محبوب ترین مقاصد در سراسر جهان

خاورمیانه و افریقا

  • خانم محمدی
  • 1400/01/13

 سفر  خاورمیانه و شمال آفریقا:

بهترین زمان سفر ، توصیه های شهر

از سال 2020  برنامه های سفر شما به تأخیر افتاده  است اما زمان خوبی برای مطالعه مکان های سفر می باشد.  به عنوان مثال ، خاورمیانه یا آفریقای شمالی!

این بار  valesefid   برای خاورمیانه و آفریقای شمالی برخی از مجموعه ها را مرتب سازی و مقدمه چینی کرده است، شاید ، پس از پایان همه گیری ، یک سفر طولانی تر را برای کاوش در داستان هزار و یک شب برنامه ریزی کنید!

اقلیم

 قیمت های valesefid را قبل از عزیمت مقایسه کنید: رزرو هتل  |  رزرو بلیط هواپیما  |  بارگیری برنامه

اقلیم

آفریقای شمالی دارای عرض جغرافیایی کم و بارش ناچیزی در طول سال است و سردترین دمای  ماهانه بالاتر از 15 درجه است. اختلاف دما زیاد است ، بیشترین دما در طول روز می تواند به حدود 38 درجه سانتیگراد برسد ، و کمترین دما قبل و بعد از طلوع آفتاب می تواند زیر 0 درجه باشد. آب و هوا در آفریقا جز در ماه های زمستان دسامبر تا فوریه ، تمام ماه های دیگر خشک و گرم است. میانگین دما در سواحل مدیترانه 20 درجه سانتیگراد و متوسط ​​دما در جنوب تا 26 درجه سانتیگراد است زمستان قاهره تا سواحل مدیترانه بسیار سرد است و این آب و هوا حتی تا اوایل بهار ادامه خواهد داشت. در مناطق کویری ، تغیبر دما حتی شدیدتر است. معمولاً در روز بسیار گرم و در شب بسیار سرد است.

مناسب ترین ماه ها برای سفر به خاورمیانه از فوریه تا ژوئن و سپتامبر تا دسامبر هر سال است . در تابستان (جولای و آگوست) به دلیل گرمای زیاد دما به بیش از 40 درجه می رسد. آب و هوا در خاورمیانه آب و هوای خشک قاره ای (گرم و خشک) است ، بنابراین اگر چه سایه هنوز بسیار دلنشین است ، اما همراه با نور شدید خورشید و اشعه ماورا بنفش قوی ، بنابراین باید به محافظت در برابر آفتاب توجه کنید.

کشور پیشنهادی:

1. رباط ، مراکش

مراکش

مراکش  قلعه حمل و نقل در شمال آفریقا است و زمانی توسط فرانسه مستعمره شده است. در نتیجه ، این کشور فرهنگ های عجیب و غریب آمیخته ای با یکدیگر را پرورش داده است. از آنجا که این کشور توسط کوههای اطلس محافظت می شود ، به عنوان "یک سرزمین خنک" زیر آفتاب سوزان شناخته میشود  . " به دلیل آب و هوای مطبوع در تمام طول سال ، درختان جنگلی ، نخل خرما و کاکتوس های سراسر خیابان ها به یک مناظر زیبا تبدیل شده اند.

رباط از سال 1912 پایتخت ساحلی مراکش بوده و بیش از یک میلیون سکنه دارد.این شهر نه تنها مدرن ترین شهر مراکش است ، بلکه بسیاری از مکانهای تاریخی جذاب را نیز در خود جای داده است. قلعه اودایا ، که توسط یونسکو به عنوان میراث فرهنگی ثبت شده است ، یکی از جاذبه های دیدنی است. به عنوان مثال ، خانه های کلاسیک گل گلی نوستالژیک ، شترها در صحرای شن و ماسه زرد و کاخ های زیبا و زرق و برق دار عربستان ، مراکش را مرموزتر می کنند. 

مراکش

زبان: عربی زبان اصلی است و از بربر و فرانسه نیز معمولاً استفاده می شود.

آب و هوا: ژانویه و فوریه خنک و بارانی است و تابستان گرم است و دمای آن 38 درجه سانتی گراد است. بهار و پاییز با متوسط ​​دمای حدود 24 درجه سانتیگراد ، بهترین فصول گردشگری در مراکش هستند. همچنین توجه داشته باشید که در ماه رمضان ، رستوران ها ممکن است کار خود را به حالت تعلیق درآورند یا ساعات کاری را کوتاه کنند

اختلاف زمان: UTC + 0: 00 ، UTC + 1: 00 در زمان تابستان

بهداشت: توصیه می شود قبل از عزیمت واکسنهای روتین ، واکسنهای هپاتیت A و B و هپاتیت و هاری تجویز شود. مراقبت از جلوگیری از گزش پشه ها

واحد پول: درهم (Dh) ، 1USD = 8Dh ؛ 1Dh =؟

ولتاژ: 27/220 ولت ، پریزها از نوع C و E هستند

2. تونس ، تونس

تونس

علاوه بر مراکش مشهور ، تونس که در شمالی ترین قسمت آفریقای شمالی واقع شده و بسیاری از آثار تمدن باستان را در خود جای داده است ، به عنوان باغ پشت اروپا شناخته می شود همچنین دارای یک خط ساحلی 1300 کیلومتری است که نه تنها آب و هوای راحت و مطلوبی را به ارمغان می آوردبلکه  مکان زیبا با منابع اکولوژیکی غنی و متنوعی دارد که نه تنها ویرانه های کمیاب کارتاژ و بناهای معبد رومی را در جهان حفظ می کند ، بلکه آثار تاریخی و افسانه ها و افسانه ها رمز و راز زیادی به تونس اضافه می کند ، و گل رز بیابان در تونس از سوغاتی هایی است که از این کشور باید بیاورد!

پایتخت ، تونس ، مکانی است که تمدن های دیرینه و فرهنگ های متنوع با هم مخلوط می شوند. سواحل جذاب ، آب و هوای معتدل ، مزایای جغرافیایی همسایه اروپا ، کالاهای با کیفیت و کم هزینه ، فضای سیاسی پایدار و آداب و رسوم مهمان نواز بیش از 700 ساختمان تاریخی در شهر قدیمی وجود دارد و در سال 1979 به عنوان میراث جهانی ثبت شده است .

تونس

زبان: عربی زبان اصلی است و فرانسه و انگلیسی نیز رایج است.

آب و هوا: به دلیل آب و هوای مدیترانه ای ، تابستان گرم و خشک است و زمستان خنک است. 

اختلاف زمان: UTC + 1: 00 ، UTC + 2: 00 در زمان تابستان.

بهداشت: مسافران ورودی به تونس باید گواهی واکسیناسیون تب زرد را ارائه دهند.

واحد پول: دینار (TD) ،  

ولتاژ: 230 ولت ، پریزها از نوع C و نوع E هستند.

3. دبی ، امارات متحده عربی

دبی

در ساحل جنوب شرقی خلیج فارس واقع شده است ، دبی پایتخت یکی از هفت امارت این کشور است. این شهر پرجمعیت ترین شهر امارات متحده عربی است. همچنین مرکز اقتصادی و مالی خاورمیانه است. یک شهر پر رونق جهانی ، همچنین  مهمترین مراکز مسافرتی و حمل و نقل جهان است، به دلیل این فرهنگ متنوع ، دبی ترکیبی عالی از ظاهر مختلف را ارائه می دهد. هنگامی که به دبی می آیید ، نمی توانید برج خلیفه ، بلندترین ساختمان در تاریخ تمدن بشری را از دست بدهید .  169 طبقه دارد و  در طبقه 148 مشرف به شهر معجزه آسای کویر را میتوان مشاهده کرد و قطعاً شما را از اندازه دنیا و کوچکی خودتان شوکه خواهد کرد. آکواریوم دبی و باغ وحش زیر آب واقع در مرکز خرید دبی در صحرای گرم از طراوت بیشتری برخوردارند. ایستاده در تونل آبی متصل به پرده شیشه ای ، شما می توانید پادشاهی فانتزی رنگارنگ زیر آب را بدون هیچ احساسی تحسین کنید. میتوانیددر یک هواپیمای کوچک هاپ کنید و از 13000 فوت به پایین بپرید تا از هیجان یک فرود سریع لذت ببرید. در عین حال ، می توان شگفتی های جزیره نخل ساخته دست بشر معروف به دبی را تحسین کرد. حتی تخیل به تنهایی کافی است تا پوست سر بی حس شود!

دبی

زبان: عربی زبان اصلی است اما انگلیسی نیز رایج است.

آب و هوا: دبی دارای آب و هوای نیمه گرمسیری است. دمای هوا در دبی در تابستان (آوریل تا اکتبر) تا 45 درجه سانتی گراد و رطوبت هوا نیز نسبتاً زیاد است که باعث می شود بدن احساس ناراحتی کند.

اختلاف زمان: UTC + 4: 00

واحد پول: درهم امارات متحده عربی (AED) ؛ 1AED = ؟

ولتاژ: 220-240 ولت

4. بیروت ، لبنان

بیروت

لبنان در جنوب غربی آسیا واقع شده و به کشوری در خاورمیانه تعلق دارد.همچنین به دلیل رابطه نزدیک با مسیحیت در تاریخ لبنان ، یکی از غربی ترین کشورهای خاورمیانه است. بیش از 5000 سال شهرهای تاریخی و میراث جهانی در این سرزمین وجود دارد و معروف ترین معبد بعلبک در روم باستان ساخته شده است. پایتخت بیروت ، معروف به "پاریس خاورمیانه" در سواحل مدیترانه واقع شده و بزرگترین بندر دریایی این کشور است. با توجه به تاریخ و فرهنگ پیچیده در گذشته ، لبنان در خاورمیانه تحت سلطه اسلام نسبتاً آزاد است. این کشور نه تنها دارای زبانها و اعتقادات مذهبی متنوع است ، بلکه دارای یک زندگی شبانه عاشقانه غنی است. 

تلفیق فرهنگ های قدیمی و جدید جذابیت فوق العاده ای به بیروت بخشیده است.علاوه بر بناهای مدرن ، آثار مذهبی باستانی نیز وجود دارد که ارزش کاوش دارد. علاوه بر این ، خیابان Gemmayzeh  یک خیابان جذاب است که باید در لبنان بازدید کنید. نه تنها رستوران ها ، کافه ها و بارها وجود دارد ، بلکه برخی از ساختمان های ساخته شده پس از جنگ با نقاشی های دیواری جالب یا زیبا وجود دارد. 

بیروت

زبان: عربی زبان اصلی است ، فرانسوی ، انگلیسی و ارمنی 

آب و هوا: لبنان دارای آب و هوای مدیترانه ای است ، در مناطق ساحلی ، زمستانها معمولاً معتدل و مرطوب است ، در حالی که تابستانها گرم و خشک است.

اختلاف زمان: UTC + 2: 00 ؛ زمان تابستان UTC + 3: 00

واحد پول: پوند لبنان (LBP) ؛ 

ولتاژ: 220 ولت

 

اولین بازدید در خاورمیانه: مفهوم برجسته ، توصیه شهر

به دلیل عوامل مذهبی و سیاسی ، خاورمیانه ممکن است منطقه ای متلاطم در ذهن همه باشد. با این حال ، خاورمیانه بزرگ در تاریخ برای توسعه تمدن بشری مانند بین النهرین و مصر باستان در گذشته است  علاوه بر این ، زادگاه سه دین بزرگ جهان است و پیشینه فرهنگی غنی آن باعث می شود که  در خاورمیانه کشف این موضوع جذاب باشد. قبل از عزیمت به خاورمیانه برای سفرهای خود راهنما ، درک وضعیت محلی ضروری است. امروز ، وال سفید درباره مفاهیم برجسته سفر در خاورمیانه (تعطیلات ، مناطق زمانی ، ارزها) و اینکه کدام شهرها می توانند برای اولین بار در خاورمیانه انتخاب شده باشند با شما صحبت خواهد کرد.

مقایسه قیمت قبل از خروج : رزرو هتل | رزرو بلیط هوا | 

خاورمیانه فعلی

اول از همه بگذارید یک خبر خوب به شما بگویم! در گذشته ، عربستان سعودی کشوری نسبتاً محافظه کار بود و ویزای توریستی به خارجی ها نمی داد. بیشتر افرادی که می توانستند سفر کنند ، تاجران و زائران بودند.صنعت گردشگری محلی مانند اتحادیه عرب در حاشیه همیشه چهره ای مرموز خود را حفظ کرده است.  . با این حال ، دولت عربستان سعودی قصد داردویزای توریستی را باز کند. اگرچه مقررات هنوز سختگیرانه است ، اما باید مسافران زیادی را به دنبال سبک عربی جذب کند.

تعطیلات خاورمیانه

تعطیلات آخر هفته در خاورمیانه و کشورهای اروپایی و آمریکایی بیشتر روزهای شنبه و یکشنبه است. با این وجود ، به دلیل عوامل مذهبی و عرفی در خاورمیانه و شمال آفریقا ، بسته به کشور ، سه نوع تعطیل وجود دارد: پنجشنبه ، جمعه / جمعه ، شنبه / شنبه و یکشنبه:

واحد پول خاورمیانه

 خاورمیانه دارای کشورها و انواع ارز بیشتری است. 

هوای خاورمیانه

مناسب ترین ماه ها برای سفر به خاورمیانه از فوریه تا ژوئن و سپتامبر تا دسامبر هر سال است. در تابستان (جولای و آگوست) به دلیل گرمای زیاد دما به بیش از 40 درجه می رسد. آب و هوا در خاورمیانه آب و هوای خشک قاره ای (گرم و خشک) است ، بنابراین اگر در سایه باشید کاملاً راحتید اما آفتاب شدید و اشعه ماورا بنفش قوی خواهد بود.

شهرهای پیشنهادی

امارات متحده عربی | ابوظبی ، دبی

مسجد جامع شیخ زاید 

امارات متحده عربی از هفت امارت تشکیل شده است.ابوظبی پایتخت امارت  و پایتخت امارات متحده عربی است. در خاورمیانه ، امنیت سیاسی ، اقتصادی و عمومی امارات متحده عربی ثابت و مناسب برای سفر خارجیان است. از آنجا که گردشگران زیادی وجود دارند ، انتخاب اینجا برای اولین سفر به خاورمیانه چنین شکاف فرهنگی زیادی نخواهد داشت ، و سازگارتر است.

ابوظبی در سالهای اخیر به طور فعال گشت و گذار را تبلیغ کرده است. جاذبه های بسیاری وجود دارد که نباید از دست داد. توصیه می شود  اتومبیل کرایه کنید تا همه جا را ببینید ، مانند موزه لوور ابوظبی که سال گذشته افتتاح شد ، مسجد جامع زیبای شیخ زاید ،  برگزیدن فراری جهان پارک، جزیره یاس، و F1 فرمول یک  مسابقه بزرگسالان و کودکان.  .

ابوظبی لوور 

امارات متحده عربی | دبی

دبی معروف فقط یک ساعت و نیم با ابوظبی فاصله دارد و تصور همه از دبی ممکن است گران و لوکس باشد. اقامت در هتل های برتر درست است ، اما گزینه های اقامتی دبی متنوع است ، هزینه حمل و نقل ارزان است و قیمت ها بسیار پایین تر از شهرهای بزرگ اروپا و آمریکا مانند لندن و پاریس است.پس می توانید هنگام مسافرت مطمئن باشید.

علاوه بر این ، دبی دارای یک مترو است ، مسیر آن ساده و قابل فهم است ، و شما می توانید به راحتی به فرودگاه و جاذبه های مختلف در طول سفر بروید ، مانند مرکز خرید امارات ، ساحل عمومی جمیرا ، برج العرب ، موزه دبی ، برج خلیفه ، دبی مال و ... .

لبنان | بیروت

قدیمی ترین تاریخ لبنان را می توان در فنیقی ها بیش از 2000 سال پیش جستجو کرد. معروف ترین معبد بعلبک ( بعلبک ) در زمان حکومت روم باستان ساخته شد و بعدا توسط امپراطوری های دیگر اشغال شد. بیروت با نام "پاریس در خاورمیانه "از این واقعیت ناشی می شود که لبنان پس از جنگ جهانی اول به محلی برای فرانسوی ها تبدیل شد. یک جنگ داخلی جدی نیز از سال 1975 تا 1990 در اینجا رخ داده است ، اما به تدریج در سال های اخیر دوباره متولد شده است و ظاهر جدیدی را نشان می دهد.

به دلیل تاریخ و فرهنگ پیچیده در گذشته ، لبنان در خاورمیانه ، که تحت سلطه اسلام است ، نسبتاً  آزاد است. به عنوان مثال ، اعتقادات مذهبی متعدد ، جمعیت زیادی از فرانسوی ها و انگلیسی زبانان و یک زندگی شبانه عاشقانه غنی وجود دارد. 

اولین سفر به لبنان ، پایتخت بیروت است. تلفیق فرهنگ های قدیمی و جدید این شهر را بسیار جذاب کرده است. این شهر دارای معماری مدرن ، ویرانه های باستانی و بناهای مذهبی است که ارزش دیدن دارد. علاوه بر این ، لبنان را می توان در بسیاری از گوشه های بیروت دید . مانند  مسجد امین (مسجد محمد الامین قبل از آن) خیابان Gemmayzeh ، رستوران ها ، کافه ها و بارها ،  همچنین دارای نقاشی های دیواری جالب و زیبا در ساخت برخی از بازسازی های پس از جنگ است.

ترکیه | استانبول

استانبول ، بزرگترین شهر ترکیه ، در گذشته قسطنطنیه بود. من معتقدم که همه با آن آشنا هستند. این شهر در قاره اوراسیا قرار دارد و دارای موقعیت جغرافیایی مهمی است. قومیت داخلی و مذهب پیچیده تری دارد. مسافران که مشتاق ترکیه در مورد مسائل امنیت، باید بدانند بیشتر مکانهای آشفته ترکیه در مرز قرار دارند. تا زمانی که به امنیت خود توجه بیشتری داشته باشید ، اساساً مشکلی نیست.

نقاط دیدنی زیادی در مرکز شهر استانبول وجود دارد که بسیاری از آنها قبلاً شنیده شده اند ، مانند ایاصوفیه ( Ayasofya ) ، سلطان احمد کمی ( Sultanahmet Camii ) ، Topkapı Sarayı و غیره .استفاده از زبان انگلیسی برای برقراری ارتباط در شهرهای بزرگ راحت تر است و مسیرهای ترافیکی زیادی ترتیب داده شده است تا بتوانید بازدید عمیق تری داشته باشید. 

آیا بعد از خواندن این مقاله ، به سفر در خاورمیانه فکر کرده اید؟ به سرعت شهری را که دوست دارید انتخاب کنید. سفر شاد را فراموش نکنید. دین و فرهنگ خاورمیانه با مذهب ما کاملا همسو است. شما باید در طول سفر خود به قوانین و مقررات محلی عمل کنید