محبوب ترین مقاصد در سراسر جهان

افریقا

  • خانم محمدی
  • 1399/11/23
آفریقا

آفریقا از نظر مساحت و جمعیت دومین قاره جهان است و بعد از آسیا در رده دوم قرار دارد و نام آن از زبان رومانیایی گرفته شده است ، به معنای جمعیت کره زمین که به نام اولین حاکم قاره نامگذاری شد. ، که پادشاه عرب افرقیس بن قیس بن سیفی الحمیری است. آفریقا شاید بیشترین تنوع حیات وحش در جهان را داشته باشد که بدون محدودیت در فضاهای باز و دشت های طبیعی آزادانه زندگی می کنند و حرکت می کنند. اگر قصد سفر به زودی به یک کشور آفریقایی را دارید ، باید آماده باشید که عاشق وسعت بی پایان طبیعت و حیات وحش شوید!

مهمترین مقاصد گردشگری در آفریقا

اهرام جیزه،مصر

اهرام جیزه ، مصر

این استعاره از مقبره های سلطنتی است که قبل از حدود 25 قرن قبل از میلاد در فلات جیزه در استان جیزه در کرانه غربی نیل ساخته شده است. این شامل سه هرم ، خوفو ، خفره و منکاوره است که در لیست میراث جهانی یونسکو قرار دارند. هرم بزرگ یا هرم خوفو تنها بنای یادبود برجای مانده از عجایب هفتگانه جهان باستان است.

ماسای مارا،کنیا

ماسای مارا ، کنیا

یکی از بزرگترین ذخایر طبیعی جهان است که علاوه بر حیوانات و جنگل ها ، استراحتگاه ها و هتل ها را در خود جای داده و سفرهای سافاری و شکار را در داخل خود ترتیب می دهد.

شهر سنگی،زنگبار

شهر سنگی زنگبار ، تانزانیا

این قسمت قدیمی زنگبار ، و شهر اصلی در منطقه خودمختار زنگبار در تانزانیا است. اهمیت تاریخی ، هنری و معماری آن را برجسته می کند و در سال 2000 در فهرست میراث جهانی ثبت شد.

باغ ماژورل،مراکش

باغ ماژورل ، مراکش

این بنا در ماراكش ، در گویلیز واقع شده است و نام آن به نام سازنده آن ، ژاك ماژورل ، نقاش فرانسوی است كه از سال 1924 تأسیس خود را آغاز كرد. این باغ شامل گیاهان و گلهای نادر است كه از پنج قاره می آید ، به ویژه انواع مختلف كاكتوس ها.

جبل تیبل،جنوب افریقا

کوه تیبل ، آفریقای جنوبی

یا Table Mountain ، کوهی صاف و صاف که یک نقطه عطف مشرف به کیپ تاون ، آفریقای جنوبی را تشکیل می دهد ، روی پرچم کیپ تاون به تصویر کشیده شده است. این کوه یکی از جاذبه های گردشگری برجسته در این شهر است و به عنوان یکی از شگفتی های طبیعی جهان شناخته شده است.

بحیره مالاوی،مالاوی

دریاچه مالاوی ، مالاوی

این جنوبی ترین نقطه دریاچه های بزرگ آفریقا است و از نظر مساحت سومین دریاچه بزرگ آفریقا است و از نظر اندازه در رتبه پنجم جهان قرار دارد. دریاچه مالاوی در شرق آفریقا واقع شده است و سه ساحل مشترک دارد: مالاوی ، موزامبیک و تانزانیا. یکی از مهمترین ویژگیهای آن تنوع عظیم ثروت ماهی آن است ، جایی که تعداد گونه های ماهی بیش از هر دریاچه دیگری در جهان است

پارک ملی ایتوشا،نامبیا

پارک ملی ایتوشا، ناميبيا

این یک ذخیره گاه طبیعی است که در نامیبیا واقع شده است و حاوی یک دریاچه نمکی خشک است که میلیون ها سال پیش از طریق غلظت آب باران در آن شکل گرفته است و از آن زمان تاکنون هزاران پرنده را به خود جذب کرده است.

کالاهاری،بوتسوانا

ذخیره گاه مرکزی کالاهاری ، بوتسوانا

این یک پارک ملی در صحرای کالاهاری در بوتسوانا است که دارای گروهی از حیوانات وحشی ، درختان و تپه های شنی است.

سرزمین هفت رنگ ، موریس

سرزمین هفت رنگ ، موریس

این یک منطقه نسبتاً کوچک است که از تپه های شنی هفت رنگ مختلف (قرمز ، قهوه ای ، بنفش ، سبز ، آبی ، بنفش و زرد) تشکیل شده است و از طریق انحلال سنگ های آتشفشانی و مخلوط شدن آنها با آب شکل گرفته و آنها را به گل تبدیل کرده است. و سپس به خاک غنی از آهن مسئول ظهور رنگ قرمز و ماده آلومینیومی مسئول ظهور رنگهای بنفش آبی. در منطقه Noire Riviere در جنوب غربی جزیره موریس واقع شده است.

شهر باستانی،سوسه

شهر باستانی سوسه ، تونس

این قلب تاریخی سوسه است و در سال 1988 در لیست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت. سوسه نمونه ای از شهرهای قرون اول اسلام در مغرب است که هنوز هم مملو از بناهای مذهبی و باستانی است.