با توجه به علایق خود سفر کنید

پیش بینی

  • خانم محمدی
  • 1399/11/26
پیش بینی سفر 2021: افق روشن است

2021

بیایید صادق باشیم:

چه کسی در سال 2019 انتظار داشت که یک میکروارگانیسم از هیچ جا ظهور کند و دنیای ما را وارونه کند؟ با این وجود ، امیدواریم که 2021 بهتر از سال قبل باشد و همه بشریت از این تونل تاریک و طولانی بیرون بیایند!

بخش مسافرت پس از گسترش بیماری همه گیر کرونا در جهان آسیب زیادی دیده است ، زیرا مرزها بسته شده و تعدادی از شرکت های هواپیمایی مجبور شده اند برای مدتی کار خود را متوقف کنند ، هتل ها و سایر امکانات گردشگری برای مدتی درهای خود را بسته و در برخی در کشورهایی که دیگر از آن استقبال نمی شود ، مگر در سفرهای ضروری در حالی که به یک سری روشها و اقدامات بعضاً پر زحمت پایبند هستید.

با این حال ، آیا وضعیت برای سال آینده به همان شکل باقی خواهد ماند؟ دوباره سفر کنیم؟ و سفر در آینده نزدیک چگونه خواهد بود؟

2021

این آینده هنوز هم ممکن است تا حدودی مبهم باشد ، اما پیش بینی آنچه ماه های آینده به همراه خواهد داشت نیز با توجه به فراوانی اطلاعات و وضوح بیشتر صحنه جهانی ، آسان تر شده است. بنابراین ، به لطف پیگیری روزانه و دقیق اخبار مربوط به جهانگردی و سفر ، آمارها و آخرین داده های مربوط به ویروس کرونا ، به خود اجازه دادیم پیش بینی کنیم که شرایط سال 2021 چگونه خواهد بود ،البته ما را مسئول ندانید ،اگر اوضاع متفاوت پیش برود ، زیرا هیچ کس نمی داند که روزها چه چیزی را پنهان می کند و ما باید همیشه انتظار شگفتی ها را داشته باشیم ... باشد که این شگفتی های شادی آور و سناریوهای امیدوار کننده ، همیشه و برای همیشه باشد!

بنابراین انتظارات سفر در سال 2021 چیست؟

واکسن ها در سال 2021 نوشدارو نخواهند بود

واکسن های ویروس کرونا، ویرانگر مهلکی نیستند که در سال 2021 خوشه ویروس کرونا ویران شود. 

طبق اظهارات مقامات سازمان بهداشت جهانی ، "با توجه به اینكه" كارهایی كه باید برای جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری همه گیر انجام شود ، اقدامات واكسن در ایجاد نوعی مانع ایمنی ناپایدار است. "

از طرف دیگر ، بخش بزرگی از جمعیت جهان قبل از اواسط سال 2021 واکسینه نخواهند شد ، این حداقل به کندی در انتقال کمک می کند.

عوارض لجستیکی در روند توزیع واکسن و زمان مورد نیاز برای تولید مقادیر زیادی از آن از جمله دلایل اصلی در دسترس نبودن آن در آینده نزدیک در سراسر جهان است.

همچنین ، به عنوان مثال ، بسیاری از مناطق در حال توسعه و توسعه نیافته جهان فاقد زیرساخت های لازم برای ذخیره و توزیع واکسن به میلیون ها نفر هستند. گرمترین آب و هوا در این مکانها نیز یک چالش بزرگ به وجود می آورد.

و همچنین باید به خاطر داشته باشید که حتی اگر جزو افراد خوش شانس باشید که اولین دوز واکسن را دریافت می کنید و واقعاً نمی توانید پس از دوز اول آزادانه راه بروید ، احتمالاً باید 21 یا 28 روز صبر کنید تا دوز دوم را دریافت کنید.

در حالی که رسانه ها و مسئولان واکسن اثر آن را بیش از 90٪ ستایش می کنند ، این درصد به سه ماه محدود می شود. این رویداد طولانی مدت ، حداقل 12 ماه ، هنوز ناشناخته است و حداقل تا نیمه دوم سال 2021 ادامه خواهد داشت.

مانع دیگر سطح بالای بی اعتمادی عمومی به جمعیت کره زمین است. حتی قبل از شیوع COVID-19 ، تقریباً 20 تا 50 درصد مردم در اکثر کشورها مخالف واکسن بودند. به این موارد ، سیاسی شدن اپیدمی و تزریق انبوه اطلاعات غلط را اضافه کنید که باعث افزایش واگرایی نظرات مردم در مورد واکسن کرونا می شود.

لیست چالش های واکسیناسیون 7.8 میلیارد نفر به همین جا ختم نمی شود. عوارض ژئوپلیتیکی ممکن است مانع از استفاده از واکسن COVID-19 شود یا آن را به تعویق بیندازد و بازگشت به زندگی را به تعویق بیاندازد.

تست سریع  سال 2021 است

به نظر می رسد ما در مورد آزمایشات سریع برای کمک به مقابله با بیماری همه گیر بسیار خوش بین هستیم. آزمایشات RT-PCR را می توان استاندارد طلایی دانست ، اما می توان استدلال کرد که ممکن است حساسیت بیش از حد داشته باشند تا در طی یک همه گیری طولانی مدت ، عملی باشند.

در اینجا آزمایش سریع آنتی ژن منتشر می شود!

استفاده و انجام این آزمایش ها نسبت به آزمایشات PCR یا واکسن ها راحت تر و ارزان تر است و برای به دست آوردن نتیجه کار ناخوشایند و سریعتر است. و تولید انبوه آسان و سریع است و به هزینه های اجتماعی کم و زیاد نیاز ندارد: بدون تعطیلی ، بدون انتظار ، بدون پوپولیسم و ​​دسیسه!

از همه مهمتر ، آزمایش های سریع در نشان دادن نتیجه مثبت هنگام ابتلا به فرد بسیار دقیق هستند ... و این کلید است! آزمایش RT-PCR به دلیل وجود بقایای ویروس در داخل بدن برای یک دوره ، نتیجه مثبتی به فرد می دهد ،حتی اگر احساس بیماری یا عفونت نكند ... اما آیا این افراد واقعاً تهدیدی برای جامعه محسوب می شوند؟

کارشناسان و رهبران سیاسی بیشتری این ایده را در اسلواکی ، اروپا و جاهای دیگر تجربه می کنند  ، تا زمان نگارش این مقاله ، که شامل فرودگاه های لندن و رم و خطوط هوایی مانند Delta Air Lines و Virgin Atlantic است.

از آنجا که این روش موفقیت آمیز به اثبات رسیده است ، آزمایشات سریع احتمالاً تا پایان سه ماهه اول سال 2021 در سطح وسیعی در سراسر جهان اجرا می شود.

2021

سیاست های موثرتر در سال 2021

سیاست های اتخاذ شده توسط کشورها برای مقابله با کرونا طی یک سال متفاوت بود ، 

برخی از آنها تا حدی موفق شدند و برخی خسارات زیادی به بخشهای بهداشت عمومی ، اقتصاد و البته گردشگری وارد کردند. با این حال ، جنبه روشن تر این اختلاف نظرها و سیاست ها منجر به ایجاد دانش بیشتری در مورد چگونگی کنار آمدن شده است ، و به نظر می رسد آزمایشات سریع و واکسن ها در آستانه تبدیل شدن به ابزارهای ارزشمند در زرادخانه سیاست گذاران هستند که راه حل های موثر در کمترین هزینه های اجتماعی و اقتصادی.

 

سفر مانند گذشته قبل از کرونا نخواهد بود

همه ما می توانیم توافق کنیم که سفر همان کاری نخواهد بود که قبلاً انجام می دادیم. بعضی چیزها تغییر خواهد کرد و برخی دیگر اجباری یا ضروری خواهند بود. مثال ها عبارتند از:

تصویب پاسپورت جدید یا گذرنامه سالم

کشورها شروع به صدور مجوز سفر جدید می کنند که نتایج آزمایش یا واکسیناسیون را نشان می دهد. این نوع سند از دهه ها قبل مانند کارت جان کارت یا کارت زرد وجود دارد که یک گواهینامه بین المللی واکسیناسیون تب زرد است و توسط سازمان بهداشت جهانی صادر شده است.

اما آنچه این بار متفاوت خواهد بود ، حجم زیاد استفاده از چنین گذرنامه پزشکی است. کارت سفر کرونا به احتمال زیاد برای سفرهای جهانی و همچنین در داخل شهرها مورد استفاده قرار می گیرد زیرا مردم ممکن است از آن برای ورود سریعتر در ساختمانهای تجاری و مراکز حمل و نقل استفاده کنند.

شایان ذکر است که شرکت استرالیایی "Qantas" در خط مقدم خطوط هوایی بود که نشان داد در حال بررسی شرایط و ضوابط بلیط هواپیما است ، زیرا کپی گواهی واکسیناسیون را برای هر مسافر درخواست می کند ، نشان می دهد که ممکن است این شرط را برای مسافرانی که به استرالیا می آیند یا حتی از آن خارج می شوند ، لازم است.

انجمن حمل و نقل هوایی بین المللی (IATA) در پایان ماه نوامبر اعلام کرد که یک سند سفر دیجیتال تهیه کرده است که شامل اطلاعات مربوط به معاینه و تأیید واکسیناسیون توسط مسافر است و هدف آن این است که مسافر از بسیاری از محدودیت های سفر و روش های قرنطینه در کشور جلوگیری کند که انتظار می رود که اطلاعات واکسیناسیون به هم متصل شود. پاسپورت مسافر دیجیتالی می شود تا دسترسی را تسهیل کند.

این آزمون اقدام امنیتی جدید است

آزمایش سریع در بسیاری از مناطق مانند فرودگاه ها ، ایستگاه های قطار و امکانات مهم به امری عادی تبدیل می شود تا خطرات را برای همه کاهش دهد.

2021

اهمیت بهداشت

یکی از مهمترین درسهایی که از بیماری همه گیر کرونا گرفته شده اهمیت بهداشت است: شستشوی منظم دستها ، عقیم سازی مکانهای عمومی و تمیز کردن دقیق تا حد زیادی در جلوگیری از ویروس موثر است. ما همچنین اقدامات سختگیرانه بهداشتی را در همه موارد مربوط به بخش مسافرت و گردشگری ، از جمله خطوط هوایی ، مترو ، اتوبوس و غیره مشاهده خواهیم کرد.

ظهور "انتقام سفر "

چند ماه در خانه بودن در سال 2021  تمایل به  رانندگی برای مسافرت را ایجاد کرده است. این را می توان به عنوان "انتقام سفر " توصیف کرد ، به موجب آن فرد به محض اینکه فرصتی برای انجام این کار داشته باشد به سفر متوسل می شود.

شاید مهمترین عاملی که به تحقق این امر کمک می کند این باشد که خانواده هایی که در تمام مدت اپیدمی درآمد ثابت خود را حفظ کرده اند ، پس انداز زیادی دارند که می توانند در سفر هزینه کنند.

ظهور سفرهای لوکس

یکی از محصولات جانبی سفر انتقام در دنیای پسا همه گیر ظهور سفرهای لوکس است. از آنجا که سفر به دلیل نیازهای اضافی بهداشتی پیچیده تر می شود ، می توانید مقصد و مکانهایی را انتخاب کنید که ارزش دردسر را داشته باشند.

سفرهای تجاری ممکن است کمی به تأخیر بیفتد

در حالی که سفرهای اوقات فراغت ممکن است از اوایل سال آینده به سطح 2019 بازگردند ، اما انتظار می رود سفرهای کاری منظم طولانی تر شوند زیرا جلسات مجازی اکنون یک امر عادی است.

اشتها برای اقامتگاه های جایگزین 

اقامتگاه های جایگزین از هتل ها پیشی می گیرند زیرا اقامتگاه های خصوصی معمولاً کمتر از هتل های شلوغ و بزرگ با هزاران مهمان ریسک کمتری دارند.

بیمه سفر فراتر از یک ضرورت شده است

در حالی که شیوع اپیدمی همچنان ادامه دارد ، تهیه بیمه مسافرتی که هزینه های بستری در موارد اضطراری و معالجه پزشکی را پوشش می دهد توصیه می شود و به عنوان تضمینی در برابر تمام این هزینه های اضطراری عمل می کند.

گشودن مرزها برای گردشگری جامع نیست

تا زمانی که این ابر سیاه به طور کامل تخلیه نشود ، ممکن است برخی از مرزها به طور جزئی یا کاملاً بسته باقی بمانند ، در حالی که کشورها ممکن است به دلیل بهبود شرایط عمومی بهداشتی در این کشورها ، مرزها و همه راه های خروج خود را باز کنند .

قیمت بلیط هواپیما ارزان تر

ممکن است شرکت های هواپیمایی برای ترغیب مردم به سفر مجدد ، بلیط هواپیما را کاهش دهند. حتی اگر این کار را انجام ندهند ، بیشتر آنها سیاست های جدیدی را در رابطه با لغو یا تغییر رزرو و معنای آن از نظر جبران خسارت برای مسافران اتخاذ کرده اند .

 

در پایان ، به نظر می رسد امید به احیای بخش سفر و گردشگری به شدت وجود دارد ، بنابراین چمدان خود را ببندید و همیشه آماده باشید تا ماجراها و تجربیات جدید را آغاز کنید.