با توجه به علایق خود سفر کنید

مالدیو

  • خانم محمدی
  • 1399/11/26

چرا باید مالدیو مقصد بعدی شما باشد؟

این به سادگی یکی از چهره های توریستی است که به معنای واقعی کلمه اکثر ساکنان کره زمین رویای آن را در سر می پرورانند ، زیرا سواحل نادر این کشور که در امتداد آبهای فیروزه ای امتداد یافته اند و لبخندی که علاوه بر این آرامش و انرژی مثبتی که هر بازدید کننده به محض قدم گذاشتن در زمین فرودگاه بین المللی Male (Malé) احساس می کند ، دلایل این امر باعث شده است که گردشگری منبع اصلی درآمد کشور باشد.

مالدیو مجموعه ای از جزایر مرجانی است که تقریباً 1200 جزیره را در یک زنجیره  26 برابر دو جزیره مرجانی ، در شمال مرکزی اقیانوس هند قرار داده است ، و بخشی از آن در نیمکره شمالی واقع شده است ، در حالی که قسمت دیگر در نیمکره جنوبی از زمینواقع شده است.

مالدیو از نظر منطقه جغرافیایی و جمعیت تمایز این را دارد که یکی از کوچکترین کشورهای آسیا و اقیانوس آرام است. پایتخت ، ماله ، علی رغم مساحت کمی که بیش از 2 کیلومتر مربع ندارد ، متراکم ترین شهر است.

برای بازگشت به تاریخ ، گردشگری در مالدیو از دهه هفتاد قرن گذشته آغاز شد و از آن زمان تاکنون عامل مهمی در حمایت از اقتصاد کشور بوده است و به توسعه همه جزایر در جهان توجه شده است. مالدیو ، حتی کوچک ، به طوری که درآمد کل بخش گردشگری سالانه به خزانه دولت در حدود 600 میلیون دلار است. 

همچنین ، همه این جزایر به دلیل استقبال از گردشگرانی که از همه جا به آنها می آیند ، متمایز هستند و هر کسی که دارای گذرنامه معتبر ، پول کافی سپرده گذاری و بلیط سفر باشد ، می تواند بدون نیاز به ویزا از این کشور  بازدید کند ، زیرا سیاست درب باز را  (Open Door Policy) برای پذیرش گردشگران فعال میکند، که به تشویق گردشگران برای بازدید از آن از هرجای دنیا کمک می کند.

 

فرودگاه بین المللی ماله ، فرودگاه رسمی در خدمت مالدیو است که در گذشته به عنوان فرودگاه بین المللی ابراهیم نصیر ، دومین رئیس جمهور مالدیو شناخته می شد و اولین هواپیما در 19/10/1960 در فرودگاه به زمین نشست.

این فرودگاه در حال حاضر توسط شرکت هواپیمایی ملی موسوم به شرکت فرودگاههای محدود جزایر مالدیو اداره می شود که ده هدف داخلی را ارائه می دهد. این فرودگاه همچنین خدمات حمل و نقل به بیش از سی مقصد بین المللی و خدمات به بیش از سی شرکت هواپیمایی بین المللی را فراهم می کند ، که رسیدن به آن جزایر  در وسط اقیانوس آرام را مسئله ای بسیار آسان است.

 

اما چرا باید مالدیو مقصد بعدی شما باشد؟

خوب ، صرف نظر از این تصور که مالدیو مقصد مناسبی برای ماه عسل است (و این البته درست است) ، همچنین بدون توجه به هدف بازدید ، انواع مختلف گردشگران و بازدیدکنندگان را مناسب می کند.

فعالیت های متنوع و شیوه های زندگی متعدد ، این جزایر را به مقصدی برای انواع بازدیدکنندگان تبدیل کرده است که به دنبال فعالیت های آرام ، شلوغ ، آب و یا حتی کسانی هستند که می خواهند دور از پیچیدگی های زندگی روزمره ، اوقات زیبایی را در کنار خانواده بگذرانند.

یکی از مواردی که گردشگران عرب به طور کلی و مسلمانان به طور خاص هنگام بازدید از این کشور عاشق آن هستند این است که دین همه ساکنان محلی اسلام است ، به این معنی که تمام غذاهای ارائه شده علاوه بر گسترش مساجد ، ذبح حلال است.

در مورد این زبان ، زبان انگلیسی به طور گسترده ای در مالدیو گسترش یافته است و بازدید کننده با توجه به افرادی که مسئول استراحتگاه های توریستی یا حتی با جمعیت محلی هستند ، بدون در نظر گرفتن محل اقامت ، با هیچ مشکلی روبرو نخواهد شد.

 

بهترین زمان برای بازدید از مالدیو

 

مالدیو دارای آب و هوای گرمسیری گرم و مرطوب است ، دمای متوسط ​​آن بین 23 تا 31 درجه سانتیگراد است ، که آن را به یک مقصد مناسب گردشگری در طول سال تبدیل می کند ، اما البته دوره های بهتری نسبت به بقیه برای بازدید از جزایر وجود دارد ، بسته به دوره های مختلف وزش باد و بارندگی ، زیرا بهترین وضعیت آب و هوایی در مالدیو بین ماه های نوامبر و آوریل است ، با گسترش نور خورشید در طول روز ، احتمال باران خفیف و گرمای هوا و آب وجود دارد.

مهمترین فعالیتهایی که می توان در مالدیو انجام داد

 

شیرجه زدن

مالدیو

مالدیو شامل بیش از 1000 جزیره مرجانی است که پر از صخره های مرجانی است ، که باعث غواصی با اسنورکل در آبهای آن ، دیدن صخره های مرجانی بی نظیر می شود و شنا با ماهی یکی از بهترین و زیباترین فعالیت ها است و بازدید کننده این فرصت را دارد که جزیره ای را انتخاب کنید که شامل صخره های مرجانی است تا از ساحل مستقیم شیرجه بروید.

شنا با دلفین ها

یکی دیگر از فعالیت هایی که من شخصاً دوست دارم تماشای و شنا با دلفین ها است ، زیرا مالدیو یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری در جهان برای دیدن دلفین ها است ، زیرا این موجودات زیبا در همه جای جزایر یافت می شوند و بسیاری از استراحتگاه ها به دنبال برای سازماندهی گشت و گذار برای دیدن دلفین ها با غروب خورشید

قابل ذکر است که جزایر مرجانی جنوبی در نزدیکی ماله متداول ترین مکان برای دلفین ها است.

 

ورزشهای آبی

از آنجا که بسیاری از استراحتگاه های گردشگری علاوه بر حضور شرکت های مستقل ورزش های آبی در جزایر مسکونی مانند جزیره Maafushi که در نزدیکی پایتخت واقع شده است ، یک فرصت رایگان برای تمرین برخی از ورزش های آبی از جمله: کایاک سواری ، اسکی روی آب ، موج سواری و سایر موارد را فراهم می کنند. 

قابل توجه است که بسیاری از استراحتگاه های گردشگری ، مربیان ویژه ای را برای آموزش گشت و گذار در باد ، به ویژه بین ماه های مه تا نوامبر ، ارائه می دهند.

 

شکار

یک گردشگر می تواند یک قایق اجاره کرده و به یک سفر ماهیگیری برود ، که اکثر استراحتگاه های توریستی عصرانه خدمات آشپزی را برای شما ارائه می دهند.

 

مراقبت های بهداشتی 

اکثر استراحتگاه های مالدیو دارای اسپا هستند که تجربه فراموش نشدنی از استراحت و آرامش را به بازدید کننده ارائه می دهند.

 لازم به ذکر است که در مالدیو اولین مرکز آبگرم زیر آب در جهان وجود دارد ، Huvafen Fushi ، که مراقبت ویژه ای را برای بازدید کننده در یک اتاق شیشه ای فراهم می کند که بازدید کننده را قادر می سازد ماهی و سایر حیوانات آبزی را هنگام استفاده از میز ماساژ تماشا کند.

در مالدیو استراحتگاه های بهداشتی نیز وجود دارد که مناسب افرادی است که فضا را دوست دارند ، زیرا در آنها اتاق های درمانی ایجاد شده از شاخه ها و شاخه هایی که به صورت پیله با هم بسته بندی شده اند ، علاوه بر آبگرم دارای درمان های گیاهی سنتی است.

 

شب ها در سواحل پر زرق و برق قدم بزنید

یکی از مواردی که این جزایر را متمایزتر می کند ، تبدیل سواحل آنها در شب به مرواریدهای خیره کننده است ، به دلیل وقوع درخشش بیولوژیکی موجودات دریایی موجود در سواحل ، که منجر به انتشار نور از آنها و در نتیجه وجود تعداد زیادی از این موجودات کوچک دریایی ، به نظر می رسد ساحل با مرواریدها روشن شده است.

 

برجسته ترین جاذبه های گردشگری در مالدیو

جزیره نر | نر

یکی از بهترین جزایر در مالدیو ، پایتخت محسوب می شود و با ساختمان های رنگارنگ و بازارهای مختلف تجاری مشخص می شود.

این جزیره شامل سواحل جذاب ، رستوران های زیبا و بسیاری از جاذبه های گردشگری ، تاریخی و فرهنگی است.

توچال جزیره هیلینگلی | هلنجلی

این استراحتگاه در منطقه ای خلوت و در ضلع شمال شرقی Atoll Male واقع شده است ، یک جزیره مرجانی زیبا.

جزیره تفریحی Hellingele یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری برای دوستداران غواصی است و این اقامتگاه شامل یک مدرسه غواصی و تمام تجهیزات لازم برای غواصی است.

تعداد زیادی رستوران خوب در این جزیره وجود دارد که هنگام لذت بردن از تماشای دلفین ها غذای عالی ارائه می دهند.

جزیره کاکائو جزیره کاکائو

بسیاری آن را یک مقصد متمایز برای یک ماه عسل سرگرم کننده می دانند ، زیرا با آب شفاف ، ماسه سفید مشخص می شود و در بیشتر اوقات سال از آفتاب روشن لذت می برد.

بسیاری از ویلاهای سطح بالا ، سوئیت ها و روش های درمانی سامبا را در خود جای داده است که راحتی و آرامش را فراهم می کند.

 

اقامتگاه بهشت ​​| جزیره بهشت

مهمترین و بزرگترین استراحتگاه های مالدیو.

این استراحتگاه به زیباترین سواحل این جزیره مشرف است و همه بازدید کنندگان آن از تمرین های مختلف ورزشی مانند غواصی ، توپ ساحلی و سایر ورزش های مختلف آبی لذت می برند.

Addo Atoll | شهر ادو

این شهر بعد از پایتخت ، مال ، دومین شهر محسوب می شود که یک مرکز مهم اقتصادی و اداری کشور است و شامل سواحل جذاب و تعداد زیادی از زیباترین صخره های مرجانی است.

W Maldives Resort | د مالدیو

این جزیره در یک جزیره خصوصی واقع شده و تعداد زیادی از گردشگران را به خود جلب می کند و از این رو یکی از تفریحگاه های زیبا در مالدیو به حساب می آید ، زیرا این جزیره شامل سواحل ماسه ای سفید و همچنین آبهای زلال و آبی و صخره های مرجانی مجزا است.

این اقامتگاه فعالیت های مختلف گردشگری را ارائه می دهد که مهمترین آنها ورزش های آبی و یوگا است.

 

سرانجام ، امیدوارم خواننده گرامی برای شما فرصتی برای بازدید از این مکان جذاب فراهم شود.