محبوب ترین مقاصد در سراسر جهان

خاورمیانه

  • خانم محمدی
  • 1399/11/24
خاورمیانه

خاورمیانه منطقه ای جغرافیایی است که شامل کشورهایی از غرب آسیا و شمال آفریقا ، هم مرز با دریای سرخ ، خلیج فارس ، مدیترانه و دریای عرب است. کشورهای خاورمیانه دارای آب و هوای کلی هستند که به عنوان خشکسالی و دمای بالا ، نزدیک به آب و هوای کویر توصیف می شود. تابستان با دمای بسیار بالا مشخص می شود ، در حالی که زمستان با ملایمت مشخص می شود ، و منطقه خاورمیانه شامل چندین بیابان است که در بسیاری از مناطق گسترش یافته است ، برجسته ترین آنها کویر ربع خالی در وسط شبه جزیره عربستان ، عربستان است. کویر و صحرای سوریه که به تعدادی از کشورها کشیده شده است این اردن ، عراق و سوریه است و به منطقه شمالی عربستان سعودی می رسد. منطقه خاورمیانه علی رغم محیط خشن کویری که از آن برخوردار است ، شامل تعداد زیادی آب ، تنگه و دریایی با اهمیت استراتژیک ، نظامی و تجاری است. همچنین تعدادی رودخانه با اهمیت بسیار زیاد از خاور میانه عبور می کنند که برجسته ترین آنها دجله و فرات در عراق و رود اورونتس است که از لبنان و سوریه می گذرد. هنگام بازدید از خاورمیانه ، عاشق تاریخ و تمدن ، اصالت صحرا و رایحه ادویه جات خواهید شد و شهرهای مدرن و طبیعت زیبا را نیز خیره خواهید کرد.

مهمترین مقاصد گردشگری در خاورمیانه

مسجد جامع ،پادشاهی عربستان سعودی

مسجد جامع ، پادشاهی عربستان سعودی

مسجد جامع در اسلام بزرگترین مسجد اسلام است و در قلب شهر مکه ، غرب پادشاهی عربستان سعودی واقع شده است ، و در مرکز آن کعبه مقدس واقع شده است ، که اولین خانه ای است که برای مردم در چهره زمین برای پرستش خدا در آن طبق اعتقاد اسلامی ، و این بزرگترین و مقدس ترین نقطه روی زمین برای مسلمانان است.

پترا،پادشاهی هاشمی اردن

پترا ، پادشاهی هاشمی اردن

شهر صورتی ، یکی از هفت عجایب جدید جهان ، در استان مائان ، در جنوب پادشاهی هاشمی اردن واقع شده است و به عنوان پایتخت پادشاهی نباتات تاسیس شد و در فهرست جهانی یونسکو ثبت شده است فهرست میراث. 

سلاله،سلطنت عمان

سلاله ، سلطنت عمان

دومین پایتخت سلطنت عمان محسوب می شود که در قسمت جنوبی کشور واقع شده است. آب و هوای Salalah با آب و هوای معتدل مشخص می شود ، زیرا در مناطق مختلف سلطان نشین و به طور کلی کشورهای حوزه خلیج فارس منحصر به فرد است ، بنابراین در طول سال به عنوان یک مکان جذاب برای گردشگران در نظر گرفته می شود ، زیرا فرش سبز قله های کوه های خود را در ماه ژوئیه پوشانده است ، زیرا توسط غبار سبک و باران سبک غلبه شده و جو را مرطوب می کند.

بعلبک،لبنان

بعلبک ، لبنان

این در قلب دره بقاع واقع شده است ، که به دلیل وسعت اراضی و فراوانی آب رودخانه لیتانی که زمین های آن را آبیاری می کند ، به دلیل غنای و فراوانی محصولات کشاورزی مشهور بود. از طریق سده ها برای موقعیت مکانی خود در تلفن ثابت محبوب است. رومی ها معابد عظیمی در آنجا بنا کردند و جاذبه های گردشگری آن به اشرافیت آن گواهی می دهند. این مکان در جایی برگزار می شود که جشنواره های بین المللی مشهورترین هنرمندان عرب و خارجی را به خود جلب می کنند.

برج خلیفه ،دبی

برج خلیفه ، دبی

بلندترین ساختمان ساخته شده توسط انسان و بلندترین برج جهان با ارتفاع 828 متر. در این مکان بالاترین مسجد ، بالاترین رستوران ، بالاترین استخر شنا و بالاترین سطح تراس دید برای عموم قرار دارد.

کاپادوکیا،ترکیه

کاپادوکیا ، ترکیه

کاپادوکیا نام تاریخی منطقه ای در آسیای صغیر "ترکیه مدرن" است و امروزه در منطقه نوشهر واقع شده است. این منطقه یک مقصد گردشگری مشهور در جهان محسوب می شود ، زیرا صحنه های بی نظیر زمین شناسی ، تاریخی و فرهنگی بسیار زیادی وجود دارد و بالن های هوای گرم از جمله فعالیت هایی است که گردشگران را در این منطقه جذب می کند.

قلعه بحرین،بحرین

قلعه بحرین ، بحرین

این مکان در منطقه سیف در پادشاهی بحرین واقع شده است و این قلعه به پرتغال معروف است. این قلعه یک مکان عالی به عنوان مرکز اصلی تمدن دلمون است که در دوران باستان در این کشور ظاهر شده است.

برج های کویت،کویت

برج های کویت ، کویت

سه برج در ساحل خلیج عربستان ، در منطقه ای به نام راس آگوزا ، و ارتفاع برج اصلی به 187 متر می رسد. این یکی از برجسته ترین نشانه های کویت و یکی از نمادهای تجدید حیات معاصر آن و گواه پیشرفت و توسعه آن محسوب می شود.

شرم الشیخ،مصر

شرم الشیخ ، مصر

بزرگترین شهر در استان سینای جنوبی ، شامل استراحتگاههای توریستی است که توسط بازدیدکنندگان از سراسر جهان بازدید می شود و به دلیل یکی از مراکز غواصی در جهان مشهور است. همچنین دارای بیش از 200 هتل و استراحتگاه ، به غیر از رستوران ها ، کافه ها ، مراکز خرید و شهرهای تفریحی.