اخبار کووید ۱۹ برای مسافران

اخبار کرونا

  • خانم محمدی
  • 1399/11/26
آیا به سفر به یکی از این کشورها فکر می کنید؟ در مورد روشهای احتمالی سفر اطلاعات کسب کنید

این گزارش به طور منظم توسط تیم تحریریه در valesefid بررسی می شود تا از به روز بودن و دقیق بودن محتوا اطمینان حاصل شود. با این حال ، ما به شما توصیه می کنیم قبل از تصمیم گیری در مورد سفر ، در مورد محدودیت های ورود با سفارت کشور مشورت کنید.

در پی شیوع ویروس کرونا که از ووهان نشات گرفته است ، دولتهای سراسر جهان محدودیتها و ممنوعیت سفر را برای کشور مبدا ، چین و بسیاری از کشورهای تحت تأثیر بحران بهداشت وضع کردند.

بر این اساس ، ما این لیست را آماده کرده ایم که شامل آخرین توصیه های سفر مربوط به سفر به مناطق آسیب دیده در سراسر جهان است ، از جمله نیاز به قرنطینه ، معاینه و محدودیت های ورود.

قاره آسیا:

- ارمنستان:

محدودیت های اعمال شده برای ورود شهروندان غیر ارمنی به جمهوری ارمنستان برداشته شد.

مسافران برای مدت 14 روز تحت انزوای شخصی قرار می گیرند و از بدو ورود آزمایش PCR می شوند و اگر نتایج معاینه منفی باشد ، انزوا پایان می یابد.

- آذربایجان آذربایجان

تعلیق کلیه پروازهای تجاری ، به جز پروازهای خصوصی و چارتر ، را تا اول آوریل تمدید کرد.

و مقامات مرزی همه مسافران ورودی را از نظر علائم غربال می کنند. در صورت مواجهه با سو susp ظن ، مسافر - صرف نظر از ملیت یا هدف سفر - متوقف می شود و برای مدت 14 روز به قرنطینه فرستاده می شود. مقامات مرزی همچنین در حال پاکسازی معابر مرزی زمینی هستند.

بنگلادش بنگلادش

پروازهای خود را از بوتان ، هنگ کنگ ، هند ، کویت ، نپال و تایلند متوقف کرد. مسافر باید یک آزمایش منفی ویروس کرونا (19-COVID) داشته باشد که 72 ساعت قبل از سفر صادر شده است. پروازهای هوایی از بحرین ، چین ، مالزی ، مالدیو ، عمان ، قطر ، عربستان سعودی ، سریلانکا ، سنگاپور ، ترکیه ، امارات متحده عربی و انگلستان مجاز به از 1 مرداد 2021. عمل

مسافران به هتل انتخاب شده توسط دولت خواهد شد به قرنطینه اجباری برای مدت 7 روز در هزینه های خود است. مسافران که قادر به تحمل هزینه های قرنطینه هتل خواهد بود موضوع هستند در امکانات دولتی قرنطینه شود.

مسافران پس از 7 روز آزمون PCR لاختبار COVID-19 را انجام می دهند. مسافرانی که نتیجه آزمایش منفی کسب کرده اند می توانند به مدت 14 روز در خانه مراحل قرنطینه را ادامه دهند. در همین حال ، مسافرانی که آزمایش COVID-19 آنها مثبت است ، با هزینه خود به بیمارستانهای دولتی منتقل می شوند که برای انزوا و درمان انتخاب شده اند.

بوتان

بوتان تا اطلاع ثانوی به روی گردشگری بسته است. اکنون به دلیل شیوع بیماری همه گیر بسته می شود.

برونئی داروسلام برونئی

همچنان محدودیت هایی را برای ورود و خروج اعمال می کند ، از جمله ورود اکثر اتباع خارجی به کشور به جز افراد دارای مجوز ویژه. بیشتر فعالیت های تجاری محلی (از جمله مهد کودک ها و مدارس) از سر گرفته شده است.

کامبوج در

مورد سفرهای بین المللی ، کامبوج به طور موقت صدور ویزای توریستی ، ویزای الکترونیکی و خدمات ویزا را پس از ورود متوقف کرده است. اتباع خارجی که قصد سفر به کامبوج را دارند باید از نمایندگی دیپلماتیک ویزا بگیرند. مسئولان بیش از 72 ساعت قبل از سفر به بیمه پزشکی حداقل 50،000 دلار دلار و یک گواهی پزشکی صادر شده توسط مقامات بهداشت محلی مبنی بر عدم وجود COVID-19 در افراد نیاز دارند. مسافران باید هنگام ورود و قرنطینه در آزمون COVID-19 شرکت کنند. به مدت 14 روز در مرکز تعیین شده توسط

دولت. اتباع خارجی ورودی باید 2000 دلار ودیعه برای پرداخت هزینه پرداخت کنند ، از جمله 100 دلار برای آزمایش COVID-19 و 30 دلار برای یک گواهی بدون ویروس.

- چین مورد نیاز است

برای ورود به تمام مسافران و گذرا به جز شهروندان چینی، و یا دارندگان گذرنامه در هنگ کنگ،

ماکائو و تایوان، و مسافران که ویزای دیپلماتیک یا C را نگه دارید، و یا ویزای پس از 28 ماه مارس صادر، 2020.

چین همه به حالت تعلیق پروازهای مستقیم از انگلستان.

برخی از شهرها اجازه ورود بازدیدکنندگان از مناطق متوسط ​​و پرخطر ، مانند شانگهای را نمی دهند.

در شهرهای دیگر مانند هانگژو ، هوانگشان و شیان لازم است که بازدیدکنندگان از مناطق متوسط ​​و پر خطر 14 روز قرنطینه شده و دو آزمایش DNA انجام دهند.

مقامات تیمور شرقی اکثر پروازهای تجاری به داخل و کشور را متوقف کرده و تمام مرزهای زمینی و دریایی را تا اطلاع ثانوی بسته اند. مسافران ، صرف نظر از ملیت خود ، مجاز به ورود یا خروج از کشور نیستند ، مگر اینکه از دفتر نخست وزیر اجازه ویژه بگیرند.

جورجیا -

همه مسافران واکسینه نشده باید گواهی پزشکی با نتیجه منفی آزمایش COVID-19 PCR را که ظرف 72 ساعت قبل از ورود صادر شده ارائه دهند ، و یا به مدت 8 روز در معرض انزوای خود قرار دارند یا در روز سوم با هزینه شخصی تحت آزمایش PCR قرار می گیرند از اقامت آنها در جورجیا.

ورود جورجیا به کلیه مسافرانی که شهروند جورجیا نیستند و در آن اقامت دارند یا یکی از اعضای مستقیم خانواده را محدود کرده است. ورود برای شهروندان و ساکنان کشورهای عضو ، بحرین ، اسرائیل ، نروژ ، قطر ، پادشاهی عربستان سعودی ، سوئیس ، امارات متحده عربی ، انگلستان و ایالات متحده نیز مجاز است.

مسافران از هر کشوری در صورت ارائه سندی مبنی بر دریافت دو دوز از هر نوع واکسن علیه ویروس COVID-19 در ایستگاه های بازرسی مرزی در گرجستان ، می توانند وارد گرجستان شوند.

اجازه ورود خدمه هواپیما ، کارکنان کمک های بشردوستانه ، دیپلمات ها و خانواده های آنها و پناهندگان در گرجستان وجود دارد.

هنگ کنگ -

همه مسافرانی که به هنگ کنگ می آیند لازم است قبل از سفر آزمایش COVID-19 را انجام دهند.

این تست ، یک سواب گوش و حلق و بینی و مسافران پس از پیاده شدن از هواپیما جهت و کمک دریافت می کنند. از همه مسافران خواسته می شود که منتظر نتیجه آزمایش خود باشند.

هنگ کنگ برای ورود اتباع خارجی که طی 14 روز گذشته در مناطق دیگری مانند چین ، تایوان یا ماکائو بوده اند محدودیت هایی را اعمال می کند.

- هند هند

برای اکثر مسافران خارجی حداقل تا 31 ژانویه محدودیت هایی را برای ورود ایجاد می کند ، به استثنای پروازهای امدادی ، تخلیه و بشردوستانه. با این حال ، برخی از شهروندان خارجی واجد شرایط می توانند با (Vandi Bharat) یا سفرهای دیگر به هند سفر کنند.

- اندونزی اندونزی

برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا / Covid-19 ممنوعیت ورود برای اکثر افراد خارجی و محدودیت های سفر داخلی را تمدید کرد. / همه مسافران داخلی یا راه آهن باید قبل از سفر در برنامه تلفن همراه eHAC (Health Alert Card) ثبت نام کنند و توصیه می شود برنامه PeduliLindungi Contact Tracker را بارگیری کنید.

- ژاپن

در حال حاضر ، ژاپن همه گردشگران با ملیت خارجی را از سفر به ژاپن منع می کند.

ژاپن تا 31 ژانویه برخی از محدودیت های سفر را برای افراد از کشورهایی که انواع جدید Covid-19 کشف شده است ، تشدید کرده است.

قزاقستان

قزاقستان ورود به بیشتر اتباع خارجی را محدود و بیشتر پروازها را متوقف کرد ، به جز پروازهای دولتی ، پروازهای کشتی ، پروازهای بهداشتی و فرودهای فنی برای سوخت گیری مجدد. از 20 ژوئن ، قزاقستان پروازهای بین المللی را از چین ، گرجستان ، ژاپن ، کره جنوبی ، تایلند و ترکیه آغاز می کند. با این حال ، فقط گروه های خاصی از افراد اجازه ورود به این پروازها را دارند. اینها عبارتند از: دیپلمات ها ، اعضای خانواده درجه یک قزاقستان ، دارندگان اجازه اقامت و برخی از کارمندان شرکت های

تعیین شده در صنایع مهم.

- قرقیزستان

پروازهای هوایی به و از قزاقستان و حمل و نقل عمومی را با ظرفیت محدود از سر گرفت. مسافران باید نتیجه آزمایش منفی PCR-COVID-19 را نشان دهند که طی 72 ساعت گذشته برای سفر هوایی و 120 ساعت برای عبور از مرز گرفته شده است.

پروازهای بین المللی لائوس به و از لائوس به استثنای موارد بشردوستانه به حالت تعلیق درآمده است.

دولت جمهوری دموکراتیک لائوس ویزا را پس از ورود به کلیه مبادی ورودی بین المللی به حالت تعلیق درآورد.

به دلیل ادامه شیوع COVID-19 ، برای افرادی که به این کشور سفر می کنند ویزا صادر نمی شود.

مرزهای زمینی لائوس تا یکشنبه 31 ژانویه بسته خواهد بود.

پروازهای داخلی و حمل و نقل عمومی عملیاتی هستند.

- ماكائو ماكائو

براي كليه ساكنان غير ماكائو از هرجايي به جز هنگ كنگ ، تايوان يا چين محدوديت هايي وضع كرده است. مدت اعتبار آزمايش منفي DNA براي مسافران از كشورهاي خارجي به ماكائو از 7 روز پس از آزمايش كاهش مي يابد. تا 72 ساعت

مالزی مالزی

اجازه ورود به خاک خود را نمی دهد ، مگر برای شهروندان مالزیایی ، ساکنان ، اعضای خانواده آنها ، دانشجویان و برخی از دسته های کارگران حرفه ای.

- مالدیو

مالدیو مرزهای خود را در 15 ژوئیه سال 2020 به روی گردشگران از هر ملیت باز کرد و هیچ محدودیت دیگری برای سفر به این کشور وجود نخواهد داشت. مسافران باید 72 ساعت قبل از عزیمت به مالدیو ، آزمون PCR منفی را برای COVID-19 ارسال کنند.

- مغولستان مغولستان

ورود کلیه مسافران به جز شهروندان مغولستان و اقامت دائم را محدود کرد. مسافران خارجی که دارای ویزای کوتاه مدت (B) ، ویزای دیپلماتیک (D) یا ویزای رسمی (A) هستند که از 8 اکتبر یا پس از آن صادر شده است. همه مسافران برای مدت 21 روز در معرض قرنطینه هستند.

- میانمار میانمار

کلیه پروازهای خود را به کشور به تاریخ 31 ژانویه به حالت تعلیق در آورده است ، به جز پروازهای امدادی ، پروازهای تخلیه پزشکی و پروازهای مورد تأیید اداره هواپیمایی کشوری. مسافران ورودی باید یک نتیجه منفی آزمایش PCR 19 COVID ارائه دهند که در گذشته انجام شده است 72 ساعت

-

پروازهای تجاری نپال به و از نپال هنوز محدود است و در حال حاضر بیشتر مسافران بین المللی مجاز به سفر نیستند.

مسافران باید نتایج PCR را برای Coronavirus صادر شده ظرف 72 ساعت قبل از عزیمت ارسال کنند.

کره شمالی کره شمالی

محدودیت هایی را برای ورود همه گردشگران اعمال کرد.

پاکستان -

همه مسافرانی که به پاکستان وارد می شوند باید نتیجه آزمون منفی COVID-19 را که طی 96 ساعت از کشور مبدا گرفته شده ارائه دهند.

پروازها به انگلیس تا 4 ژانویه ممنوع است.

کلیه پروازهای بین المللی و چارتر در سراسر کشور از سر گرفته شده است.

مرزهای تورخم ، چمن و غلام خان دوباره بازگشایی شده است.

-

مرزهای فیلیپین فیلیپین فقط برای بازگشت شهروندان فیلیپینی و همسر و فرزندان آنها ، شهروندان هند دارای ویزای اقامت موقت ، شهروندان چین (متاهل با فیلیپین) دارای ویزای اقامت دائم و اتباع خارجی با خاصیت آزاد است. یک نوع استثنا در مورد شهروندان فیلیپینی و دارندگان دائمی ویزا وجود دارد.

تعلیق پروازها به و از انگلستان.

کلیه ورود از استرالیا ، برزیل ، چین ، فرانسه ، آلمان ، ژاپن ، کره جنوبی ، سنگاپور ، آفریقای جنوبی ، ایالات متحده و انگلیس تا 31 ژانویه ممنوع است ، به استثنای شهروندانی که باید 14 روز قرنطینه شوند.

سنگاپور

مرزها برای همه شهروندان سنگاپور و ساکنان دائمی باز است.

کلیه مهاجران ، از جمله شهروندان سنگاپور و اقامت دائم ، پس از ورود به سنگاپور

از 24 ژانویه ، باید آزمون COVID-19 را ارائه دهند .

بازدیدکنندگان کوتاه مدت در صورت مشکوک بودن به آلودگی ، برای تأمین هزینه های درمان پزشکی خود در کشور ، لازم است بیمه مسافرتی را دریافت کنند.

مسافران Green / Fastline یا Traffic Air مجاز هستند با تأیید ویژه قبلی وارد شوند.

کره جنوبی

سفر تجاری بین کره جنوبی و ژاپن مجاز است.

خارجیانی که برای مدت طولانی در جمهوری کره اقامت دارند لازم است مجوز بازگشت را دریافت کنند و قبل از عزیمت آزمایش COVID-19 منفی ارائه دهند.

قرنطینه برای تمام مسافران ورودی برای مدت 14 روز اجباری است. تمام مسافران ورودی ، صرف نظر از ملیت ، برای COVID-19 آزمایش می شوند.

پروازها به و از انگلیس به حالت تعلیق درآمده است.

سریلانکا -

ورود به سریلانکا در حال حاضر برای همه غیر شهروندان و ساکنان ممنوع است.

بیش از 72 ساعت قبل از ورود ، لازم است که همه مسافران تست PCR منفی ارائه دهند.

آزمایش دوم بعد از هفت روز انجام می شود.

مسافرانی که آزمایش COVID-19 آنها مثبت است ، لازم است قرنطینه اجباری را در هتل یا بیمارستان تعیین شده توسط دولت انجام دهند و دستورالعمل های اضافی را از مقامات محلی دریافت کنند.

- تایوان ، تایوان

شروع به بازگشایی مرزهای خود برای اتباع خارجی کرده است به شرط اینکه آنها به دلایلی غیر از تحصیل ، گردشگری یا دیدار با دوستان خود سفر کنند. کلیه معافیت های ویزا به حالت تعلیق درآمده است ، بنابراین مسافران باید قبل از سفر از یک دفتر ذی صلاح در تایوان اجازه ورود ویژه بگیرند.

مسافرانی که قبلاً گواهینامه معتبر بیگانه دارند (ARC (یا گواهی بیگانه اقامت دائم) (APRC (برای ورود به تایوان نیازی به ویزا ندارند.

از 1 ژانویه / ژانویه ) فقط برای شهروندان ، ساکنان و برخی از کشورها مجاز به ورود به کشور نیستند. افراد تعیین شده است.

و امکان دسترسی به اتباع خارجی کسانی که با اقامت در تایوان، همسر و فرزندان نابالغ از شهروندان تایوان، و کسانی که با قرارداد کار و اهداف دیپلماتیک،

ورود اتباع خارجی برای آموزش ، کار داوطلبانه ، ملاقات خانوادگی و معالجه پزشکی به تایوان منع می شود. کلیه پروازهای عبوری از طریق تایوان به حالت تعلیق در می آیند.

- تاجیکستان

تعداد محدودی پرواز تجاری بین المللی در دسترس است و این شامل فرودگاه بین المللی دوشنبه (DYU) است. این

کشور از خروج ساکنان از کشور جلوگیری کرده است. همه شهروندان بازگشتی باید 14 روزه

قرنطینه اجباری داشته باشند. مسافران باید یک تست PCR منفی 19- COVID-19 طی 72 ساعت گذشته قبل از ورود.

تایلند - تایلند

برای بیشتر اتباع خارجی محدودیت هایی را برای ورود وضع کرده است. مسافران باید برای مدت 14 روز قرنطینه اجباری در تایلند داشته باشند و شواهدی از آزمایش PCR منفی را نشان دهند.

ترکمنستان ترکمنستان

کلیه سفرهای خود را به این کشور به حالت تعلیق درآورد.

- ازبکستان

پروازهای بین المللی را برای برخی از گروههای محدود به میزان محدودی از سر گرفت.

تمام مسافران ورودی به ازبکستان لازم است تست PCR-COVID-19 منفی نشان دهند.

پروازهای ورودی ، خروجی و ترانزیتی با کشورهای انگلستان ، ایتالیا ، آلمان ، دانمارک ، اتریش ، استرالیا ، هلند و آفریقای جنوبی هنوز متوقف است.

ورود کلیه مسافرانی که طی 14 روز گذشته در این کشورها بوده اند ممنوع است ، به جز شهروندان ازبکستان که در هتل ها یا تأسیسات تعیین شده 14 روز قرنطینه می شوند. مسافران باید یک آزمون منفی COVID-19 ارائه دهند نتیجه 72 ساعت قبل از ورود به ازبکستان صادر شده است.

ویتنام ویتنام

ورود به تمام اتباع خارجی را ممنوع کرد.

اقیانوس آرام

ساموای آمریکایی ساموآ آمریکایی

برای کلیه شهروندان غیر مقیم و غیرآمریکایی محدودیت هایی را برای ورود وضع کرده است.

استرالیا

پروازهای تجاری بین المللی محدود در دسترس است.

اگر زمان حمل و نقل بیش از هشت ساعت نباشد مسافران می توانند در استرالیا ترانزیت کنند و اگر زمان حمل و نقل بین 8 تا 72 ساعت باشد مسافر باید در منطقه ترانزیت بماند. مسافر تا زمان عزیمت به محل اقامت در قرنطینه منتقل می شود شهروندان استرالیایی و اقامت دائم ، سفرها به خارج از کشور ، به استثنای برخی موارد ، تا 17 مارس محدودیت هایی را اعمال می کنند. کلیه مسافران ورودی به کشور مشمول قرنطینه اجباری 14 روزه و آزمایش مسافران بازگشت از انگلیس و ایالات متحده می شوند قبل از عزیمت و هنگام ورود نتیجه منفی داشته باشید.

- جزایر کوک جزایر

کوک را در محدوده همه مسافران به جز ساکنان و دارندگان مجوز جزایر کوک اعمال کرد.

- ایالت های میکرونزی ، ایالت های میکرونزی ،

محدودیت های سفر را تا اطلاع ثانوی تمدید کردند.

پروازهای بین المللی فیجی از 28 دسامبر از سر گرفته شد. در مورد فرودگاه بین المللی نادی ، این فرودگاه تا اطلاع ثانوی بسته است.

تا زمان صدور نتیجه آزمون COVID-19 ، مسافران مجاز به انجام هرگونه فعالیت در فضای باز نیستند.

مسافران در روز سوم و چهارم پس از ورود برای COVID-19 دو آزمایش انجام می دهند.

مسافران باید یک تست منفی ارائه دهند که بیش از 72 ساعت قبل از عزیمت نباشد.

مسافران ورودی باید برای مدت 14 روز در یک مرکز تأیید شده دولت منزوی شوند.

- پلینزی فرانسه پلینزی فرانسه

مرزهای خود را به روی جهانگردی بین المللی از همه کشورها بازگشایی کرده است. مسافران باید یک گواهی پزشکی با نتیجه منفی آزمون PCR-RT 19-COVID که ظرف 72 ساعت قبل از عزیمت صادر شده ارائه دهند و فرم ثبت نام بهداشت را پر کنند.

شرکت های هواپیمایی گوام برخی پروازهای خاص خود را به گوام از سر گرفته اند اما مسافران باید پس از ورود قرنطینه کنند.

کیریباتی

ورود به هر مسافری را که در کشورهای شیوع اپیدمی بود ممنوع می کند.

جزایر مارشال

ورود به تمام مسافران را ممنوع می کند.

نائورو - نائورو

به جز برخی خطوط ، همه پروازها را به حالت تعلیق درآورد.

- کالدونیای جدید

مقامات کالدونیای جدید اعلام کردند که محدودیت سفر به دلیل بیماری ویروس کرونا (COVID-19) تا 31 ژوئیه 2021 ادامه خواهد یافت.

نیوزیلند نیوزیلند

محدودیت هایی برای ورود افراد غیر مقیم و خارجی اعمال کرد. ساکنان یا شهروندانی که به نیوزیلند وارد می شوند برای مدت زمان کمتر از 14 روز باید قرنطینه یا خود انزوا را در یک مرکز تأیید شده انجام دهند. مهاجران باید قبل از ورود به کشور آزمایش منفی برای COVID-19 داشته باشند ، مگر اینکه مسافر از قطب جنوب ، استرالیا ، جزایر کوک ، ایالات فدرال میکرونزی ، فیجی ، کیریباتی ، جزایر مارشال ، نائورو ، کالدونیای جدید ، نیوئه ، پالائو بیاید. ، ساموآ ، جزایر سلیمان ، توکلائو ، تایوان.

- جزایر ماریانای شمالی جزایر ماریانای شمالی

محدودیتی برای ورود ندارند اما مسافران در بدو ورود مشمول قرنطینه می شوند.

-

مسافران پالائو در هنگام ورود قرنطینه شده و آزمایش می شوند.

پاپوآ گینه نو پاپوآ گینه نو

برای همه مسافران به جز کارکنان بهداشتی ، خدمه کابین ، پرسنل نظامی یا کسانی که از معافیت کتبی ویژه کنترل کننده اضطراری استفاده می کنند ، محدودیت هایی را برای ورود ایجاد کرد.

ساموآ

وضعیت اضطراری کنونی در ساموآ مستلزم این است که تمام مرزهای بین المللی تا اطلاع ثانوی بسته بمانند.

جزایر سلیمان

همه کشورها را به استثنای استرالیا ، نیوزیلند ، چین ، تایوان و کشورهای جزیره همسایه در اقیانوس آرام جنوبی (نه گینه نو یا پلی نیزی فرانسه) طبقه بندی کرده است که "خطر بالایی" برای COVID-19 دارد. مسافران باید کمتر از شواهد نشان دهند 3 تست منفی قبل از سفر و ارائه کارت اعلامیه بهداشت عمومی برای مسافران.

تونگا تونگا

ورود کلیه اتباع خارجی را محدود کرد.

تووالو تووالو

مرزهای خود را تا 15 فوریه بست.

- وانواتو وانواتو

همه پروازها را به جز پروازهای بشردوستانه و تخلیه به حالت تعلیق درآورد.

- والیس و فوتونا

فقط به مسافرانی که می توانند ثابت کنند ورود به دلایل خانوادگی / شغلی فوری است اجازه ورود دارند و انتظار می رود که گواهی سفر را پر کنند و مدرک آزمایشی اجباری را ارائه دهند و مسافر باید نتیجه آزمون منفی را نشان دهد. قبل از عزیمت به والیس و فوتونا ، تمام مسافران بالای 11 سال باید طی 72 ساعت 19 آزمون COVID انجام دهند.

آفریقا:

الجزایر الجزایر

به جز برخی پروازها مرزهای خود را بسته است.

- آنگولا

پروازهای بین المللی را از سر گرفته و مرزهای زمینی به جز حمل و نقل تجاری بسته شده است.

مهاجران باید ده روز در یک تأسیسات دولتی یا هتلی با هزینه مسافران قرنطینه کنند و آزمایش منفی COVID-19 را طی 72 ساعت قبل از سفر ارائه دهند.

-

ویزای ورود محدود به بنین است. ورود و خروج از گذرگاه های مرزی به "ضرورت شدید" محدود شده و تماس با کشورهای همسایه مجاز است.

مرز زمینی با توگو بسته است.

مسافران باید پس از ورود آزمایش COVID-19 و قرنطینه اجباری را انجام دهند.

بوتسوانا بوتسوانا

فرودگاه های خود را بازگشایی کرد. مسافران باید یک گواهینامه پزشکی معتبر همراه با تست منفی COVID-19 PCR ارائه دهند و کسانی که وارد می شوند پس از ورود باید تحت معاینه پزشکی قرار گیرند.

-

پروازهای بین المللی بورکینافاسو موجود است ، اما مرزهای زمینی بجز پروازهای باری بسته است.

به محض ورود ، مسافران باید تست PCR-COVID (سواب بینی) منفی را که ظرف 5 روز قبل از عزیمت به بورکینافاسو صادر شده ، ارسال کنند. هیچ آزمایشی غیر از تست PCR شناخته نمی شود.

بوروندی ، بوروندی

پروازهای خود را از سر گرفت. مسافران باید گواهی پزشکی با نتیجه منفی آزمایش COVID-19 PCR داشته باشند. در بدو ورود ، آزمایشات COVID-19 PCR و قرنطینه انجام می شود.

کامرون کامرون

اکثر پروازهای بین المللی را به حالت تعلیق درآورد. مسافران باید گواهی پزشکی با نتیجه منفی آزمایش COVID-19 PCR داشته و تحت معاینه پزشکی قرار گیرند.

مرزهای خشکی و دریایی بسته است ، به استثنای برخی موارد مورد تأیید دولت.

کیپ ورد

پروازهای خود را از سر گرفت. مسافران برای ورود به کابو ورده و پر کردن فرم نظارت بر سلامت باید تست منفی PCR-19-COVID صادر شده را ظرف 72 ساعت از زمان عزیمت ارسال کنند.

جمهوری آفریقای مرکزی جمهوری آفریقای مرکزی

فرودگاه بین المللی بانگویی مپوکو را بازگشایی کرد. همه مسافران تحت معاینه پزشکی قرار می گیرند.

چاد - چاد

پروازهای تجاری بین المللی را از سر گرفته است. همه مسافران باید از اصول ایمنی پیروی کنند ، از جمله نتیجه آزمایش منفی 19 COVID طی 72 ساعت قبل از پرواز گرفته شده و پس از ورود مشمول قرنطینه می شوند.

جزایر کومور ، کومور

فرودگاه های خود را بازگشایی کرده است. مسافران باید یک گواهی پزشکی با نتیجه منفی آزمایش تاج (COVID-19) ارائه دهند که 72 ساعت قبل از عزیمت صادر شده است.

جمهوری دموکراتیک کنگو (DRC) جمهوری دموکراتیک کنگو (DRC)

برخی پروازهای تجاری خاص خود را از سر گرفته است. مسافران باید نتیجه آزمون منفی PCR-COVID-19 را که ظرف 7 روز قبل از سفر صادر شده ارائه دهند. فرم ثبت نام باید قبل از ورود پر شود.

جیبوتی - جیبوتی

فرودگاه خود را بازگشایی کرده است. مسافران در حال ورود باید یک تست PCR منفی ارائه دهند که 72 ساعت قبل از ورود انجام شود.

مصر

سفرهای تجاری خود را به این کشور از سر گرفته است. مسافران باید تست PCR منفی را طی 72 ساعت پس از ورود به مصر انجام دهند.

- گینه استوایی

مرزهای خود را به روی شهروندان ، ساکنان و دارندگان ویزا که به دلایل تجاری یا با تأیید قبلی دولت در سفر هستند ، بازگشایی کرده است. همه مسافران از کشورهای خارجی باید نتیجه منفی COVID-19 صادر شده در 48 ساعت قبل از سفر

- اریتره

تمام مرزها به طور رسمی بسته شده است ، و همچنین فرودگاه بین المللی آسمارا. هیچ نشانه ای از زمان بازگشایی فرودگاه وجود ندارد.

- اسواتینی

پروازهای تجاری اسواتینی (سوازیلند) را از سر گرفت. مسافران باید نتیجه آزمایش COVID-19 منفی را در طی 72 ساعت قبل از ورود صادر کنند. ورودها به مدت 14 روز تحت معاینه پزشکی و قرنطینه قرار می گیرند.

-

فرودگاه های اتیوپی اتیوپی با ضرورت انجام معاینات پزشکی ، آزمایشات و قرنطینه برای مسافران ورودی باز هستند.

گابن - گابون

پروازهای بین المللی خود را از سر گرفت. مسافران در بدو ورود تحت آزمایش COVID-19 قرار می گیرند و خود را منزوی می کنند.

گامبیا گامبیا

فعالیت های تجاری خود را از سر گرفته است. بیشتر مسافران ورودی دیگر نیازی به انزوا دو هفته ای ندارند ، با این حال ، مسافران باید نتیجه آزمایش منفی PCR-COVID-19 را که ظرف 72 ساعت قبل از ورود صادر شده ارائه دهند.

مسافران کشورهای منتخب با خطر بالا باید در بدو ورود خود را منزوی کنند.

غنا -

فرودگاه بین المللی آکرای کوتوکا از اول سپتامبر برای پروازهای تجاری بازگشایی شد.: در مورد مرزهای زمینی و دریایی ، آنها تا اطلاع ثانوی بسته خواهند ماند.

مسافران باید نتیجه آزمایش COVID-19 PCR منفی را که ظرف 72 ساعت قبل از عزیمت صادر شده ارائه دهند و پس از ورود آزمایش COVID-19 اجباری را انجام دهند.

گینه

درهای خود را به روی شهروندان و ساکنان گینه باز کرد. مسافران باید گواهی پزشکی با نتیجه منفی آزمایش PCR19-COVID داشته باشند و پس از ورود معاینه پزشکی شوند.

- گینه - بیسائو گینه - بیسائو

پروازهای خود را از سر گرفت. همه مسافران باید گواهی پزشکی با نتیجه آزمایش منفی ویروس کرونا تا 72 ساعت قبل از عزیمت ارائه دهند.

- ساحل عاج

، ساحل عاج پروازهای خود را به میزان محدودی از سر گرفته است ، در حالی که مرزهای زمینی و دریایی تا اطلاع ثانوی بسته خواهند ماند. فقط شهروندان و ساکنان ساحل عاج می توانند وارد کشور شوند. مسافران باید شواهد آزمایش COVID-19 منفی را که ظرف 7 روز قبل از عزیمت به ساحل عاج صادر شده است ، ارائه دهند.

- کنیا

کنیا در 1 آگوست فرودگاه های خود را برای پروازهای بین المللی بازگشایی کرد. مسافران باید یک نتیجه آزمایش COVID-19 منفی ارائه دهند. مسافرانی که از کشورهایی که در این لیست قرار دارند وارد می شوند ، از قرنطینه معاف هستند ، مگر اینکه از علائم رنج ببرند.

- لسوتو لسوتو

از 13 ژانویه 2021 محدودیت "سطح قرمز" را برای ورود همه مسافران به فرودگاههای خود اعمال کرد ، به استثنای کارمندان شاغل در زمینه حمل و نقل تجهیزات پزشکی ، مواد غذایی و سایر کالاها و برخی دیگر از گروه های محدود.

فرودگاه بین المللی Moshocho تحت محدودیت های سطح قرمز بسته است ، به جز حمل و نقل کالاهای ضروری و پرسنل خدمات ضروری. افرادی که اجازه ورود به لسوتو را دارند باید یک تست منفی PCR-COVID-19 ارسال کنند که ظرف 72 ساعت انجام می شود.

لیبریا لیبریا

فرودگاه خود را برای پروازهای تجاری بازگشایی کرده است. همه مسافران باید

قبل از ورود ، برنامه تلفن همراه Travel Lib ( Android-iOS) را بارگیری کنند و هزینه تست COVID-19 را پرداخت کنند.

لیبی

مرزهای زمینی ، هوایی و دریایی لیبی همچنان بسته است.

فرودگاه میسوراتا برای مسافران در حال بازگشایی بازگشایی شده است.

-

فرودگاه ماداگاسکار فاسین (NOS) پروازهای بین المللی را به میزان محدودی از سر گرفته است. در حال حاضر تمام پروازهای بین المللی به ماداگاسکار به حالت تعلیق در آمده اند به جز پرواز هفتگی ماداگاسکار از پاریس.

مسافران باید نتیجه منفی آزمایش PCR را که 48 ساعت قبل انجام شده است ارائه دهند ، پس از ورود فرم سلامتی را پر کرده و بررسی دما کنید.

مالی

سفرهای تجاری خود را از سر گرفته است. مسافران باید نتیجه آزمون COVID-19 منفی را که ظرف 7 روز از زمان عزیمت صادر شده ارائه دهند

تا بتوانند وارد مالی شوند و فرم آنلاین را پر کنند. فرم به صورت آنلاین در ml.gov.sante یا

www.anac-mali.org در دسترس است

- موریتانی موریتانی

برخی پروازهای بین المللی به و از کشور را از سر گرفته است. همه مسافران باید شواهدی از آزمایش منفی COVID-19 PCR را که طی 72 ساعت قبل از ورود تکمیل شده ارائه دهند

موریس

پروازهای بین المللی خود را از سر گرفت. مرزها برای اقامت طولانی مدت به روی شهروندان ، ساکنان و گردشگران موریس باز است.

مسافران باید یک گواهینامه تست PCR منفی صادر کنند که ظرف 7 روز قبل از عزیمت صادر شده باشد ، و کسانی که وارد می شوند برای مدت 14 روز در یک اتاق جدا شده تحت قرنطینه اجباری هستند.

- مراکش

که مرزهای مراکش فقط برای بازگشت ساکنان و شهروندان مراکشی (گردشگران ، دانشجویان یا ساکنان بازداشت شده در خارج از کشور) و خارجیانی است که در صورت تأیید رزرو هتل یا دعوت از یک شرکت مراکشی از ویزا معاف هستند . مسافران باید نتیجه تست منفی PCR را که طی 72 ساعت قبل از سفر گرفته شده ارائه دهند و فرم بهداشت مسافر را بصورت آنلاین پر کنند.

موزامبیک موزامبیک

ورود کلیه مسافران به استثنای شهروندان موزامبیکی و اتباع خارجی که دارای ویزای توریستی یا اقامتی معتبر هستند محدودیت هایی را اعمال کرد. مسافران باید دارای گواهی پزشکی با نتیجه منفی آزمایش COVID-19 PCR باشند که ظرف 96 ساعت قبل از عزیمت صادر شده باشد. ورودها به مدت 10 روز تحت معاینه پزشکی و قرنطینه است.

- نامیبیا

از اول سپتامبر وسواس فرودگاه بین المللی کوتاکو را برای تجارت پرواز بازگشایی کرد. مرزهای زمینی و دریایی این کشور بسته است. فقط مواد غذایی و مایحتاج ضروری از طریق گذرگاه های مرزی مجاز است.

مسافران باید نتیجه آزمایش COVID-19 PCR منفی را در 7 روز قبل از ورود صادر کنند.

مرزهای نیجر به جز پروازهای باری بسته است.

مسافران ورودی باید برای مدت 14 روز قرنطینه کنند و نتیجه منفی تست PCR را داشته باشند.در عرض 72 ساعت قبل از ورود ،

هر مسافر مشکوک به آلودگی در یک مرکز تعیین شده قرنطینه می شود.

نیجریه -

پروازهای بین المللی از 5 سپتامبر از سر گرفته شد.

مسافران باید نتیجه آزمون COVID-19 PCR منفی را که ظرف 96 ساعت قبل از ورود به نیجریه صادر شده است ارائه دهند و فرم آنلاین را تکمیل کنند. هنگام ورود ، مسافران باید آزمایش PCR دوم را انجام دهند که مسافران را از خود جدا می کند.

جمهوری کنگو

جمهوری کنگو فرودگاه های بین المللی خود را از 24 آگوست به صورت محدود بازگشایی کرد.

مسافران ورودی به جمهوری کنگو باید نتیجه آزمون COVID-19 منفی را طی 72 ساعت پس از عزیمت ارائه دهند. کودکان زیر 11 سال از ارائه نتیجه آزمایش COVID-19 خود معاف هستند.

رواندا

رواندا فرودگاه های خود را به میزان محدودی بازگشایی می کند. مسافران باید نتیجه آزمایش PCR منفی ارائه دهند و آزمون پس از ورود مجدداً تکرار می شود.

- Rion (یک استان فرانسه در اقیانوس هند)

، Rionion فرودگاه های خود را بازگشایی کرده است.

مسافران (که بیش از 11 سال سن دارند) باید در طی 72 ساعت از سوار شدن به هواپیما نتیجه آزمایش Coronavirus (COVID-19) را داشته باشند.

سنگال -

مسافران باید تست PCR-COVID-19 منفی را طی هفت روز قبل از ورود انجام دهند.

مرزهای زمینی و دریایی بسته است.

مقامات سنگال فقط اجازه ورود به خارجی های دارای اجازه اقامت و اتباع سنگال را می دهند. برای دیپلمات ها و پرسنل ضروری استثنائاتی وجود دارد.

سیشل سیشل

محدودیت های مسافرینی را که از یک گروه منتخب از کشورها می آیند لغو کرده است . مسافران "کشورهای دارای وضعیت ویژه" تحت شرایط خاصی مجاز به سفر به سیشل هستند.

سیرالئون ،

پروازها به سیرالئون از سر گرفته شده است. مسافران ورودی باید یک گواهی پزشکی با نتیجه تست PCR منفی برای COVID-19 همراه داشته باشند که ظرف 7 روز قبل از تاریخ سفر صادر شده باشد.

مسافران باید اجازه سفر قبل از عزیمت را در sl.gov.travel.www ارائه دهند.

سومالی سومالی

فرودگاه های خود را بازگشایی کرده است ، در حالی که مرزهای زمینی و دریایی بسته است ، به استثنای برخی استثناها. برای مسافران به سومالی ، فرودگاه بین المللی ایگل اقدامات دیگری را برای بازرسی مسافران هوایی به هارگیزا در نظر گرفته است ، از جمله بررسی دما.

مسافران به سومالی باید نتیجه آزمایش منفی COVID-19 را نشان دهند که بیش از 96 ساعت قبل از سفر انجام نشده است.

آفریقای جنوبی آفریقای جنوبی

سفرهای تجاری خود را به این کشور از سر گرفته است. مسافران باید یک گواهی پزشکی معتبر با نتیجه منفی برای آزمایش Corona virus 19-COVID PCR ارائه دهند ، و آنها باید مدرک اقامت را ارائه دهند و پس از ورود تحت معاینه پزشکی قرار گیرند.

سودان جنوبی سودان

جنوبی مرزهای خود را بازگشایی کرده است. با این حال ، GoSS موضوع ویزای ورود به امکانات ورود برای مسافران دارای گذرنامه معمولی را به حالت تعلیق درآورده است. مسافران باید دارای گواهی پزشکی چاپ شده با نتیجه تست PCR منفی باشند که ظرف 72 ساعت صادر شود و پس از ورود به مدت 14 روز تحت معاینه بهداشتی و قرنطینه یا خود انزوا قرار گیرند.

سودان

سودان فرودگاه های خود را بازگشایی کرد.

همچنین آزمایش منفی PCR-COVID-19 مورد نیاز است که باید طی 96 ساعت قبل از ورود انجام شود.

اتباع خارجی که از سودان خارج می شوند باید آزمایش PCR-COVID-19 منفی را طی 72 ساعت قبل از عزیمت نشان دهند.

Sao Tome and Principe Sao Tome and

Principe مرزهای خود را دوباره باز می کند. مسافران باید دارای گواهی پزشکی با نتیجه منفی آزمایش COVID-19 PCR باشند که ظرف 72 ساعت قبل از عزیمت صادر شده باشد. کودکان زیر پنج سال از ارسال نتیجه آزمون PCR-COVID-19 معاف هستند.

تانزانیا

هیچ محدودیتی برای ورود اعمال نکرده است ، اما همه مسافران ورودی پس از ورود به آزمایش پزشکی می پردازند.

- توگو

بازگشت توگو مرزهای خود را به پروازهای تجاری محدود کرده است. مسافران هنگام ورود آزمایش می شوند.

- تونس

پروازهای بین المللی به کشور تونس را از کشورهایی که تحت وضعیت "سبز" و "نارنجی"

طبقه بندی شده اند از سر می گیرد

. پروازهایی که از کشورهای طبقه بندی شده به عنوان "قرمز" یا "پرخطر" مجاز نیستند. همه مسافران باید PCR-RT منفی ارائه دهند نتیجه آزمایش COVID-19. در صورت 72 ساعت قبل از ورود

به کشور ، مسافران باید در مراکز خاص قرنطینه شوند.

در صورت نتیجه آزمایش ، آزمایش PCR-RT می تواند در روز هفتم انجام شود و امکان ترک قرنطین وجود دارد. منفی است

پروازهای هوایی به و از انگلیس ممنوع است

اوگاندا

اوگاندا فرودگاه بین المللی انتب را بازگشایی می کند. مسافران باید

قبل از سوار شدن به هواپیما نتیجه آزمایش COVID-19 منفی را ارائه دهند و مسافر تحت معاینه پزشکی قرار می گیرد.

صحرای غربی در حال حاضر

اطلاعاتی موجود نیست.

- زامبیا

دوباره فرودگاه های خود را در زامبیا باز کنید. شرایط آزمایش و قرنطینه در مورد برخی از مسافران اعمال می شود. یک مقیم در حال بازگشت ممکن است لازم باشد در طی 14 روز گذشته برای تست COVID-19 منفی ارائه دهد.

زیمبابوه زیمبابوه

فرودگاه های بین المللی خود را بازگشایی کرد. مسافران باید دارای گواهی پزشکی با نتیجه منفی آزمایش COVID-19 (PCR) باشند که ظرف 48 ساعت قبل از عزیمت صادر شده باشد و 14 روز در معرض قرنطینه باشند.

 

خاورمیانه:

افغانستان افغانستان

پروازهای بین المللی خود را از سر گرفته است. با این حال ، تمام مراحل روادید مهاجرتی معمول متوقف می شود.

- بحرین

از ورود همه مسافران به جز شهروندان ، ساکنان و پرسنل نظامی در بحرین و مسافرانی که دارای اجازه معتبر با اجازه قبلی (PPG) هستند ، که باید قبل از سوار شدن به هواپیما ارائه شود ، منع شد. آزمایشات COVID-19 با هزینه شخصی انجام می شود. این آزمایشات بیش از 20 دینار بحرین (53 دلار آمریکا) است. از

افرادی که بدون علائم پس از آزمایش هستند ، به مدت 10 روز پس از ورود خود را جدا می کنند.

عراق

فرودگاه های خود را بازگشایی کرده است.

افرادی که به عراق سفر می کنند باید 48 ساعت قبل از پرواز در آزمون COVID-19 شرکت کنند و آنها باید آماده ارائه نتایج در کنترل گذرنامه باشند. دمای مسافر در ورودی های فرودگاه بررسی می شود.

مسافرانی که به فرودگاه بین المللی اربیل می رسند باید نتیجه آزمایش منفی ویروس COVID-19 را داشته باشند که عمر آن کمتر از 48 ساعت باشد. مسافران ورودی باید برای حصول نتیجه تعهد قرنطینه 48 ساعته را امضا کنند.

اردن اردن

فرودگاه بین المللی خود را برای پروازهای برنامه ریزی شده بازگشایی کرد.

مسافران بایدقبل از آزمایش PCR و انجام https://www.gateway2jordan.gov.jo/index.html برای سفر در وب سایت Arrival and On Departure ثبت نام کنند .

- کویت کویت

ورود همه مسافران به جز شهروندان کویتی و خانواده های نزدیک آنها ، کسانی که در کویت اقامت دارند و کارگران خانگی که یک شهروند کویتی آنها را همراهی می کند ، محدود کرده است.

کسانی که به کویت سفر می کنند ، به استثنای کودکان زیر شش سال ، لازم است آزمایش COVID-19 PCR منفی ارائه دهند که طی 92 ساعت قبل از ورود انجام می شود.

مقامات فرودگاه آزمایشات PCR تصادفی را برای مسافران ورودی انجام می دهند.

کلیه مسافران باید تحت  قرنطینه  14 روزه قرار بگیرند.

شما باید برنامه "Shlonak" را قبل از دوره قرنطینه بارگیری کنید.