با توجه به علایق خود سفر کنید

سوژو چین

  • خانم محمدی
  • 1400/01/13
راهنمای سفر  سوژو چین : سه شهر باستانی و غذاهای خوشمزه که باید بخورید

 سوژو مترادف با شهرهای باستانی است.شهرهای باستانی زیادی در جنوب رودخانه یانگ تسه وجود دارد که سوژو از زمان های بسیار قدیم مشهورترین شهر آبی با رودخانه های انبوه بوده است. بسیاری از شهرهای باستانی از مدت ها قبل در سراسر جهان مشهور بوده و هر ساله گردشگران بی شماری را به خود جذب می کنند. در میان شش شهر باستانی در جنوب رودخانه یانگ تسه ، سه شهر در سوژو وجود دارد. امروز وال سفید، برای معرفی برخی از  شهرهای باستانی در سوژو ، همچنین معرفی غذاهای محلی خاص که باید خورده شوند ، و تجربه چینی های قدیم ، اینجا کنار شماست. 

 Suzhou : برای مقایسه قیمت

رزرو هتل Suzhou : مقایسه قیمت ها

سوژو

قیمت های valesefid  را قبل از عزیمت مقایسه کنید:  رزرو هتل  |  رزرو بلیط هواپیما  |  بارگیری برنامه

1. شهر باستانی Zhouzhuang

سوژو

Zhouzhuang شهر باستانی در Kunshan ، در شهر سوژو واقع شده است که اولین شهر معروف آب در جنوب رودخانه یانگ تسه است  اگرچه این منطقه وسیع نیست ، اما بسیاری از بناهای باستانی سلسله های مینگ و چینگ را با ویژگی های منحصر به فرد حفظ کرده است. Zhouzhuang بیش از 900 سال سابقه دارد. در آغاز سلسله مینگ ، حضور مردی ثروتمند بنام  شن وانسان در جنوب رودخانه یانگ تسه منجر به توسعه صنعت تجارت Zhouzhuang شد و یکی از  بازارهای قدیمی شهر را با مرکزیت پل Fu'an در دو طرف رودخانه در شمال و جنوب شهر تشکیل داد. بیش از 60٪ از شهرهای باستانی ، بناهای باستانی مربوط به سلسله های مینگ و چینگ هستند که بیشتر آنها به سبک سنتی شهر آبی Jiangnan به خوبی حفظ شده اند. از آنجا که خانه های قدیمی زیادی به B&B و مسافرخانه تبدیل شده اند و وعده های غذایی نیز بسیار مناسب است ، توصیه می شود  یک شب در شهر باستانی بمانید و از جذاب ترین زمان در در اوایل صبح  شهر باستانی لذت ببرید.

سوژو

آبراهه های این شهر به صورت عمودی و افقی است و ساختمانهای قدیمی سلسله های مینگ و چینگ در امتداد رودخانه ساخته شده اند.

سوژو

پل دوتایی نقاش چن ییفی لطافت پل کوچک و آب روان و دریاچه وسیع و زیبای Nanhu در جنوب شهر باستانی.

سوژو

آدرس: جاده Quanfu ، شهر Zhouzhuang ، شهر Kunshan ، شهر سوژو

قیمت بلیط: 100 یوان ، شامل 15 مکان دیدنی مانند تالار شن و تالار ژانگ در شهر باستان

ساعات کار: تمام روز باز است ؛ تالار ژانگ و تالار شن در شهر از  00-20:الی 08:00باز است و سایر جاذبه ها از 00-16 الی08:30 باز هستند.

غذای لازم را بخورید

مرد سه پا

سوژو

Wan San Ti یکی از غذاهای سنتی معروف در جیانگ سو است. این غذا از خانواده شن وان سان در سلسله مینگ نشأت گرفته است. این غذای ضروری است که برای سرگرمی افراد VIP مورد استفاده قرار می گیرد. مواد تشکیل دهنده آن انگشت خوک با پوست ، سس سویا ،پیاز سبز است و غیره متعلق به غذاهای Su ، معطر ، لطیف و خوشمزه ، شور و شیرین ، اما چرب نیست.

سوژو

نام محلی Wansan Cuozi است ، و Wansan Ti به غذای اصلی مردم Zhouzhuang در جشن های سال نو و ضیافت های عروسی تبدیل شده است.

وان سان میان

سوژو

یک کاسه رشته فرنگی وان سان ، سوپ غلیظ و ملایم اماده شده از رشته فرنگی نازک و گوشت خوک ، و رشته فرنگی جویدنی. روی آن یک مشت کوچک مرغ وجود دارد که به آن کلم چینی نیز می گویند ، به علاوه یک مشت سبزیجات ترشی  معروف مادربزرگ ، سه یا پنج برش گوشت سم وان سان  ، در دهان ذوب می شود ، مطمئناً یکی از غذاهای لذیذی است که باید بخورید!

چای مادربزرگ

سوژو

به قول معروف: "اگر چای مادربزرگ ننوشیده باشید ، Zhouzhuang محسوب نمی شوید." در Zhouzhuang ، فقط کسانی که چای مادربزرگ نوشیده اند می توانند جذابیت شهر آبی باستانی را بچشند. مردم ژوژوانگ عاشق نوشیدن چای هستند و نحوه خوردن چای بسیار خاص است. هرچه مجموعه چای قدیمی تر باشد ، بهتر است شما باید از ظروف سفالی برای آب جوش استفاده کنید ، از شاخه های بامبو برای سوخت استفاده کنید و ابتدا چای درست کنید و بعد از چند دقیقه از آب جوش استفاده کنید تا بوی چای قوی شود. چه در شهرها و چه در روستاها ، مردم اغلب مادربزرگهای 60 تا 70 ساله را می بینند که برای نوشیدن چای دور هم جمع شده اند ، بنابراین به آنها "چای مادربزرگ" می گویند.

2. شهر باستانی Tongli

سوژو

شهر باستانی Tongli در منطقه Wujiang ، شهر سوژو واقع شده است و همچنین یکی از شش شهر باستانی جنوب رودخانه یانگ تسه است. تقریباً هر خانواده ای در این شهر باستانی نزدیک آب است ، کوچه های باریک و ساختمانهای قدیمی زیادی در سلسله های مینگ و چینگ وجود دارد. در روزهای هفته گردشگران زیاد نیستند. در مقایسه با زندگی پر جنب و جوش و پیچیده Zhouzhuang ، Tongli  آرام است که به اوقات فراغت دوران باستان نزدیکتر است. شب ها چراغ ها روشن می شوند که بسیار زیبا و بی نظیر است!

سوژو

آدرس: شهر Tongli ، منطقه Wujiang ، شهر سوژو

قیمت بلیط: رایگان قبل از ساعت 8 صبح ، 100 یوان بعد از 8 ساعت صبح ، می توانید با بلیط هر کدام از نه نقطه مهم و دیدنی شهر را ببینید

ساعات کار: در تمام طول روز باز است ، جاذبه های شهر از ساعت 7: 30 الی 17: 30 باز هستند

جوراب

سوژو

Socks Sole Cake یک مکان معروف محلی معروف در شهر Jinxi است ، شهری باستانی با هزار سال آب در Kunshan ، جیانگ سو. دلیل محبوبیت بسیار زیاد جوراب ها انتخاب مواد اولیه و طرز کار نفیس و نسبت ترکیب مواد اولیه سختش است.

سوژو

برای پخت جوراب ها باید هنگام پخت مراقب باشند تا نان شیرینی جلای درخشانی داشته باشد و رایحه ای لطیف داشته باشد ، بنابراین "کیک های جوراب" پخته شده نازک و ترد خواهد بود.

کیک Gorgon

سوژو

کیک گورگون نوعی شیرینی مخصوص نرم و سنتی است که از کیک بازن تکامل یافته است. مواد اصلی شامل گورگون تازه (محلی ها به عنوان برنج سر مرغ معروف است) ، آرد برنج (آرد برنج گلوتین) و مواد کمکی قند سفید است که اولین بار توسط ساکنان این شهر باستانی تولید و تا به امروز منتقل شده است.

سوژو

نتیجه این است که باعث تقویت طحال ، تغذیه کلیه و تقویت قابض می شود. برای کودکان مبتلا به اسهال مزمن مشکلات طحال و شب ادراری  مشکلات کلیه مناسب است.

3. شهر باستانی لوژی

سوژو

گرچه شهر باستانی لوژی به اندازه شهرهای باستانی ژوژوانگ و ووزن مشهور است ، اما دارای ویژگی های فرهنگی محلی و تمیزتری نسبتا کمتر از انها  است. لوژي تنها دوازده كيلومتر از شهر سوژو فاصله دارد و يكي از نزديك ترين شهرهاي باستاني به سوژو است و حمل و نقل آن نيز بسيار مناسب است.

سوژو

شهر باستانی لوژی بیش از 2500 سال سابقه دارد و یکی از قدیمی ترین شهرهای باستانی در جنوب رودخانه یانگ تسه است. در اینجا آب ، پل ، لاین ، خانه های باستانی و افراد مشهور زیادی وجود دارد. نماینده شهر آبی Jiangnan دارای بیشترین "پل های کوچک و آب روان" است. نقاط دیدنی بسیاری در شهر باستان وجود دارد محاسن خود رودخانه های انشعابی شهر باستانی Luzhi مانند یک شبکه متراکم از هم عبور می کنند و وضعیت منحصر به فردی را در رودخانه ها ، پل ها و مسیرهای آبی Luzhi به وجود می آورند بنابراین تجربه خوبی برای بازدید از شهر باستان با قایق است. در مقایسه با شهرهای باستانی Zhouzhuang و Tongli ، مقیاس Luzhi کوچکتر است. معمولاً گردشگران برای سفرهای نیم روزه یا یک روزه به اینجا می آیند.

سوژو

آدرس: شهر لوژی ، منطقه Wuzhong ، شهر سوژو

قیمت بلیط: رایگان ، اگر نیاز به رفتن به یکی از مکان های دیدنی و ساختمانها دارید ، بلیط 78 یوان است

ساعات کار: 8: 00-17: 00 در تابستان ، 8: 00-16: 30 در زمستان

لیگ جوانان

سوژو

چینگ توآن مانند یشم ، سبز چرب ، چسبناک و نرم ، معطر و چربی است اما چربی نیست. این یک میان وعده سالم و طبیعی سبز است با رایحه سبک افسنطین ، معطر و خوشمزه.

4. شهر باستانی لیلی

سوژو

شهر باستانی لیلی در منطقه ووجیانگ شهر سوژو واقع شده است و تنها ده کیلومتر با شهر باستانی تونگلی فاصله دارد. در مقایسه با شهر باستانی تونگلی ، لیلی شناخته شده نیست ، اما بلیط ها رایگان هستند و هنوز در مرحله توسعه قرار دارند و جذابیت قدیمی آن شهرهای باستانی محبوب را حفظ می کند.

سوژو

لیلی دارای تاریخ و فرهنگ عمیقی از سونگ ، یوان ، مینگ ، چینگ و جمهوری چین است. پل ها و چاه هایی در سلسله سونگ ، دروازه لی لی زینگ در سلسله یوان ، تالار هونگشو و جینشیدی در سلسله مینگ ، بناهای باستانی بیشتری در سلسله چینگ ، از جمله تالارهای اجدادی ، باغها و کتابها وجود دارد .حتی ساختمان و یک مقدس برای بزرگداشت مشاهیر.

سوژو

آدرس: شهر باستانی لیلی ، پلاک 30 ، خیابان Hujing ، منطقه Wujiang ، شهر سوژو

قیمت بلیط: رایگان ، 40 یوان در تعطیلات تابستان

ساعات کار: 09: 00-16: 30 در طول سال