و خدمات هتل توجه نموده تا هتلی متناسب با خدمات درخواستی رزرو نماید. خدماتی همچون حمل و نقل فرودگاهی، حمل و نقل بین شهری، راهنما، پارکینگ و یا اجاره‌ی خودرو و... خارج از خدمات ارایه شده از سوی وب سایت وال سفید  است. همچنین قوانین هتل‌ها در خصوص مینی بار و یا صندوق امانات متفاوت است و معمولا جزء خدمات اضافه محسوب گردیده و جهت ارایه خدمات مذکور هزینه اضافه توسط هتل از مسافر دریافت می‌گردد. درصورت ثبت درخواست‌های ویژه مسافر در قسمت ملاحظات، وال سفید درخواست‌های مذکور را به هتل منتقل می‌نماید. با توجه به اینکه تایید نهایی درخواست‌ها از طرف هتل خواهد بود، وال سفید تایید نهایی آن توسط هتل را تضمین نمی‌نماید

با رزرو اتاق از هتل، خریدار با شرایط کنسلی آن اتاق موافقت می‌کند. هزینه‌ کنسلی بسته به زمان رزرو و نوع هتل و اتاق متفاوت است؛ پیش از خرید، شرایط کنسلی هر اتاق را با دقت مطالعه کنید. این قوانین در صفحات اطلاعات هتل، تکمیل خرید و همچنین واچر که پس از خرید ارسال می‌شود، قابل مشاهده هستند.

زمان ورود/خروج مسافر به/از هتل، در صفحات اطلاعات هتل، تکمیل خرید و ایمیل واچر که پس از خرید ارسال می‌شود، قابل مشاهده‌اند. مسافران طبق همان زمان‌بندی برنامه‌ریزی کرده تا ملزم به پرداخت هزینه مضاعف در راستای تعجیل در ورود و تاخیر در خروج نشوند.

هنگام خرید :

سایت وال سفید به ازای صدور قطعی واچر و رزرو قطعی از سمت هتل مبلغ مورد نظر را از حساب کاربر کسر می‌نماید. حال اگر پرداخت ، به هر دلیلی از درگاه پرداخت موفقیت‌آمیز نباشد، هزینه‌ی کسر شده از حساب کاربر، طبق قوانین بانکی حداکثر در طول زمان چند ساعت به حساب خریدار بازگشت داده خواهد شد. این کار مستقیما توسط بانک انجام شده و در صورتیکه پس از خرید موفق به دریافت واچر شود هیچ‌گونه مبلغی به حساب کاربر عودت داده نخواهد شد.

پس از خرید :

بعد از پرداخت مبلغ رزرو، صورت‌حساب و واچر قطعی اقامت هتل در منوی “حساب کاربری > هتل خارجی” موجود است.

وال سفید تعهد می‌کند که بعد از انجام رزرو و صدور واچر، اتاق‌های درخواستی طبق تاریخ درج شده در واچر رزرو قطعی شده باشند.

هزینه امکانات یا خدمات جانبی هتل، شامل این رزرو نیستند. همچنین در برخی مقاصد ممکن است مالیات شهری یا مالیات مسافری به‌صورت جداگانه، در محل و به صورت نقدی دریافت شود. در صورتی که برای موارد ذکر شده در واچر، درخواست پرداخت هزینه‌ از مسافر شد، خریدار می‌تواند برای حل مشکل با تیم پشتیبانی وال سفید تماس حاصل فرماید.

در صورتی که رزرو تایید شده مسافر به دلایلی خارج از اراده وال سفید لغو شود، وال سفید تمامی تلاش خود را خواهد کرد تا اتاق یا هتل دیگری را که از نظر قیمت و مشخصات مشابه هتل رزرو شده باشد به مسافر پیشنهاد دهد. در این شرایط وال سفید متعهد است تا هتل جایگزین را تا حداکثر 20 درصد بیشتر از قیمت پرداخت شده توسط مسافر، بدون دریافت هرگونه هزینه ای تامین نماید؛ اما چنانچه اختلاف قیمت بیشتر از 20 درصد باشد مسافر می بایست مابه التفاوت مبلغ را شخصا پرداخت نماید. در صورتی که مسافر از پرداخت این مابه التفاوت امتناع کند و یا اتاق یا هتل جایگزین را قبول ننماید کل مبلغ پرداخت شده توسط مسافر بدون کسر هرگونه جریمه ای به مسافر مسترد می گردد.

شرایط کنسلی :

برای کنسل کردن رزرو، خریدار می‌تواند از طریق مطالعه کنسلی که در واچر وجود دارد ، از طریق حساب کاربری > هتل خارجی” به کنسل کردن رزرو اقدام نماید.

مبلغ قابل استرداد پس از کنسلی، طبق شرایطی که خریدار پیش از رزرو با آن موافقت کرده است، محاسبه شده و از طریق شماره‌ی حسابی که پیش از رزرو توسط خریدار اعلام شده به حساب کاربری مسافر بازگشت داده می‌شود. بازپرداخت مبلغ قابل استرداد، حداکثر ظرف ۲۴ ساعت انجام خواهد شد.

قوانین بیمه ی مسافرتی

تمامی شرایط و ضوابط پوشش های مندرج در بیمه نامه بر اساس شرایط عمومی بیمه نامه مسافرتی سامان می باشد. مطالعه دفترچه شرایط عمومی به منظور اطلاع از این موارد الزامیست. شما می توانید نسخه الکترونیکی شرایط عمومی بیمه نامه مسافرتی سامان را با مراجعه به سایت بیمه سامان (www.si24.ir) دریافت نمایید.

تاریخ شروع بیمه نامه و مدت اعتبار

تاریخ شروع بیمه نامه از زمان خروج بیمه شده از مرز های قانونی کشور ایران بوده و نهایتا مدت اعتبار آن در خارج از کشور 92 روز پی در پی می باشد.

در صورت پایان اعتبار بیمه نامه در طول سفر ، امکان تمدید بیمه نامه وجود ندارد.

شرایط دریافت فوریت های پزشکی و سایر خدمات تحت پوشش

در صورت نیاز به فوریت های پزشکی و سایر خدمات تحت پوشش، بیمه شده و یا همراه وی موظف است با مراکز پاسخگویی کمک رسان تماس حاصل نموده و اطلاعات زیر را اعلام نماید. در کلیه شرایط اعلام بروز خسارت حداکثر ظرف مدت 7 روز (153 ساعت) به شرکت کمک رسان الزامی می باشد. • نام بیمه شده، شماره بیمه نامه و شماره تلفن تماس • نوع کمک مورد درخواست و یا مشکلی که مسافر با آن مواجه است اطلاعات تماس با مرکز پاسخگوئی 24 ساعته کمک رسان به شرح ذیل می باشد: ایمیل: saman@mideast-assistance.com مرکز تماس: 548356 (۴) 961+ - 8943 (۲۱) 98+ در صورتی که بیمه شده به هر دلیل موفق به برقراری تماس یا دریافت خدمات از شرکت کمک رسان نگردد، ضروریست کلیه مدارک مربوطه به پرونده خود را دریافت کرده و به منظور رسیدگی به دفتر مرکزی شرکت بیمه سامان در تهران (کشور ایران) به نشانی ذیر است . نشانی شرکت بیمه سامان: تهران – خیابان خالد اسلامبولی ( وزراء) شماره 123 تلفن: 8943 نمابر: 8870020 کنترل اعتبار بیمه نامه از طریق سایت رسمی صدور بیمه نامه مسافرتی سامان به نشانی زیر امکان پذیر میباشد.ww w.travis.ir/customers

استرداد

در صورت دریافت نکردن ویزا تا 6ماه پس از صدور ویزا می توانید صرفا با مراجعه به واحد صادر کننده (valesefid.ir) نسبت به فسخ بیمه نامه و استرداد آن اقدام فرمایید. مبلغ کارمزد انتقال وجه پس از درخواست استرداد توسط مسافر از قیمت بیمه نامه کسر میشود و باقیمانده مبلغ، به‌ صورت آنلاین به حساب مسافر واریز می‌گردد. این موضوع در خصوص بیمه نامه های غیر قابل استرداد (غیر قابل استرداد بودن بیمه نامه در زمان خرید به مشتری اطلاع داده می شود) امکان پذیر نیست. مدت زمان بازگشت وجه، تابع مقررات بین بانکی (حداکثر تا ۷۲ ساعت کاری) است.

شرایط پوشش های طرح اقتصادی بیمه

ردیف   نوع پوشش                                                                                           سقف پوشش                               
1پرداخت هزینه بستری در بیمارستان و معالجات پزشکی با استثناء هزینه های زیبایی، بیماریهای که از قبل سابقه داشته باشد. (فرانشیز ۲۵ یورو)10000 یورو
2
انتقال بیمه شده به نزدیکترین مرکز درمانی در اثر حادثه و یا بیماری، هماهنگی های لازم در جهت انتقال بیمه شده به مرکز درمانی مجهزتر استفاده از آمبولانس هوایی و یا بازگردان بیمه شده به ایران در صورت نیاز با احتساب بند یک.
10000یورو
3بازگرداندن پیکر بیمه شده متوفی به ایران در صورت فوت وی در خارج از کشور.10000 یورو
4پرداخت هزینه خریدهای اضطراری در صورتیکه تاخیر در تحویل بار کنترل شده وی بیش از 12 ساعت به طول بیانجامد.100 یورو
5راهنمایی و کمک رسانی به بیمه شده در صورت سرقت و یا مفقود شدن مدارک مسافرتی وی.200 یورو
6پرداخت هزینه رفت و برگشت یک نفر به درخواست بیمه شده از ایران به محل بستری در صورتیکه که بیمه شده بیش از 10 روز متوالی در بیمارستان بستری باشد.(شامل بلیط رفت و برگشت و مخارج اقامت)60 یورو برای هر روز و حداکثر تا 15 روز متوالی
7پرداخت هزینه بازگشت غیر منتظره بیمه شده به دلیل مسائل حاد پزشکی و یا فوت بستگان در صورتیکه نتواند از بلیط اصلی برای بازگشت استفاده نماید. بدون سقف
8پرداخت هزینه بازگشت غیر منتظره بیمه شده به دلیل مسائل حاد پزشکی و یا فوت بستگان در صورتیکه نتواند از بلیط اصلی برای بازگشت استفاده نماید.بدون سقف
9
ارسال پیام های فوری بیمه شده به فردی که توسط وی معرفی شده و همچنین ارائه نشانی مراکز درمانی، داروخانه ها، پزشکان به بیمه شده در خارج از کشور
بدون سقف